Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2015 – 2016 m.m. II pusmetis

NETRADICINĖ GAMTOS PAMOKA BOTANIKOS SODE

Artėjant mokslo metų pabaigai, gegužės 24 dieną, 5-6 klasių mokiniai su gamtos ir fizikos mokytoja metodininke Janina Rainskaja išvyko į netradicinę pamoką  Vilniaus universiteto Botanikos sode.

VU Botanikos sodas  ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir turtingiausias augalų. Čia auginama daugiau kaip  9000 pavadinimų augalai. Gidė papasakojo  mokiniams apie įspūdingiausias kolekcijas-rododendrų, alyvų, bijūnų ir svogūninių gėlių.

VU Botanikos sodas įdomus ir kaip paveldo objektas. Nuo XVI a. įsikūręs dvaras priklausė Sapiegoms, vėliau Lopacinskiams.

Netradicinė pamoka  buvo labai įdomi ir naudinga. Mokiniai grįžo patenkinti ir su naujomis žiniomis, kurias panaudos per gamtos pamokas.

botanikos sodas2 botanikos sodas3 botanikos sodas4 botanikos sodas5 botanikos sodas1


KVIEČIA MOKYTIS  ELEKTRĖNŲ PROFESINIO MOKYMO CENTRAS

Gegužės 23 dieną gimnazijoje svečiavosi Elektrėnų profesinio mokymo centro atstovai, kurie  supažindino I-IV kl. mokinius su  jų centre vykdomomis profesinio mokymo programomis ir naujomis  profesijomis : automobilių  elektromechaniko, masažuotojo, apdailininko, virėjo, ekspeditoriaus ir kt.

Elektrėnai1 Elektrėnai2


LIETUVIŲ KALBOS ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

Gegužės 10 dienos antrokai neužmirš ilgai. Ši diena jiems ypatinga, nes vyko Abėcėlės šventė, kurią organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Alė Matusevič. Stebėti renginį į lietuvių kalbos kabinetą susirinko gausus būrys tėvų, mokytojų, senelių. Šventinė nuotaika buvo visų: ir dalyvių, ir svečių. Mokiniai lietuviškai deklamavo, vaidino, dainavo. Renginio pabaigoje labai šiltą žodį tarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Sinkevičienė.

abėcėlės3  abėcėlės1 abėcėlės2abėcėlės4


EKSKURSIJA Į RYGĄ

Balandžio 28 dieną keturiasdešimt 5-12 klasių mūsų gimnazijos mokinių ir 5 mokytojai (I.Zachaževska, A.Volkova, A.Matusevič, A.Šymanska, S.Volkov) važiavo į Rygą. Ekskursijos metu jie aplankė Bauskės pilį. Tai XV- XVIIa. Latvijos karinės architektūros pavyzdys, Livonijos ordino tvirtovė. Pilis yra Bauskės miesto teritorijoje, labai vaizdingoje vietoje tarp Mūšos ir Mėmelės upių.

Labai daug gerų emocijų mokiniai patyrė Rygos nacionaliniame zoologijos sode, kuriame jau daugiau nei 100 metų laikomi gyvūnai iš viso pasaulio. Ten gyvena daugiau kaip 400 įvairių rūšių gyvūnų ir paukščių.

Taip pat mūsų keliautojai turėjo galimybę aplankyti žavingą Rygos senamiestį, kuris vadinamas gyvu muziejumi ir įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą kaip eksponuojantis didžiausią Europoje Art Noveau architektūros pastatų kolekciją.

Kelionės finalas – pasivaikščiojimas jūros pakrante nuostabiame Jurmalos miestelyje.

Taigi į gimtinę keliautojai grįžo kupini nepakartojamų įspūdžių bei teigiamų emocijų.

Ryga3 Ryga4 Ryga1 Ryga2


MOKINIAI IŠ VISOS LIETUVOS VARŽĖSI LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADOJE

Balandžio 15-16 d. Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete vyko LR Švietimo ir mokslo  ministerijos inicijuota ir remiama tautinių mažumų lietuvių kalbos olimpiada, skirta 9-10 klasių mokiniams.

Į olimpiadą suvažiavo geriausiai lietuvių kalbą išmanantys mokiniai iš Klaipėdos, Šiaulių, Kauno, Visagino, Vilniaus, Šalčininkų ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių. Atstovauti Trakų rajonui teko garbė mūsų mokyklos gimnazistėms Milenai Sinkevič ir Paulinai Ramaneckaitei.

Olimpiados dalyviai rašė rašinį, atliko kalbos vartojimo testą, pristatė kūrybinį darbą.  Mūsų gimnazijos merginos pasirodė PUIKIAI! Milena Sinkevič laimėjo trečiąją vietą ir buvo apdovanota  ŠMM medaliu, trečiojo laipsnio diplomu bei rėmėjų dovanomis, Paulina Ramaneckaitė buvo apdovanota ŠMM pagyrimo raštu už brandžias rašinio mintis bei rėmėjų dovanomis. Mokines olimpiadai paruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Renė Lučiūnienė.


