Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2014 – 2015 mokslo metai

LINKSMASIS DARŽELINUKAS

Artėjant Vaikų dienai gimnazijoje įvyko šventė „Linksmasis darželinukas“.

Linksmas, nuotaikingas vaidinimas, meistriškai režisuotas ir organizuotas darželio auklėtojų ir choreografų, džiugino tėvelius, senelius ir gimnazijos administraciją. Puikūs eilėraštukai, linksmos dainelės ir šokiai alsavo artėjančių atostogų nuotaika. Savo vaidinimą linksmieji darželinukai pradėjo dainele-himnu „Saulutė“. Linksmais ketureiliais svečius džiugino Monika, Dominyka, Gitana, Livija, Anastazija. Deividas, Marija, Giana eilėmis papasakojo apie savo žaislus ir apie vasaros žaidimus. Maratas visus pralinksmino vasariniu lietučiu ir nuotaikingu eilėraštuku. Nuotaiką pakėlė nuostabus vaikų šokis su skėčiais. Šventė nepraėjo be pamokymų: Monika ir Milana padeklamavo eilėraštuką apie tai, kaip reikia valyti dantukus, o darželinukų būrys pradžiugino dainele „Kasia, valykis dantukus“. Mažoji Dominyka, Trakų rajono deklamuojančių darželinukų konkurso 3 vietos laimėtoja, padeklamavo eilėraštį lietuvių kalba „Lietus“. Pabaigoje vaikai ir tėveliai šoko linksmųjų ančiukų šokį.

Šventę vainikavo diplomų ir apdovanojimų įteikimas. Direktoriaus pavaduotoja Regina Sinkevičienė pasveikino visus susirinkusius ir įteikė 6-mečiams diplomus „Zippio draugas“, o kiekvienas darželinukas gavo diplomą „Linksmasis darželinukas“. Padėkas gavo ir aktyvūs tėveliai. Bet didžiausią džiaugsmą vaikams suteikė ledai ir spalvoti balionai, kuriuos jie gavo iš laimingų tėvų!

Šventę su atsidavimu kūrė auklėtoja Irena Kuisienė.

ld1 ld3 ld2  ld4 ld5 ld6 ld7 ld8


„LINKSMOSIOS ORTOGRAFIJOS“ KONKURSAS

               Balandžio 22 dieną gimnazijoje įvyko regioninis rašybos konkursas „Linksmoji ortografija“. Konkursas vyko jau 8 kartą, jį organizavo pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Jolanta Šoc. Konkurse dalyvavo 3 – 4 klasių mokiniai iš Trakų ir Vilniaus rajonų mokyklų: iš Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos, Pagirių gimnazijos, Paluknio vidurinės mokyklos, Rūdiškių gimnazijos, Trakų vidurinės mokyklos, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio  pagrindinės mokyklos.

              Mokiniai gavo įvairių užduočių: jie turėjo išspręsti kryžiažodžius, rašyti diktantą, atlikti skaitomo teksto supratimo užduotį, iš „pabirusių“ sakinių sudėti rišlų tekstą. „Linksmosios ortografijos“ konkurse 1-ąją vietą laimėjo Trakų mokiniai, 2-ąją – Rūdiškių, o 3–ąją – Senųjų Trakų.

ortografija1 ortografija2


1-OJI VIETA TEATRŲ FESTIVALYJE

              Balandžio 17 dieną įvyko 19-asis mokyklinių teatrų festivalis „Vilnius 2015“. Šio kasmetinio festivalio finalui buvo atrinkta ir  parodyta 12 geriausių vaidinimų.

              Festivalio nugalėtojais tapo  Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos teatro „Vaivorykštė“ jaunieji aktoriai, kuriems vadovauja pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Krystyna Trojko.

