Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2016 – 2017 m.m. II pusmetis

1-OJI VIETA RAŠYBOS KONKURSE

Trakų rajono lenkų kalbos rašybos žinių konkursas, kuris vyko mūsų gimnazijoje, atnešė sėkmę ir mūsų mokinei – 5 klasės mokinė Uršulė Turlinska laimėjo 1-ąją vietą. Sveikiname Uršulę ir jos lenkų kalbos mokytoją metodininkę Liliją Kondratovič!

Uršulė


IŠVYKA Į TRAKŲ PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai (aukl. J. Urbanovič) ir 1 klasės mokiniai ( mokyt. I. Rudzis) lankėsi Trakų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir susipažino su ugniagesio profesija. Čia  darbuotojai labai įdomiai papasakojo gaisrinės istoriją ir apie tai, kaip reikia saugiai elgtis namuose ir kitur, kad būtų išvengta gaisrų ir jų skaudžių padarinių. Ugniagesiai padovanojo mokiniams po gaisrinės mašinos popierinį maketą, leido apžiūrėti ugniagesių gelbėtojų automobilius ir juose esančią įrangą. Mokiniai galėjo įlipti į gaisrininkų mašinos vidų, pasimatuoti šalmą, užsidėti kaukę, palaikyti laistymo švirkštą. Vienas ugniagesys gelbėtojas pademonstravo, kaip greitai reikia apsirengti ir išvykti į įvykio vietą.

Vaikai neslėpė susidomėjimo. Ne vienas sakė, kad užaugęs bus ugniagesiu. Ugniagesiai palinkėjo, kad vaikai būtų drausmingi, pareigingi, daug sportuotų, nes ugniagesio profesiją renkasi atkaklūs, drąsūs, ištvermingi ir atsakingi žmonės.

Ekskursija-edukacinis užsiėmimas sukėlė vaikams pačias geriausias emocijas ir sukūrė pozityvų ugniagesio profesijos įvaizdį, suteikė žinių apie šį darbą. Vaikai susipažino su gaisro gesinimo ir gelbėjimo priemonėmis bei technika, sužinojo, kaip elgtis kilus gaisrui, kaip apsaugoti save ir kitus.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifpriešgaisrinėje tarnyboje1 priešgaisrinėje tarnyboje2 priešgaisrinėje tarnyboje3 priešgaisrinėje tarnyboje4


ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

2017 m. gegužės 25 dieną gimnazijoje vyko tradicinė Abėcėlės šventė. Pirmokėliams – tai įsimintina diena, nes pasipuošę mokinukai šoko, dainavo, deklamavo, inscenizavo daineles ir eilėraščius. Jie norėjo parodyti tėveliams, mokytojams, gimnazijos direktoriui, kad jau pažįsta visas raides ir jau moka skaityti.

Gimnazijos direktorius Francišek Žeromskij padėkojo tėveliams už šventės organizavimą, puikų mokinių auklėjimą ir už tai, kad mūsų gimnazijai patikėjo savo vaikų ugdymą.

Kiekvienam pirmokui tėveliai padovanojo po šokoladinį medalį ir palinkėjo toliau semtis žinių ir išminties.

Šventėje dalyvavo Fėja ABC, kuri palinkėjo mokiniams džiaugsmo, draugystės, išminties. Po šventės visi klasėje mėgavosi skaniu tortu.

Koncertą organizavo pirmokų mokytoja Irena Rudzis, daineles padėjo paruošti muzikos mokytojas Edvard Mogilnickij, šokį – šokio mokytoja Agnė Kazlauskienė.

Abėcėlės šventė2017-1 Abėcėlės šventė2017-5


KOKIE ĮGŪDŽIAI UŽTIKRINS SĖKMINGĄ KARJERĄ?

Gegužės 11 dieną II klasės mokiniai su fizikos mokytoja metodininke Janina Rainskaja nuvyko į Trakų darbo biržą. Darbo biržos vedėja maloniai sutiko mokinius. Mokiniai atliko testą, diskutavo apie žmogaus vertybes ir įgūdžius, svarstė, kas lemia sėkmingą karjerą ateityje. Mokiniai taip pat sužinojo apie įsidarbinimo galimybes vasaros metu, išgirdo, kaip pasiruošti darbo pokalbiui. Išvyka mokiniams buvo labai naudinga.