KOKIA PROFESIJA TAU TINKA?

Balandžio 12 dieną II klasės mokiniai su fizikos mokytoja metodininke Janina Rainskaja nuvyko į Trakų darbo biržą. Mokiniai buvo maloniai sutikti. Darbo biržos vedėja trumpai papasakojo apie savo kasdieninį darbą ir siekius. Mokiniams buvo parodyti jaunimui skirti filmukai apie profesijas. Po to moksleiviai buvo pakviesti atlikti testą ,,Kokia profesija tau tinka?“ Testas turėjo patvirtinti mokinio pasirinktą profesiją arba padėti apsispręsti, kurią rinktis. Ši ekskursija  buvo labai naudinga mokiniams, nes padėjo apsispręsti dėl ateities profesijos.

darbo biržoje3 darbo biržoje4 darbo biržoje1 darbo biržoje2


FIZIKOS IR EKOLOGIJOS KONKURSAS „GERBKIME ŽEMĘ”

Balandžio 7 dieną gimnazijoje įvyko fizikos ir ekologijos konkursas „Gerbkime Žemę”. Konkurse dalyvavo 6-8 bei II G klasės mokiniai. Dalyviai turėjo nelengvų užduočių keturiose rungtyse: „Fizikos reiškiniai”, „Kryžiažodis”,  „Kapitonų konkursas” bei kūrybiškumo dalis  „Šilumos modelio efektas”.

Puikų pristatymą konkursui paruošė II G klasės mokinys Robert Čečot. Dalyviai turėjo progą parodyti fizikos, gamtos ir kitų gamtos dalykų žinias. Kapitonai kovojo dėl savo komandos garbės. Kūrybiškumo konkursas atskleidė mokinių išradingumą ir sukėlė daug juoko.

fizikos konk.6 fizikos konk.7 fizikos konk.8 fizikos konk.1 fizikos konk.2 fizikos konk.3 fizikos konk.4 fizikos konk.5


TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSAS “TEMIDĖ”

2016 metų balandžio 5 d. Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai organizavo teisinių žinių konkursą „Temidė“, kuris vyko sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“.

Teisinių žinių konkurse dalyvavo bendrojo ugdymo mokyklų 8 – 12 klasių mokinių 8 komandos: Trakų gimnazijos „Dream team“, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos ,,Partizanai“, Aukštadvario gimnazijos ,,Eruditės“, Paluknio „Medeinos“ komanda  „Medeina“, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos „Vytautukai“, Rūdiškių gimnazijos „GSP“, Lentvario „Versmės“ gimnazijos komanda „Lentvariečiai “, taip pat ir mūsų gimnazijos komanda ,,Teisingumo dievai” (8 kl. ir 1G kl. mokiniai: Karolina Mironiuk, Dominyka Vaiciulionytė, Kotryna Bogovec, Selina Kosovska, Ivona Jastremska) bei komandos pagalbininkas 7 kl. mokinys Bogdan Lukaševič. Komandą ruošė socialinė pedagogė Danuta Nausutienė.

Konkursas prasidėjo nuo komandų prisistatymų, vėliau mokiniai dalyvavo protų mūšyje, kuris vyko keturiais etapais. Paskutinė užduotis – komandų atsisveikinimas.

Renginio pabaigoje mokiniai buvo pavaišinti vaisiais bei saldumynais. Visos konkurse dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkomis bei dovanomis.


GANDRUS PASITINKANT

Nuo senovės mūsų krašte švenčiamas paukščių parskridimas, net sakoma, kad pavasaris paukščiu sugrįžta.

Kovarnių diena – sena lietuvių šventė, skirta pavasariui šlovinti. Šiuo metu į Lietuvą parskrenda kovarniai, kovai. 40 paukščių diena – apytikriai tiek paukščių rūšių pavasarį sugrįžta į gimtinę. Pempės diena, Gandrinės – gilių tradicijų pavasario šventės.

Švenčių tradicijos ir  papročiai perduodami iš kartos į kartą ilgus šimtmečius, todėl mūsų gimnazijos  ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai drauge su  vaikais dalyvavo tradiciniame piešinių konkurse ,,Gandrus pasitinkant‘‘.

gandrinės3 gandrinės4 gandrinės5 gandrinės1 gandrinės2


ANSAMBLIO „PRZĄSNICZKA“ JUBILIEJUS

Sekmadienį, balandžio 3 d., Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijoje dainų ir šokių ansamblis „Prząsniczka“ šventė 35-ąjį savo kūrybinės veiklos jubiliejų ir pristatė ypatingą programą. Gražesnės dienos tokiai šventei turbūt ir būti negalėtų. Geresnės nuotaikos taip pat. Ar 35 metai yra daug? Žvelgiant į pasaulio istoriją tai yra tik maža dalelytė… Žvelgiant į žmogaus gyvenimą, tai dažniausiai yra branda ir vieni gražiausių gyvenimo metų. O kalbant apie kolektyvą – tai yra net kelios kartos, kurios sujungtos vienu stipriu ryšiu –  meile dainai ir šokiui.