             „Vaivorykštės“ aktoriai parodė ilgą, įdomų, žaismingą ir pamokantį vaidinimą „Kaip Raudonkepuraitė karalaičio ieškojo“. Išskirtinė spektaklio tema ir puiki jaunųjų lentvariečių aktorių vaidyba lėmė ne tik pagrindinį apdovanojimą, bet ir specialų „Auksinio  skambučio“ prizą, kurį jiems įteikė Lenkijos Respublikos pirmoji dama – ponia Ana Komarovska. Pirmoji Lenkijos dama pasveikino dalyvius ir laimėtojus ir padėkojo mokytojams už puikų mažųjų artistų parengimą festivaliui.

              Geriausi vaidmenų atlikėjai taip pat buvo išskirti ir apdovanoti. Už ypatingai puikią vaidybą komisija įteikė organizacijos „Wspolnota Polska“ skirtus specialius apdovanojimus  Danieliui Šepetui – už pasakotojo vaidmenį ir Gabrielei Zagarenko – už Raudonkepuraitės vaidmenį.

 teatras1 teatras2teatras3 teatras4


STAŽUOTĖ LIETUVIŠKOJE GIMNAZIJOJE

              Dvi gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės- Aušra Girdziušienė ir Alė Matusevič-  šiais mokslo metais stažavosi lietuviškoje Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje. Stažuotė truko 3 mėnesius. Ji buvo įgyvendinama pagal projektą ,,Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra “ (Nr.VP1-2.2-ŠMM-02-V-01-010), kurį vykdė Ugdymo plėtotės centras. Mokytojos pagal sudarytas individualias programas turėjo galimybę tobulinti ne tik dalyko turinio planavimo ir tobulinimo kompetencijas, tačiau taip pat pažinti lietuviškos gimnazijos aplinką, ugdymo proceso organizavimą, popamokinę veiklą. Metodinėse grupėse mokytojos skaitė parengtus pranešimus apie stažuotėje įgytą patirtį. Pasibaigus stažuotei, į darbą jos grįžo kupinos entuziazmo bei naujų idėjų.

 stazuote1stazuote2


PENKTOKAI GAMINO UŽGAVĖNIŲ KAUKES

2015-ieji – Lietuvos etnografinių regionų metai. Ta proga Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos penktokams buvo organizuotas integruotų anglų ir lietuvių kalbų pamokų ciklas apie Užgavėnes – šventę, kuri švenčiama daugelyje Europos šalių. Per pamokas išsiaiškinę, kokia šios šventės prasmė bei aptarę jos istoriją, sausio 30 d. mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Katerina Jegorova ir lietuvų kalbos mokytoja metodininke Rene Lučiūniene dalyvavo Trakų VB Vaikų literatūros skyriaus organizuotame edukaciniame užsiėmime „Lašininio ir Kanapinio kova“. Vyresnioji bibliotekininkė Rasa Pavilionienė papasakojo apie Užgavėnių tradicijas ir papročius įvairiuose Lietuvos regionuose, mokė gaminti kaukes. Mokiniai sužinojo, kad Užgavėnės – tai seniausia apeigų ir žaidimų šventė, kuri pas mus atėjo net iš akmens amžiaus. Lietuvoje Užgavėnės yra švenčiamos pagal žemaitiškus papročius.

Vasario 6 d. įvyko pamoka netradicinėje aplinkoje, kurios metu mokiniai, pasitelkę visą savo fantaziją ir kūrybinius sugebėjimus, nudažė savo pagamintas kaukes. Penktokų išradingumu galėjo pasidžiaugti visa gimnazija – bibliotekoje buvo organizuota kaukių paroda.

Kaukes3 Kaukes2 Kaukes1


SUSITIKIMAS SU VILNIAUS KOLEGIJOS ATSTOVAIS

      Sausio 26 dieną gimnazijoje lankėsi viešnios iš Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto. Į susitikimą su dėstytojomis ir studentėmis atėjo 30 merginų iš 8-12 klasės. Dėstytoja Inga Čirvinskienė įdomiai papasakojo mokinėms apie kolegiją, apie rengiamas profesijas ir stojimo reikalavimus. Pageidaujančios merginos galėjo pabūti šukuosenų “modeliais”.