Darbo biržoje2   Darbo biržoje1Darbo biržoje3Darbo biržoje4


FIZIKOS PAMOKA ENERGETIKOS IR TECHNIKOS MUZIEJUJE

7 ir 8 klasės mokiniai su fizikos mokytoja Janina Rainskaja  nusprendė pakeisti  gimnazijos suolą į netradicinę fizikos pamoką  Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje. Muziejus įsikūręs buvusioje pirmojoje  hidroelektrinėje Vilniuje  (1903). Mokiniai galėjo palyginti savo kūno svorį Mėnulyje,  Marse ir Jupiteryje, paliesti modelius ir priemones, jie taip pat atliko eksperimentus su įvairiais prietaisais. Naujas įgytas žinias dar kartą aptarė per fizikos pamoką. Ekskursija buvo ne tik  labai įdomi, bet ir naudinga.

Energetikos muziejus1 Energetikos muziejus2 Energetikos muziejus3 Energetikos muziejus4


TUK TUK TUK! MES VAŽIUOJAM TRAUKINIU!

Balandžio 25 d. priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1 klasės mokiniai kartu su mokytojomis Jolanta Urbanovič ir Irena Rudzis dalyvavo edukacinėje programoje „Tu tuk tuk! Tuk tuk tuk! Mes važiuojam traukiniu!" Geležinkelių muziejuje Vilniuje.

Programos metu mokinių laukė:

ekskursija su gidu;

žaidimas „Traukinys";

maketų salė su trimis veikiančiais maketais;

animacinis filmukas.

Mokiniai turiningai ir linksmai praleido laiką išvykoje. Kartu su muziejaus gidu žaidė smagų žaidimą „Traukinys" ir pažino muziejų iš arčiau. Mokiniai muziejuje pamatė senovinius lagaminus, traukinių ir vagonų modelius, geležinkelio darbuotojų ir darbininkų uniformas, darbo įrankius, žymėjo bilietus, žiūrėjo filmukus apie saugų elgesį traukinyje, geležinkelio pervažoje bei prie bėgių. Maketų salėje spalvino piešinius su traukinukais, matė važiuojančius ,,traukinukus”, fotografavosi ,,traukinuke”.

Traukinukas1 Traukinukas2 Traukinukas3


AUKSINĖ PLUNKSNELĖ

Balandžio 21 d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vykusiame dailyraščio konkurse ,,Auksinė plunksnelė“. Jame dalyvavo 1-4 klasių mokiniai iš Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos, Trakų gimnazijos, Paluknio L. Komolovskio gimnazijos ir Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos. Mūsų gimnazijos garbę konkurse gynė mokiniai Gitana Ramaneckaitė, Karol Radulevič, Gloria Volodkovič, Rafal Butkevič, Dominik Melguj, Izabela Labovič, Evelina Jarmolovič, Gabriela Zitikaitė.

Konkurso metu dalyviai turėjo dailiai, taisyklingai nurašyti tekstą.

Dailiausio rašto nugalėtojais tapo ir mūsų gimnazijos atstovai:

Gitana Ramaneckaitė – II vieta (mok. Irena Rudzis),

Rafal Butkevič – II vieta ( mok. Krystyna Trojko),

Evelina Jarmolovič – III vieta ( mok. Jolanta Šoc).

Sveikiname  „Auksinės plunkselės“ konkurso nugalėtojus!

Visi mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis, o mokytojai – padėkos raštais. 

Auksinė plunksnelė1 Auksinė plunksnelė2


NACIONALINIS MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMAS

Gimnazijoje jau prasidėjo nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas, kurio tikslas – sudaryti galimybes mokykloms, mokytojams, mokiniams savarankiškai ir objektyviai įsivertinti mokymosi pasiekimus, rinkti grįžtamojo ryšio informaciją, reikalingą ugdymo kokybei ir vadybai gerinti, teikti patikimą grįžtamąjį ryšį tėvams apie jų vaikų mokymosi pasiekimus, teikti informaciją tolesnio mokymo ir mokymosi planavimui.

Nuotraukoje: balandžio 19 d. 8 kl. mokiniai atlieka lietuvių kalbos rašymo testą.