„Prząsniczka“  – vienas iš seniausių lenkų dainų ir šokių ansamblių Trakų rajone, įkurtas 1980 metais Lentvario 1-ojoje vidurinėje mokykloje tėvų, mokinių ir mokytojų iniciatyva. Kolektyvo vadovu tapo nusipelnęs Vilniaus krašto chorvedys Vladyslav Korkuc, choreografu Roman Rotkevič. Pirmasis koncertas  buvo surengtas 1981metų kovo 8-osios išvakarėse.

Nuo pirmųjų savo veiklos dienų ansamblis buvo ir vis dar yra lenkų tautos tradicijų ir folkloro  puoselėtojas. Ansamblio repertuarą sudaro Lenkijos regionų liaudies dainų ir šokių siuitos, lenkų ir lietuvių tautiniai šokiai, dainos bei Vilniaus krašto folkloras. Per visą savo gyvavimo istoriją ansamblis sėkmingai pasirodė įvairiuose Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos miestuose.

Pastaruoju metu kolektyve yra apie 70 narių. Chorui jau 20 metų  vadovauja  Edvardas Mogilnickis, o šokių grupėms – buvusi ansamblio „Prząsniczka“ šokėja Agnė Sinkevičiūtė.

 „Prząsniczka" noriai dalyvauja įvairiuose miesto, rajono ir šalies  festivaliuose bei konkursuose, garsindama ne tik lenkų tautines mažumas Vilniaus krašte, bet ir Lietuvos valstybės vardą. Pats  kolektyvas nebūtų toks tvirtas ir taip toli nukeliavęs, tiek visko pasiekęs, jei ne kiekvienas vadovas, prisidėjęs prie šios istorijos. Tai žodžiai, kuriuos norėjosi ištarti kiekvienam, atėjusiam į jubiliejinį „Prząsniczkos” koncertą, kuris ne vienam priminė dienas, kuomet jie patys arba jų vaikai sukosi šokio sūkuryje ir dainavo.

Ansamblio jubiliejaus proga sukurta programa sužavėjo ne tik šeimininkus, bet ir svečius, o jų buvo nemažai: Jaroslav Narkevič – Seimo narys, Seimo Pirmininko pavaduotojas,  Juzef Kviatkovski – Seimo narys,  Maria Puč- Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Teresa Solovjova – Trakų rajono savivaldybės tarybos narė, Ieva Skaistytė – Lentvario kultūros rūmų direktorė, rajono ansamblių  meno vadovai.
Svečiai negailėjo ne tik  gražių žodžių ansambliečiams, jų vadovams bei mokyklos vadovams, bet ir dovanų. Jaroslav Narkevič dovanojo ansambliui išvyką į Lenkiją, Maria Puč 300 eurų čekį ansamblio kostiumų atnaujinimui, kitų ansamblių nariai „pasaldino gyvenimą“ skanėstais. Tėvai taip pat dovanojo kolektyvui didžiulį tortą su fejerverkais.

Norėtųsi nuoširdžiai padėkoti visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo bei padovanojusiems dovanų.

Koncertą stebėjusieji neturėjo laiko žvalgytis, nes šokis keitė šokį, o dainos priminė apie dainingąjį mūsų kraštą. Juk tik tokių susibūrimų ir jubiliejinių koncertų metu gali suvokti, jog jaunimas myli dainą, šokį ir žiūrovus, kuriems atiduoda save. Šie besišypsantys veidai ir atviros širdys negali palikti abejingų. Per trisdešimt penkerius metus keitėsi kolektyvo nariai, tačiau vertybės išliko tos pačios, o draugiškumas buvo ir išliko „Prząsniczkos” vizitinė kortelė.

Regina Sinkevičienė,

Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC


„NAISIŲ VASAROS“ KONKURSAS „VAIKŲ VELYKĖLĖS 2016“

Velykos –  didžioji pavasario šventė, todėl mokytojai stengiasi išsaugoti senąsias švenčių tradicijas, atskleisti jų dvasią ir prasmę bei perduoti patirtį  ugdytiniams. Gimnazijos  ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogės ir  logopedė, ugdydamos  vaikų etninę kultūrą, meilę gamtai ir gimtajam kraštui, dalyvauja konkurse ,,Vaikų velykėlės 2016“.  Vaikai paruošė Didžiojo margučio muliažą (2 m aukščio, 1 m pločio), ant kurio buvo piešiama,  dėliojama, klijuojama aplikacija su istoriniais margučių marginimo raštais. Pedagogės organizuoja šį projektą, nes projektinė veikla yra vienas iš veiksmingiausių ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų ugdymo būdų.