Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2015 – 2016 m.m. I pusmetis

KONKURSAS „METŲ KRAŠTIETIS"

Jau septynerius metus LR Seimo narė Dangutė Mikutienė organizuoja konkursą "Metų kraštietis", kuris skirtas Trakų krašto įvykiams paminėti. Šiemet konkursas "Metų kraštietis" buvo skirtas Vytautui Didžiajam atminti ir  vyko dviem etapais. 1-ojo etapo metu iki lapkričio 27 d. reikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su Vytautu Didžiuoju ir jo valdymo metais, o vėliau šį klausimyną išsiųsti organizatoriams. 2-asis etapas vyko gruodžio 12 dieną Trakų miesto viešojoje bibliotekoje. Jo metu buvo pateiktas testas apie Vytautą Didįjį, jo valdymą, asmenybę, politinę veiklą. Į antrąjį etapą pateko tik 20 konkurso dalyvių. Tarp jų – mūsų gimnazijos mokinė Irena Viktorija Slaveckytė, kuri užėmė III vietą. Po antrojo turo, 2016 m. sausio 9 d., vyko apdovanojimų ceremonija ir koncertas.


KONKURSAS „ŠVIESKI MAN VĖL!“

Artėjant gražiausiai metų šventei – Naujiesiems metams –   Lietuvos Respublikos Seimo narė Dangutė Mikutienė, Trakų rajono savivaldybė, Trakų seniūnija, Lentvario seniūnija, Trakų rajono kultūros rūmai ir kitos įstaigos bei organizacijos rengė šventinės miesto aplinkos konkursą „Švieski man vėl!“. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazija. 2016 m. sausio 9 d. iškilmingame renginyje, kuris įvyko Trakų rajono kultūros rūmuose, už šį dalyvavimą gimnazijos direktoriui Francišekui Žeromskiui buvo įteikta padėka.


KONKURSO NUGALĖTOJAI APSILANKĖ PREZIDENTŪROJE

Mūsų gimnazijos mokiniai  sėkmingai dalyvavo  Lentvario kultūros rūmų paskelbtame kalėdinių atvirukų konkurse.

Gruodžio 19 dieną konkurso nugalėtojai vyko į Lietuvos prezidentūrą, kurioje buvo šiltai sutikti. Jiems buvo surengta ekskursija, atsakyta į visus dominančius klausimus. Du gražiausi atvirukai bus perduoti Lietuvos prezidentei.

Prezidentūroje lankėsi mūsų gimnazijos 6 klasės mokiniai  Agnieška Sirotko, Agnieška Polkovska, Danielius Kosovskis bei šių mokinių dailės mokytoja metodininkė Asta Radimonienė.

prezidentūroje


KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS

Gruodžio 11 d. Trakų gimnazijoje buvo organizuotas Trakų rajono Kalėdinis krepšinio turnyras. Šiame turnyre dalyvavusi mūsų gimnazijos komanda laimėjo 1-ąją vietą. Komandos kapitonas – IV klasės mokinys Ronaldas Šepet. Tritaškio metimo konkurse laimėjo IV klasės mokinys Raimundas Sinkevičius. Komandą treniruoja gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Viktaras Ustila.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų pergalių!

turnyras1 turnyras2


PAMINĖTA PASAULINĖ KOVOS SU AIDS DIENA               

Gruodžio 1-ąją – Pasaulinę kovos su AIDS dieną –minime kasmet. Šiemet gimnazijoje  klasių valandėlių metu vyko pokalbiai apie ŽIV ir AIDS. Mokiniai parengė plakatus, primenančius, kokios gali būti neatsargaus elgesio pasekmės, kaip galima apsisaugoti nuo AIDS. Gruodžio 1 d. gimnazijoje vyko prevencinis renginys – protų mūšis „AIDS: geriau žinoti!“. Rungėsi trys mokinių komandos, sudarytos iš 9-IIIG klasių mokinių. Mokiniams, dalyvavusiems protmūšyje, įteiktos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus padėkos. 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC 


MAŽŲJŲ SPORTININKŲ VARŽYBOS

Lapkričio 26 d. gimnazijoje vyko Trakų rajono lenkų mokyklų sporto varžybos, kuriose dalyvavo  4 komandos: Trakų gimnazijos, Paluknio vidurinės mokyklos, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos ir Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos. Kiekvienoje komandoje buvo po  10 mokinių: po du mokinius iš priešmokyklinės  ugdymo grupės ir po du iš 1 – 4 klasės.

Varžybos prasidėjo nuo apšilimo, kurį vedė IVG klasės mokinės Elena Brazovska ir Beata Staševska.  Jos kartu su dalyviais atliko aerobikos pratimus. Vėliau vyko varžybos iš penkių estafečių.

Varžybų dalyviams buvo įteikti medaliai  ir diplomai už pasiektus rezultatus:

     I vieta – Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos komandai,

     II vieta – Trakų gimnazijos komandai,

     III vieta – Paluknio vidurinės mokyklos komandai,

     IV vieta – Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos komandai.