NMPP


LINKSMOJOJE RAŠYBOJE” LAIMĖJOME 1-ĄJĄ VIETĄ

Balandžio 5 d. gimnazijoje įvyko rajoninis lenkų kalbos gramatikos konkursas „Linksmoji rašyba”. Jame dalyvavo 3-4 klasių mokiniai iš Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos, Trakų gimnazijos, Paluknio L. Komolovskio gimnazijos ir Lentvario H. Senkevičiaus gimnazijos.

Mokiniai sprendė kryžiažodžius, minė mįsles, dėliojo mozaikėles, spalvino kalbos dalis, atliko gramatines užduotis.

Komisiją sudarė pradinių klasių mokytojos Teresa Mikonskaja, Lucija Kašėtienė, Loreta Mackevič ir Regina Sinkevičienė.

Rezultatai:

I vieta – Lentvario H. Senkevičiaus gimnazijos mokiniai: Karol Diugevič (4 kl.), Rafal Trojko (4 kl.), Robert Matusevič (3 kl.).

II vieta – Trakų gimnazijos mokiniai ir Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai.

III vieta – Trakų gimnazijos mokiniai.

Visi mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis, o mokytojai – padėkos raštais. Konkurso organizatorės – Krystyna Trojko ir Jolanta Šoc.

Linksmoji rašyba1 Linksmoji rašyba2 Linksmoji rašyba3


TEMIDĖ

Trakų rajono policijos komisariatas, bendradarbiaudamas su Trakų rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisija, kovo 28 dieną surengė teisinių žinių konkursą „Temidė“, vykusį „Trasalio“ centre.

Teisinių žinių konkurse dalyvavo bendrojo ugdymo mokyklų 8–12 klasių mokinių 7 komandos: ,,Pozityvas“ (Trakų gimnazija), ,,Angelai“ (Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija), ,,Laisvės liepsna“ (Paluknio ,,Medeinos“ gimnazija), ,,Vytautukai“ (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija), ,,Nerealieji“ (Rūdiškių gimnazija), „Lentvariečiai“ (Lentvario ,,Versmės“ gimnazija). Konkurse dalyvavo ir Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos komanda ,,Teisingumo dievai“. Ją sudarė 8 kl. bei I G klasės mokiniai: Edvin Matusevič, Kamilė Suvorovaitė, Bogdan Lukaševič, Dominika Vaiciulionis, Kotryna Bogovec su vyr. socialine pedagoge Danuta Nausutiene.

Visos komandos atrodė stiprios. Prasidėjus pirmam etapui prisistatėme videofilmuku. Antrame etape mūsų laukė protmūšis. Užduotys buvo verčiančios pasukti galvą, bet pasitardami stengėmės atsakyti į visus klausimus. Galiausiai liko paskutinysis etapas – atsisveikinimas.

Renginio metu mokiniai buvo pavaišinti saldumynais. Visos konkurse dalyvavusios komandos buvo apdovanotos padėkomis bei dovanų kuponais. Renginys buvo kupinas gerų emocijų ir praturtino mokinius naujomis žiniomis.

 Temidė2017-1  Temidė2017-2Temidė2017-3Temidė2017-4


SAVAITĖ BE PATYČIŲ

2017 m. kovo 20-24 dienomis Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai įsijungė į VšĮ „Vaikų linijos“ organizuojamą akciją „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Šia akcija siekiama skatinti draugišką bendravimą, mažinti patyčias.

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ prasidėjo smagiu rytiniu pasisveikinimu. Jau pirmąją savaitės dieną gimnazijos fojė buvo parengtas stendas prieš patyčias. Visą savaitę klasių valandėlių metu buvo akcentuojama draugystės, supratimo, užuojautos, tolerancijos tema: „Į gimnaziją su šypsena.“ Gerbkime, mylėkime ir vertinkime vieni kitus… Elkimės taip, kaip norėtumėme, kad elgtųsi su mumis. Būkime vieningi.

Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai dalyvavo akcijoje „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms“. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai,1-4 klasių mokiniai piešė piešinukus ,,Draugystės gėlės‘‘ ir savo darbeliais papuošė mokyklos koridorių. Kartu žaisdami, diskutuodami, bendraudami praktinėje veikloje išgyveno draugystės ir kūrybos džiaugsmą. 5-8 klasės žiūrėjo filmukus apie patyčias ir juos aptarė.

Klasių vadovai su savo auklėtiniais diskutavo, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti ir sustabdyti, kur kreiptis pagalbos. Mokiniai turėjo galimybę į palinkėjimų „paštą“ sudėti atsiprašymo ir gražių palinkėjimų laiškelius.

Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ baigiamasis renginys buvo paskaita „Paauglystės problemos ir jų sprendimo būdai“, kurią vedė psichologė Liucija Slavinskienė.

Kasmet vykstančios „Veiksmo savaitės be patyčių“ metu gimnazijos bendruomenė susitelkė bendram darbui, siekiančiam sumažinti patyčias. Tikimės, kad kiekvienas iš mūsų bent maža dalele tapome geresni, pakantesni, supratingesni.

Mokykla be patyčių1 Mokykla be patyčių2 Mokykla be patyčių3 Mokykla be patyčių4 Mokykla be patyčių5


VAIKŲ VELYKĖLĖS

Gimnazijos 1-4 kl. mokiniai dalyvauja tradiciniame respublikiniame “Vaikų Velykėlių" konkurse.Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas kiaušinių marginimo tradicijas. Dalyviai paruošė Didžiojo margučio muliažą (2 m aukštis, 1 m plotis), kurį išpiešė, išdėliojo, apklijavo ir aplikavo istoriniais margučių raštais. Kviečiame kartu pasigrožėti mažųjų išradingumu ir pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis!

Velykėlės1 

Velykėlės2 Velykėlės3


VELYKINIS VAIDINIMAS 

Šventos Velykos – svarbiausia ir Vdžiugiausia pavasario šventė, simbolizuojanti prisikėlimą: Kristaus prisikėlimą po nukryžiavimo,  gamtos pabudimą po žiemos miego, žmogaus sielos apsivalymą.

Kaip ir kasmet, gimnazijos mokiniai prieš Velykas bažnyčioje klauso pamokslo, o vėliau parapijos namuose patys parodo šia proga parengtą vaidinimą – epizodą iš Biblijos.

Mokiniams pasirengti padeda tikybos mokytoja Justyna Agnieška Šymanska.

Velykų vaidinimas2 Velykų vaidinimas1


DIKTANTO KONKURSE SENUOSIUOSE TRAKUOSE – TRYS PRIZININKĖS!

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje kovo 24 d. įvyko tradicinis, jau 13-asis, lenkų kalbos diktanto konkursas. Jame dalyvavo 6, 7, 8 klasių mokiniai iš Trakų rajono.

Diktantų tekstai buvo parinkti pagal mokinių amžių ir ugdymo programą. Jais buvo tikrinamos didžiųjų ir mažųjų raidžių rašymo, žodžių rašymo kartu ir skyrium, būdvardžių rašymo bei skyrybos žinios ir įgūdžiai. Komisiją sudarė Trakų rajono lenkų kalbos mokytojai, o mokinių darbai buvo užkoduoti.

Kiekvienas konkursas vienus apdovanoja dideliu džiaugsmu, o kai kas patiria pralaimėjimo kartėlį. Tačiau visada yra galimybė įvertinti savo  žinias, padirbėti ir pasiekti aukštesnį rezultatą dalyvaujant kitame konkurse.

Sveikiname rajoninio lenkų kalbos diktanto „Senieji Trakai -2017’’ nugalėtojas ir visų jų mokytoją lenkų kalbos ir literatūros mokytoją metodininkę Liliją Kondratovič:

I vieta – 6 kl. mok.  Gabriela Jankovska, 6 klasių kategorijoje,

I vieta – 7 kl. mok. Justina Sinkevič, 7 klasių kategorijoje,

III vieta – 7 kl. mok. Gabrielė Kuckevič, 7 klasių kategorijoje.

 

Diktantas Senuosiuose Trakuose


EKSKURSIJA Į ZOOLOGIJOS MUZIEJŲ

Kovo 21 dieną, pasaulinę Žemės dieną, 14 mūsų gimnazijos mokinių ( 5-8 kl.) su mokytoja Janina Rainskaja  dalyvavo edukacinėje ekskursijoje Vilniaus universiteto zoologijos muziejuje. Gidė papasakojo apie turtingą ir įdomią zoologijos muziejaus istorinę praeitį, siekiančią Žygimanto Augusto laikus. Mokiniai pamatė daug rūšių vabzdžių, moliuskų, žuvų, roplių, paukščių, žinduolių.