SONY DSC SONY DSC


SUSITIKIMAS SU LENTVARIETE RAŠYTOJA

        Sausio 18 d. vyko netradicinė literatūrinio ugdymo pamoka – 5-8 klasių mokiniai Lentvario bibliotekoje susitiko su mūsų mieste gyvenančia, dirbančia ir kuriančia rašytoja Neringa Vaitkute. Rašytoja pasakojo apie savo kūrybinį kelią, istorijų gimimą ir pristatė naują knygą „Titnago plunksna“, kuri dalyvauja Metų knygos rinkimuose paauglių knygų kategorijoje. „Titnago plunksna“ – jau antroji trilogijos knyga. Pirmoji knyga „Vaivorykščių arkos“ išėjo 2013 m., o trečioji – „Šnabždesiai bedugnėje“ – netrukus pasieks skaitytojus. M.Šimelionio gimnazijoje dirbanti, biologijos mokslą dėstanti mokytoja savo knygose kuria istorijas apie fantastinių veikėjų nuotykius fantastiniame pasaulyje. Mokiniai uždavė rašytojai juos dominančių klausimų, o rašytoja, į juos atsakiusi, palinkėjo vaikams būti smalsiems, nepamiršti svajoti ir fantazuoti ir, žinoma, kuo daugiau skaityti.

Lentvario miesto bibliotekos archyvų nuotr.

Metu knyga1Metu knyga2


NETRADICINIO UGDYMO DIENA

        2015 m. sausio 7 d. gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena. Klasės varžėsi konkurse “Ar gerai pažįsti savo mokyklą?" Kiekviena komanda gavo po 11 užduočių, kurias turėjo atlikti kuo greičiau. Atsakymų reikėjo ieškoti kiekviename mokyklos kampelyje, stenduose, knygose, padėkose. Po šių užduočių komandų laukė bendros užduotys: be žodžių pavaizduoti mokytojus, dalykus ar mokyklos daiktus, nupiešti piešinį, su kuo asocijuojasi mokykla. Po visų užduočių nugalėtojais tapo 6 klasės komanda pirmajame pogrupyje ir 11 klasės komanda – antrajame.

Netradic3 Netradic1 Netradic2


DOKUMENTINIO KINO PROJEKTAS „25 ŽINGSNIAI“

       2014 m. gruodžio 3 d. 11 ir 12 klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų metodininkių Renės Lučiūnienės ir Alės Matusevič, dalyvavo Lentvario miesto bibliotekos organizuojamame dokumentinio kino projekte „25 žingsniai“. Šis projektas skirtas Baltijos kelio 25 metų jubiliejui paminėti. Mokiniai žiūrėjo garsių lietuvių režisierių Arūno Matelio ir Audriaus Stonio kurtus filmus („Skrydis per Lietuvą arba 510 sekundžių“, „Baltijos kelias“, „Prieš parskrendant į žemę“), diskutavo.

       Pažiūrėję filmus mokiniai dar kartą įsitikino, kad gerų darbų nebūna per daug.

25  zingsniai125 zingsniai2 25 zingsniai3 25 zingsniai4


LENKIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENOS MINĖJIMAS

     Lapkričio 13 d. įvyko Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimas. Mokiniai pristatė istorinį vaidinimą apie Lenkijos kovas dėl savo laisvės. Jie dainavo žinomas patriotines dainas, šoko polonezą, kurį parengė drauge su choreografijos mokytoja  A.Sinkevičiūte. Šventę organizavo mokinių savivalda, istorijos mokytoja metodininkė A.Narkevič, muzikos vyresnysis mokytojas  E. Mogilnicki.