Varžybas organizavo pradinio ugdymo mokytojos Andželika Jacunskienė, Jolanta Urbanovič ir Irena Rudzis.

varz.1 varz.3    varz.2 varz.4


KONKURSAS „NEPRIKLAUSOMA MŪSŲ ŠALIS“

Lapkričio 18 dieną LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyko konkurso ‚Nepriklausoma mūsų šalis“ baigiamasis renginys – posėdis, kuriam pirmininkavo šio konkurso ir  iškilmių iniciatorius – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Jaroslav Narkevič, o talkino jam dvyliktokas iš Pagirių bei mūsų gimnazijos abiturientė Viktorija Slaveckytė. Konkurse dalyvavo  Trakų rajono Lentvario Henriko Senkevičiaus, Motiejaus Šimelionio, „Versmės“ gimnazijos, Paluknio vidurinės mokyklos ir Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos mokiniai.  

Renginio metu mokiniai skaitė savo kūrybos eilėraščius, esė, rašinius, parodė savo sukurtus vaizdo įrašus. Vitražo salėje buvo eksponuojami dailės darbai. Džiugu, kad konkurse aktyviai dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai, kurie ir „susižėrė“ didžiąją dalį apdovanojimų.     

Mūsų gimnazijos  laimėtojai

 Dailės darbai:

I vieta – Artur Mironiuk, 4G klasė

II vieta – Milena Sinkevič, 2G klasė

Literatūriniai darbai:

I vieta –  Irena Viktorija Slaveckytė, 4G klasė

Meniniai darbai:

I vieta  – „Mano lietaus ir vėjų žemė…“ – Paulina Ramaneckaitė, Sabina Buchovecka, Dominika Vilčevska, Sandra Stepuro, 2G klasė

      II vieta  – „Aš tikrai myliu Lietuvą“ – Erik Miliuškevič, Robert Čečiot, Konrad Šoc, 2G klasė

Taip pat buvo apdovanotos ir mūsų gimnazijos mokytojos:

  1. Renė Lučiūnienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,
  2. Asta Radimonienė, dailės mokytoja metodininkė.

Konkurso dalyvių įspūdžiai 

A. Mironiuk: „Nuo pat pradžių, kai man pasiūlė dalyvauti šiame konkurse, negalėjau apsispręsti, ką piešti. Po kelių dienų apmąstymų  kibau į darbą. Labai malonu, kai įvertinamos tavo pastangos. Be to,   renginys puikiai organizuotas.“

I.V.Slaveckytė: „Man labai patiko, kad konkurse vyravo „kūrybinė laisvė.“ Rašydama savo  „Atvirą laišką emigrantui“ galėjau išsakyti viską, ką iš tikrųjų jaučiu ir galvoju. Labai džiugu, kad šventė vyko Kovo 11-osios Akto salėje, nes mokiniai galėjo pamatyti tai, kas yra mūsų istorijos vadovėliuose. O kaip vedančioji galiu pridurti, kad visa tai yra neįkainojama patirtis.“

 Seime1 Seime2 seime3 Seime4


SIDABRINIS PROTAS

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje minima Tarptautinė nerūkymo diena. Paminint šią dieną lapkričio 18 d. Trakų švietimo pagalbos tarnyboje  įvyko renginys – protų mūšis „Sidabrinis protas“, kurį organizavo Trakų rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisija,  bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnais. Renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos 8 ir IIIG klasės mokiniai (Dominyka Vaiciulionytė, Kotryna Bogovec, Karolina Mironiuk, Silvija Abucevič ir Karolina Lukaševič) su socialine pedagoge Danuta Nausutiene.

Renginyje dalyvavo 10 komandų: Onuškio Donato Malinausko gimnazijos –,,Bumeriai“, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos – „Vytautukai“, Lentvario „Versmės“ gimnazijos – „Lentvariečiai“,  Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos – „Angelai“, Aukštadvario gimnazijos – „Penki“,  Rūdiškių gimnazijos – „Antirūkaliai“ ir „Antinikotinas“, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos –  „Visažiniai“, Trakų gimnazijos – „Bebriukai“ ir Lentvario  Henriko Senkevičiaus gimnazijos –  „Fantastiškas penketas“.

Kiekviena komanda turėjo prisistatyti: skambėjo ketureiliai, mokinių dainos, šokiai bei šūkiai. Vėliau mokiniai demonstravo savo žinias ir sumanumą atsakinėdami į klausimus. Protų mūšyje buvo keturi etapai. Komandos kovėsi atkakliai, nes klausimai reikalavo ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo.

Mūsų komandos dalyviams buvo įteiktas padėkos raštas bei savivaldybės ir policijos komisariato parengtos dovanėlės. Renginys buvo kupinas gerų emocijų ir praturtino mokinius naujomis žiniomis.

SONY DSC SONY DSC