 Ekskursiją organizavo Lentvario seniūnija ir Lentvario kultūros rūmai, ji buvo finansuota Trakų rajono savivaldybės. Mokiniai nuoširdžiai dėkoja organizatoriams už šią labai įdomią ir naudingą ekskursiją.

Zoologijos muziejuje1 Zoologijos muziejuje2 Zoologijos muziejuje3 Zoologijos muziejuje4


AUKŠTAS ĮVERTINIMAS RESPUBLIKINĖJE LENKŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADOJE

XXVIII Lietuvos lenkų kalbos ir literatūros olimpiada Vilniuje jau finišavo. Šios olimpiados nugalėtojų apdovanojimo ceremonija vyko kovo 17 dienąVilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijoje. Olimpiadoje mūsų gimnazijos mokinė Milena Sinkevič (mokyt. Lilija Kondratovič) pelnė pagyrimą, todėl atstovaus Lietuvai tarptautinėje XLVII lenkų kalbos ir literatūros olimpiadoje, kuri vyks balandžio 5-8 d. Konstancino mieste netoli Varšuvos.

Šiuo renginiu buvo paminėtos dvi svarbios datos: lenkų rašytojo Nobelio premijos laureato Vladyslavo Reimonto 150-osios gimimo metinės ir Lenkijos žurnalisto Ryšardo Kapuscinskio 10-osios mirties metinės. Šiemetinės šalies olimpiados šūkiu tapo Ryšardo Kapuscinskio žodžiai: „Aš bijau pasaulio be vertybių, be jautrumo, be mąstymo."

Olimpiadoje dalyvavo 24 mokiniai iš Šalčininkų rajono, Vilniaus, Trakų ir Švenčionių lenkų mokyklų. Dalyviai tarpusavyje rungėsi dvi dienas, jiems teko atlikti užduotis žodžiu ir raštu.

Sveikiname Mileną ir linkime jai kuo didžiausios sėkmės Lenkijoje!

Lenkų k. olimpiada Vilniuje1 Lenkų k. olimpiada Vilniuje2


KINO DIRBTUVĖS

Kovo  14-16 dienomis gimnazijoje vyko kino dirbtuvės (projektas „Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose. Dideli maži ekranai“). Mokymus vedė režisieriai  Kristina Buožytė ir Laurynas Bareiša.

Pirmą dirbtuvių dieną projekto dalyviai susipažino, išklausė paskaitą apie filmo kūrimo pagrindus, montavimo niuansus ir pasidaliję į dvi grupes rašė scenarijus savo filmams. Antrąją projekto dieną abi grupės turėjo padaryti kadruotes savo scenarijams, vėliau prasidėjo filmavimas. Paskutinę projekto dieną mokiniai su režisierių pagalba montavo savo filmus ir vėliau juos pristatė.

Filmų kūrimas gimnazistams buvo tikras išbandymas,  jie niekuomet negalvojo, jog filmuoti ir montuoti gali būti taip smagu. Gimnazistai gavo daug naudingos informacijos,  nepamirštamų įspūdžių bei patarimų iš tikrų profesionalų.  Projektinė veikla mokiniams buvo labai svarbi, kadangi ji sužadino vaizduotę ir paskatino mokinius domėtis filmų kūrimu.

Kino dirbtuvės10 Kino dirbtuvės2 Kino dirbtuvės4 Kino dirbtuvės3Kino dirbtuvės8 Kino dirbtuvės9 Kino dirbtuvės6 Kino dirbtuvės7


LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENOS MINĖJIMAS

1990 m. kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklasomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 m. vasario 16 d. pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nenustojo turėjęs teisinės galios. Aktą pasirašė LR Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir kiti Tarybos nariai.

Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo ir Lentvario miesto bendruomenė. Šiame minėjime dalyvavo ir mūsų gimnazijos 6 klasės mokiniai su savo auklėtoja Ale Matusevič bei 7 klasės mokiniai su savo auklėtoja Janina Rainskaja.

Nepriklausomybės  minėjimas1 Nepriklausomybės  minėjimas2 Nepriklausomybės  minėjimas3


RAJONINIS SKAITOVŲ KONKURSAS

Šimtą metų aš gyvensiu,

Šimtą metų nepasensiu…“

Vytė Nemunėlis

2017 m. kovo 10 dieną Trakų gimnazijoje vyko tautinių mažumų mokyklų 3-4 klasių skaitovų konkursas, skirtas Vytės Nemunėlio kūrybai. Šiame konkurse dalyvavo 4 mūsų gimnazijos mokiniai: Karolina Isakova (3kl.), Robert Matusevič (3kl.), Karol Diugevič (4kl.) ir Adam Oleškevič (4kl.). Adam Oleškevič laimėjo 2 vietą. Mokinius konkursui ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Alė Matusevič.

Skaitovų konkursas1 Skaitovų konkursas2 Skaitovų konkursas3


AR ŽINAI SAVO TĖVYNĖS ISTORIJĄ?

1. Prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą.

2. Ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją.

3. Stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe.

4. Puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.

Tokie tikslai buvo keliami konkursui, kurį organizavo Lietuvos istorijos mokytojų asociacija ir jos partneriai: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas, Lietuvos politologų asociacija, Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai, LR Seimo kanceliarija, Lietuvos mokinių parlamentas, Vilniaus universiteto studentų atstovybė, edukacinė programa ,,GoHisto“ .

Konkurse dalyvavo visi norintys Henriko Senkevičiaus gimnazijos 5-12 klasių mokiniai. Konkurso gimnazijoje iniciatorė – istorijos mokytoja metodininkė Alina Narkevič. Geriausią rezultatą pasiekė II kl. mokinė Selina Kosovska. Sveikiname!

Labai ačiū mūsų gimnazijos mokiniams už dalyvavimą konkurse, konkurso koordinatorei- gimnazijos pavaduotojai Reginai Sinkevičienei, konkurso vykdytojoms Alicijai Volkovai ir Danutai Nausutienei, vertinimo komisijos grupei Jolantai Ivanovienei ir Aušrai Girdziušienei, Alinai Narkevič.

Istorijos žinių konkursas1 Istorijos žinių konkursas2 Istorijos žinių konkursas3 Istorijos žinių konkursas4


RAKŲ R. 9-10 KLASIŲ MOKINIŲ ISTORIJOS KONKURSAS LIETUVOS VALSTYBĖS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENŲ – VASARIO 16-OSIOS, KOVO 11-OSIOS – ARTĖJANČIO VALSTYBĖS ATKŪRIMO 100-MEČIO ĮPRASMINIMUI

Konkurso iniciatorė – Trakų r. Aukštadvario gimnazija.

Konkurso tikslai:

1. Ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe.

2. Skatinti visuomenės bendruomeniškumą.

3. Ugdyti Lietuvos pilietį, kuris gerbia savo valstybę, vertina tautos kultūrą ir istorijos paveldą.

Regioniniame istorijos žinių konkurse kovo 9 dieną, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos- Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios įprasminimui, dalyvavo mūsų gimnazijos II kl. mokiniai. Kiekvienas konkurso dalyvis ne tik pasitikrino Lietuvos istorijos žinias, bet ir praplėtė savo akiratį bei suvokė savo istorijos žinojimo prasmę. Mokinius ruošė ir lydėjo istorijos mokytoja metodininkė Alina Narkevič. Labai ačiū mūsų draugams iš Aukštadvario gimnazijos už prasmingai ir maloniai praleistą laiką.

Istorijos konkursas Aukštadvaryje1 Istorijos konkursas Aukštadvaryje2 Istorijos konkursas Aukštadvaryje3 Istorijos konkursas Aukštadvaryje4 Istorijos konkursas Aukštadvaryje5


PIRMOJI VIETA VIKTORINOJEAŠ – LAISVAS LIETUVIS“

Artėjant Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, vasario 14 dieną  Trakų rajono policijos komisariatas ir Trakų rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisija organizavo prevencinį renginį protų ringą-viktoriną „Aš – laisvas lietuvis“.

Renginyje dalyvavo 5 moksleivių komandos: Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos ,,Baltos varnos“, Rūdiškių gimnazijos ,,Rūdiškių polis“, Aukštadvario gimnazijos „Optimistai“, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos „Vytautukai“, taip pat ir mūsų gimnazijos 7 ir  8 klasės mokinių komanda „Lentvario brigada“, kurią sudarė Edvin Matusevič, Kamilė Suvorovaitė, Paulia Zinkevič, Agnieška Polkovskaja, Karolina Turevič (komandą parengė vyriausioji socialinė pedagogė Danuta Nausutienė).

Komandos turėjo atlikti keturias užduotis. Pirmoji iš jų buvo pristatyti komandą – sukurti komandos pavadinimą, emblemą, dainelę ar šūkį. Po nuotaikingų komandų prisistatymų vyko proto ringas-viktorina. Komandos turėjo pademonstruoti Lietuvos istorijos žinias, teisinį sumanumą, taip pat viktorinoje netrūko mįslių, galvosūkių.

Įveikus visus klausimus ir užduotis, komisija suskaičiavo balus ir paskelbė nugalėtoją – mūsų gimnazijos mokinių komandą, kuri buvo apdovanota diplomu bei dovanėlėmis. Renginys buvo kupinas gerų emocijų ir praturtino mokinius žiniomis.

Aš-laisvas lietuvis1 Aš-laisvas lietuvis2 Aš-laisvas lietuvis3 Aš-laisvas lietuvis4


Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Jei nebėgsi, išvarysim,

Su botagais išbaidysim!

 UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖS

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.

Mūsų gimnazijoje jau prieš savaitę vaikai su mokytojomis ir tėveliais ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šventės dieną vieni tapo velniais, kiti čigonais, raganomis ar kitais tradiciniais Užgavėnių personažais.

Užgavėnių šventė prasidėjo nuo persirengėlių eitynių po klases. Šventės pabaigoje nuoširdžiai skandavome: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo! “ Pasilinksminę prisivaišinome gardžiais blynais, kuriuos iškepė mūsų virėjos. Tačiau šventė dar nesibaigė, vaikai vieni kitus vaišino atsineštais skanėstais.

Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų, nes priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1 klasės mokiniai kartu su mokytojomis Irena Rudzis bei Jolanta Urbanovič žiemą jau „išvarė”.

Užgavėnės1 Užgavėnės2


LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS

Prieš devyniasdešimt devynerius metus, 1918 m. vasario 16 dieną, susirinkę 20 Lietuvos Tarybos narių pasirašė nepaprastai reikšmingą mūsų istorijoje dokumentą – Valstybės atkūrimo aktą, kuris paskelbė, kad atstatoma Lietuvos valstybė su sostine Vilniumi ir atskiriama nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Vasario 16-oji – tai valstybinė šventė, kurią kasmet mini visa Lietuva.

Šiais metais šventinis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas mūsų gimnazijoje vyko vasario 15 dieną. Jį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Alė Matusevič ir muzikos vyr. mokytojas Edvard Mogilnickij.

Vasario 16-1 Vasario 16-2 Vasario 16-3 Vasario 16-4


1-OJI VIETA TRAKŲ RAJONO LENKŲ KALBOS IR LITERATŪROS OLIMPIADOJE

Vasario 8 d. Trakų švietimo pagalbos tarnyboje įvyko XXVIII Lietuvos lenkų kalbos ir literatūros olimpiados rajoninis etapas, kuriame Trakų rajono lenkiškų mokyklų mokiniai  kovojo už teisę dalyvauti šalies olimpiadoje kovo 15 -16 d. Vilniaus universitete. Šalies   etapo nugalėtojai kovo 17 d. vyks į Varšuvą.

Kaip ir kasmet mokinius Trakų rajone vertino Lietuvos edukologijos universiteto Lenkų filologijos ir didaktikos katedros docentė dr. Halina Turkevič, taip pat  Trakų gimnazijos lenkų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Aleksandra Savickaja, Paluknio gimnazijos lenkų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Teresė Rynkevič ir Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos lenkų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Lilija Kondratovič.

Pirmąją vietą rajono olimpiadoje laimėjo mūsų gimnazijos III kl. mokinė  Milena Sinkevič (mokyt. Lilija Kondratovič).Sveikiname Mileną ir linkime sėkmės tolimesnėje kovoje!

Milena Sinkevič


XXV ŠIMTADIENIS

XXV gimnazijos šimtadienis, kaip ir kasmet, įvyko pirmąjį vasario šeštadienį, vasario 4 d. Kai visi dalyviai ir kviestiniai svečiai jau buvo salėje, nuskambėjo žodis, kuris tradiciškai paskelbia šventės pradžią ir primena, kad iki gimnazijos baigimo liko tik 100 dienų:

– Polonezas!

Sustoję poromis abiturientai pagal filmo „Ponas Tadas“ melodiją sušoko polonezą, kurį stebėjo tėvai, svečiai, mokytojai.