SONY DSCSONY DSC  SONY DSC


PREZIDENTO RINKIMAI

      Lapkričio 4 dieną įvyko mokinių savivaldos prezidento rinkimai. Savo balsą rinkimuose buvo galima atiduoti už vieną iš trijų kandidatų: Ireną Viktoriją Slaveckytę (11 kl.), Aleksandrą Joaną Kotenkovą (9 kl.), Mareką Tyševičių (11 kl.). Rinkimuose balsuoti galėjo 5-12 kl. mokiniai, iš viso 118 rinkėjų. Balsavimas vyko labai aktyviai, nes savo valią pareiškė 106 rinkėjai.

      Irena Viktorija Slaveckytė surinko 20 balsų, Aleksandra Joana Kotenkova 29 balsus, o mokinių savivaldos prezidentu, surinkęs 51 balsą, tapo Marekas Tyševičius.

SONY DSCSONY DSC SONY DSC


ŠOKIO ŽINGSNIU PER EUROPĄ

       Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte „Šokio žingsniu per Europą“, kurį finansavo Lenkų – lietuvių jaunimo mainų fondas. Projekte dalyvavo po 10 mokinių iš Lentvario ir Lenkijos Respublikos Rozdraževo miesto. Dvi dienas mokiniai gyveno Trakų rajone, Jovariškėse, kartu leido laiką, bendravo, artimiau susipažino, mokėsi šokių. Labiausiai jiems patiko šokti polonezą, gyvatarą ir belgišką šokį, todėl šiuos šokius pasirinko kaip parodomuosius. Jie taip pat pasiruošė flash mob‘ui ir savarankiškai sukūrė šokį pagal dainą „Odė džiaugsmui“.

      Kitas dienas vyko koncertinės „gastrolės po Lietuvą. Trakuose priešais pilį buvo sušoktas polonezas su lenkiškais Varšuvos kunigaikštystės kostiumais. Šis Lenkijos ir Lietuvos jaunimo grupės pasirodymas sulaukė didelio turistų susidomėjimo.

        Dar kita diena buvo flash mob‘as Vilniuje – Katedros aikštėje, prie A.Mickevičiaus paminklo, prie Sv.Onos bažnyčios, prie Prezidentūros bei senamiestyje. Šokėjai, kupini džiaugsmo, noro šokti ir jaunatviškos energijos, sulaukė palaikymo – prie jų prisijungė praeiviai ir Vilnių lankantys turistai.

        Jovariškėse, Obuolių kiemelyje, mokiniai su lietuvių liaudies kostiumais šoko gyvatarą.

     Visi projekto tikslai buvo pasiekti. Projekto koordinatoriai Jolanta Božejevič, Vieslava Binek ir Agnė Sinkevičiūtė (projekto šokių choreografė). 

 projektas1  projektas2projektas3projektas4 projektas5projektas6


TRAKŲ RAJONO SKAITOVŲ KONKURSAS „KRESY-2014“

      Spalio mėnesio 24 dieną Rūdiškių gimnazijoje vyko Trakų rajono skaitovų konkursas. Jame dalyvavo 37 Trakų rajono mokiniai, laimėję pirmame etape – skaitovų konkursuose savose mokyklose.

     Geriausi rajono skaitovai dalyvaus respublikiniame konkurse, kurį organizuoja lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna“. „Kresy-2014“ vyks jau lapkričio mėnesį Vilniaus lenkų kultūros namuose. Respublikiniame etape mokyklos garbę gins šie mūsų mokiniai: 7 klasės mokinys Raimundas Matulevičius (1-oji vieta), 9 klasės mokinė Dominyka Vilčevska (1-oji vieta), 9 klasės mokinė Sabina Buchovecka (3-oji vieta), 12-os klasės mokinys Norbertas Kuisys (2-oji vieta). Mokinius konkursui parengė lenkų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Lilija Kondratovič.

Kresy 1 Kresy 2

Kresy 3K.resy 4


TALKA ARTĖJANT VĖLINĖMS

         Artėjant Vėlinėms visi stengiasi sutvarkyti savo artimųjų kapus. O jeigu nebėra kam tvarkyti? Į pagalbą visada atskuba jaunimas.

       Jau tapo tradicija, kad kiekvienų metų spalį Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai tvarko miesto kapines. Šių metų spalio 23 dieną jie taip pat susirinko ten paplušėti. Talkininkų nuotaika buvo gera kaip ir puikus oras, tad ir darbas ėjo gerai ir greitai. Mokiniai sutvarkė ne vieną apleistą kapą, sunešė krūvas lapų, apravėjo keletą kapų, kurių net nebesimatė tarp žolių. 9 klasės mokiniai visus metus prižiūri buvusios Lentvario mokyklos lenkų klasių vedėjos Juzefos Poliakovskos kapą, kuri mirė 1928 metais, sulaukusi vos 50 metų.

            Mokiniai jautėsi pakiliai atlikę dar vieną gerą darbą.

1 2 3 4 5


GERIAUSIA MOKYKLA – GERIAUSIAS MOKYTOJAS

2014 m. spalio 22 d. Vilniuje, Lenkų namuose, vyko XX-asis konkursas „Geriausia mokykla- geriausias mokytojas“. Jį kasmet organizuoja Lietuvos lenkų mokyklų sąjunga. Šiame konkurse mūsų mokykla 5 kartus yra užėmusi prizines vietas ir 8 kartus gavusi pagyrimo raštus bei dovanas.

Šiais metais tarp rajono mokyklų užėmėme III vietą. Kaip geriausi mokytojai buvo išskirti ir gavo diplomus trys mūsų mokyklos pedagogai: lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Alė Matusevič, matematikos mokytoja metodininkė Alicija Volkova, fizikos mokytojas metodininkas Francišek Žeromskij. Svarbiausias geriausiųjų atrankos kriterijus buvo mokinių brandos egzaminų rezultatai.

Džiaugiamės mūsų abiturientų pasiekimais, dėkojame visiems mokytojams už jų kasdienį triūsą ir sveikiname laimėtojus!

SONY DSC SONY DSCSONY DSC  SONY DSC


EUROPOS KALBŲ DIENA

2001 m. rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungos ir Europos Tarybos iniciatyva pirmą kartą buvo paminėta Europos kalbų diena.Ši diena buvo minima ir šių metų rugsėjo 26 dieną Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinėje mokykloje. 5 – 12 klasių moksleiviai išradingai pristatė Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos bei Prancūzijos kultūrą, supažindino su šių šalių vėliavomis, herbais, tautiniais himnais ir tradiciniais patiekalais. Renginio metu buvo akcentuojama kalbų mokėjimo, tradicijų ir papročių puoselėjimo svarba.

Kalbu diena 2 Kalbu diena 3Kalbu diena 4


EDUKACINĖ IŠVYKA Į LIUBLINĄ

     Beveik savaitę laiko, rugsėjo 17-21 dienomis, Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos mokiniai turėjo galimybę gilinti savo žinias ir plėsti akiratį Lenkijos Respublikoje. Rugsėjo 17 dieną jie kartu su tikybos mokytoja Agnieška Šymanska išvyko į Liubliną. Jau kitą dieną mokiniai dalyvavo konferencijoje, kurioje buvo kalbama apie 1939 metų rugsėjo 17 dienos Sovietų agresiją. Rugsėjo 19 dieną jie dalyvavo bendrose lenkų kalbos ir istorijos pamokose, taip pat susitiko su mokyklos direktoriumi Gžegožu Lechu. Rugsėjo 20 dieną vyko ekskursija, buvo aplankytas Henriko Senkevičiaus muziejus. Rugsėjo 21 dieną lentvariečiai susipažino su Liublino senamiesčiu, vėliau dalyvavo mišiose. Mokiniai taip pat buvo pakviesti į Lenkų namus, kuriuose jų laukė šventiniai pietūs.

           Kupini įspūdžių ir labai patenkinti mokiniai grįžo į gimtinę.

Liublinas 2 Liublinas 1

 

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas