2017 m. spalio mėn.
P A T K P Š S
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

PASKAITA APIE PREKYBĄ ŽMONĖMIS

2017 m. spalio 12 d. gimnazijoje vyresniųjų klasių mokiniai prevencinės paskaitos metu bendravo su Trakų rajono policijos komisariato vyriausiąja specialiste Viktorija Aleknavičiene. Ji pasakojo, kad prekyba žmonėmis dažnai yra vadinama XXI amžiaus tragedija. Šiandieną tai yra viena pelningiausių nusikalstamo verslo sričių, atnešanti kas metus milijoninį pelną. Dar labiau bauginanti mintis yra ta, kad dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka labiausiai socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės, t. y. moterys, vaikai ir jauni žmonės. Paskaitos metu buvo nagrinėjamos vergovės formos bei galimos pagalbos teikimo būdai. Vaikams buvo išdalyti lankstinukai ,,Saugok save ir savo artimuosius“, suteikta informacija, kur kreiptis ieškant pagalbos. Nesvarbu, kurioje šalyje būtumėte, skubiais atvejais, įvykus nelaimei pagalbos visų pirma reikėtų kreiptis į policiją,  skambinti veikiančiu pagalbos numeriu 112, Lietuvos policijos pasitikėjimo telefonu +37052725372.
Mokiniai sužinojo, kad  visą parą veikia nevyriausybinė organizacija Lietuvos Caritas, į kurią  galima kreiptis numeriais +370 679 61617, +37065298187. Ši organizacija teikia pagalbą pabėgusiems nepilnamečiams ir prekybos žmonėmis aukoms konsultuoti, informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos. 

Apie prekybą žmonėmis


KOŠĖS DIENA

Spalio 10-oji – Pasaulinė košės diena, kuri Lietuvoje minima nuo 2014 m. Šią dieną pirmokų mokytoja Jolanta Šoc kalbėjo su mokiniais apie sveiką mitybą, košės naudą. Mokytoja supažindino mažuosius ugdytinius su sveikos mitybos piramide.  Kiekvienas pirmokas gavo paragauti skanios avižinės košės su braškėmis ir po užduočių knygelę.

Pasaulinės košės dienos projekto iniciatorius ir pagrindinis organizatorius – UAB Malsena. Dėkojame įmonei už dovanotus avižinės košės pusryčius.

Košės diena


KELIONĖ Į LATVIJĄ

Pasaulinę Turizmo dieną 8, I ir IV klasės mokiniai kartu su klasės auklėtojomis Alina Narkevič, Lilija Kondratovič, Janina Rainskaja pažymėjo vykdami į Latviją.

Nukeliavome į vienintelį Pabaltijo šalyse esantį kino paviljoną „Cinevilla“ po atviru dangumi. Tai miestelis, kuriame filmuojami filmai, tad visai  nebūtina keliauti į Holivudą, kad pasijustumėme kino žvaigždėmis! Apžiūrėjome dekoracijas, sužinojome, kaip gimsta tikras filmas.  Rygoje mūsų laukė apžvalginė ekskursija po senamiestį: „Trijų brolių“ namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, Juodagalvių gildijos namai, Šv. Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Didžioji ir Mažoji miesto gildijos, „namas su katinu“, senamiesčio gatvelių labirintai. Įspūdžių kupini grįžome namo.

 Ryga1 Ryga2 Ryga3 

Ryga5 Ryga4


EDUKACINĖ EKSKURSIJA Į ANYKŠČIUS 

Saulėtą rugsėjo 29 dieną 7 ir 5 klasių mokiniai su savo auklėtojomis Ale Matusevič ir Svetlana Maconko vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į Anykščius.

Ekskursijos dalyviai aplankė Knygnešių muziejų Didžiulių sodyboje, kur ne tik klausėsi pasakojimų apie knygnešių laikus, bet ir žaidė edukacinius žaidimus, kurie nukėlė juos į Spaudos draudimo laikus. Vėliau visi vaišinosi gardžiu obuolių pyragu su čiobrelių arbata, džiovintais obuoliais.

Kitas lankymo objektas – Laimės žiburys. Tai lietuvių literatūros klasiko Jono Biliūno kapas ir paminklas ant Liudiškių kalvos.

Taip pat ekskursijos dalyviai apsilankė Siauruko muziejuje. Ten gidas papasakojo įdomią Lietuvos siauruko  istoriją. Smalsuoliai turėjo galimybę pasivažinėti drezina.

Iš edukacinių objektų ekskursantai patraukė pramogauti – važinėtis vasaros rogutėmis nuo Kalitos kalno.

Ekskursijos pabaigoje laukė ramus ir užburiantis pasivaikščiojimas Lajų taku.

Pasakiško Anykščių šilelio vaizdus, įsimintinas akimirkas mokiniai užfiksavo gausybėje nuotraukų.

Anykščiai1Anykščiai2Anykščiai3Anykščiai4Anykščiai5Anykščiai6 Anykščiai7 Anykščiai8   


MININT EUROPOS JUDRUMO SAVAITĘ

Rugsėjo 16–22 dienomis minima Europos judumo savaitė, kurios pagrindinis tikslas – skatinti žmonių fizinį aktyvumą, pagalvoti apie taršą  miestuose ir nors dieną ar savaitę per metus pasistengti išsaugoti švarų aplinkos orą.

Minint Europos judumo savaitę, Trakų visuomenės sveikatos biuras kvietė rajono gimnazijas dalyvauti organizuojamose veiklose.

Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos jaunieji sveikatos ambasadoriai Kamilė, Paula, Bogdanas, Edvinas ir Rapolas rugsėjo 22 dieną Trakuose kalbino praeivius, pasakojo apie fizinio aktyvumo svarbą, patarė vaikščioti pėsčiomis, važinėti dviračiu. Na, o mažinant aplinkos taršą – vykti vienu automobiliu keliese, dažniau naudotis viešuoju transportu.

Skatindami fizinį aktyvumą, lankėmės parduotuvėse, Švietimo centre. Trakų gimnazijoje, Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje , Jaunimo turizmo ir laisvalaikio centre gimnazistai šoko ir mokė šokti šeimininkus gatvės šokių.

Atlikę visas užduotis jaunieji sveikatos ambasadoriai savo darbą įvertino teigiamai ir ateityje žadėjo  dalyvauti įvairiuose sveikatinimo renginiuose.

Ši diena buvo paskutinė Europos judrumo savaitės diena. Visuomenės sveikatos biuras aktyviausius dalyvius pakvietė paplaukioti garlaiviu. 

Judrumo savaitė1Judrumo savaitė2 Judrumo savaitė3


RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ 

Jau vasara užleidžia vietą rudeniui…

Ruduo jau čia… Jau čia rugsėjis…

Ir rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių šventė. Vieniems ji – pirmą kartą, o kitiems – jau dvyliktą…

Nors saulė savo spinduliais žemės nelepina, tačiau gimnazijos mokinių, jų tėvelių, svečių ir darbuotojų širdys pilnos šilumos, kurią dovanoja šypsenos veiduose, draugų apkabinimai, nauji lūkesčiai ir naujos idėjos, būsimos patirtys ir amžinas noras pamatyti, išgirsti, sužinoti, sukurti…

Rugsėjo 1-oji 2017-1 Rugsėjo 1-oji 2017-2 Rugsėjo 1-oji 2017-3   Rugsėjo 1-oji 2017-4 Rugsėjo 1-oji 2017-5 Rugsėjo 1-oji 2017-6