Mokinius pasveikino gimnazijos direktorius Francišek Żeromskij, linkėdamas kiekvienam šiuo gražiausiu gyvenimo laikotarpiu rasti savo kelią, o paramos, dėmesio ir meilės ieškoti savo šeimose bei prisiminti mokytojų patarimus. Pabaigoje direktorius padėkojo mokytojams ir tėvams už bendradarbiavimą bei visiems palinkėjo gražaus vakaro.
Abiturientų tėvų vardu kalbėjo Eva Abucevič, kuri akcentavo, kad po 100 dienų prasidėsiantys egzaminai taps išbandymu ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams, kurie visada  jaučiasi atsakingi už vaikus. Eva Abucevič padėkojo mokytojams už vaikų ugdymą ir  auklėjimą, o ypatingą padėką skyrė klasės vadovei Aleksandrai Drużyninai ir direktoriui Francišekui Żeromskiui.
Šimtadienio organizatoriai (III klasė) abiturientams parengė staigmeną: 2017 m. vasario 4 d. IV  klasė buvo pašaukta į karinę tarnybą – visiems jiems tarnauti teks 100 dienų Henriko Senkevičiaus gimnazijoje.

Šimtadienis1 Šimtadienis2


APLANKĖ MOKYMOSI IR KARJEROS PLANAVIMO PARODĄ

2017 m. vasario 2 d. IV G klasės mokiniai kartu su fizikos mokytoja metodininke Janina Rainskaja, atsakinga už karjeros ugdymą gimnazijoje, aplankė tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo, kur mokytis, todėl šių metų parodos tikslas – padėti mokiniams atpažinti savo stipriąsias savybes, suteikti žinių, kaip jomis efektyviai pasinaudoti šiuolaikinėje socialinėje ir darbo aplinkoje.

Parodoje gimnazijos abiturientai buvo supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis.

Litexpo1 Litexpo2


SVEIKINAME  LAIMĖTOJUS!

Sausio 31 dieną Trakų švietimo pagalbos tarnyboje įvyko meninio skaitymo konkursas “Pasakų ir eilių šaly.” Konkurse varžėsi tautinių mažumų mokyklų mokiniai.

Fortūna šypsojosi mūsų  gimnazijos atstovams – net 5 dalyviai laimėjo prizines vietas ir buvo apdovanoti diplomais.

10 – 12 klasių grupėje nepralenkiamos buvo mūsų gimnazistės J. Kotenkova ir M. Sinkevič. Jų atlikta poetinė kompozija nepaliko nė vieno abejingo – merginos laimėjo  1-ąją vietą.  Nuo jų mažai atsiliko klasės draugė  S. Buchovecka, kuriai už įtaigų meninį žodį, nesumeluotą emociją vienbalsiai buvo skirta 2-oji vieta. Savo amžiaus grupėje  (8 – 9 kl.) 8 klasės mokinys E. Matusevič laimėjo 2-ąją vietą, o 5- 6 klasių grupėje mūsų gimnazijos penktokė E. Slavinskaitė  taip pat buvo antra. Mokinius konkursui rengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Renė Lučiūnienė.

Pasakų ir eilių šaly


PASKAITA APIE MEDIJŲ ĮTAKĄ ASMENYBEI

Sausio 30 dieną gimnazijoje lankėsi reklamos ir kino prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė kartu su projekto „Medijų raštingumas“ komanda ir surengė įdomią paskaitą „Medijų įtaka asmenybės formavimuisi“. Lektorės klausėsi 5-IV klasių mokiniai bei mokytojai.

Mokiniai diskutavo apie reklamos poveikį, jos svarbą ir gebėjimą būti budriems bei nepasiduoti reklamos manipuliacijai. Po to mokiniai uždavė jiems rūpimų klausimų, susijusių su kino ir reklamos gamyba. Renginys tikrai buvo naudingas, nes kiekvienas išklausęs paskaitą tikrai žinos, kas yra kino prodiuseris ir koks jo vaidmuo filmo kūrimo procese, koks yra reklamos poveikis asmenybės formavimuisi ir kaip reikia išlikti budriems ir nepakliūti į reklamos pinkles.

Visi susirinkusieji laiką praleido prasmingai ir turiningai.

Medijų įtaka1 Medijų įtaka2  Medijų įtaka4 Medijų-įtaka5 Medijų-įtaka6 Medijų-įtaka7

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas