VASAROS POILSIO STOVYKLA „SAULUTĖ"
Vasaros poilsio stovykla ,,Saulutė” vyko nuo 2018 06 01 iki 2018 06 15. Ją lankė 1–4 klasių socialiai remtini mokiniai, iš viso 10 mokinių.
Stovyklos veikla buvo įdomi, turininga bei naudinga, nes veiklos planas buvo parengtas taip, kad vaikai galėtų dalyvauti meninėje, sportinėje, pažintinėje, sveikatingumo ugdymo veikloje. Kiekvienas vaikas galėjo save realizuoti toje veikloje, kuri jam labiausiai patinka bei sekasi.
Nebuvo laiko liūdėti ir nuobodžiauti. Per trumpą laiką vaikai išbandė savo kūrybinius gebėjimus teatro inscenizacijose bei kitose meno srityse. Vaikai lavino savo vaizduotę, kūrybiškumą. Čia buvo išbandytas ir piešimas, ir lankstymas, ir karpymas, ir lipdymas, ir karoliukų vėrimas, ir personažų kostiumų kūrimas vaidinimui.
Vasaros poilsio stovyklos ,,Saulutė” programą koordinavo gimnazijos socialinė pedagogė Danuta Nausutienė, vykdė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Urbanovič, pradinio ugdymo mokytojos Andželika Jacunskienė, Krystyna Trojko, Jolanta Šoc, Irena Rudzis, lietuvių kalbos mokytoja Alė Matusevič, anglų kalbos mokytoja Jekaterina Jegorova.
GEDULO IR VILTIES DIENAI PAMINĖTI – PAŽINTIS SU „TREMTINIO UŽRAŠAIS"
Birželio 13 d. 5, 7 ir 8 kl. mokiniai dalyvavo renginyje, skirtame Gedulo ir Vilties dienai. Šiai skaudžiai mūsų istorijos datai paminėti miesto biblioteka organizavo Algimanto Katiliaus knygos „Tremtinio užrašai“ pristatymą ir susitikimą su knygos sudarytoja Rasa Bačiuliene.
1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą.Tarp tremiamųjų buvo ir knygos sudarytojos dėdė, tuomet dar tik dvylikametis berniukas. Paauglys tapo masinių trėmimų ir gyvenimo Sibire liudininku, kentė alkį, badą, šaltį…
R. Bačiulienė surinko išlikusius šio vaiko užrašus, kartais rašytus ant laikraščio skiaučių, tarp eilučių, kartais rašytus rašalu, paties pasigamintu iš suodžių… Taip gimė 2 tomų „Tremtinio užrašai“ – dvylikamečio berniuko dienoraštis, rašytas Sibire, ir papildytas atsiminimais, užrašytais pabėgus iš tremties į Lietuvą.
Išklausę pasakojimą apie Sibiro tremties vargus mokiniai garsiai skaitė knygos ištraukas, atsakinėjo į vieni kitų klausimus. Geriausiai į klausimus atsakinėjusios komandos buvo apdovanotos simboliniais prizais – mėtinukais.
TARPTAUTINIS PROJEKTAS „W ZGODZIE Z NATURĄ“
Międzynarodowy projekt „W zgodzie z naturą” został zrealizowany w terminie od 2018.05.18 do 2018.05.28 przez szkołę Podstawową w Rozdrażewie oraz gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie. Udział wzięli uczniowie 8-I G klas wraz z wychowawczyniami Janiną Raińską oraz Aliną Narkiewicz.
Podczas projektu mieliśmy sporo atrakcji : zwiedzanie Gór Stołowych, Skał Błędnych i Szczelińca, twierdzy na Srebrnej Górze, kopalni złota w Złotym Stoku; różnorodne warsztaty, jak np: przyrządzanie surówek na bazie ekologicznych warzyw, warsztaty terenowe w obranym uzdrowisku, zbieranie ziół, warsztaty w Młynie Papierniczym w Dusznikach, warsztaty artystyczne- wykorzystanie skarbów przyrody do samodzielnego wytwarzania biżuterii; zajęcia i zabawy integracyjne uczestników projektu i prezentacje multimedialne, przygotowane przez uczestników projektu. Ostatnie dwa dni spędziliśmy w rodzinach w Rozdrażewie. Uczniowie mieli występy na Dzień Matki 26 maja oraz 27 maja na Dzień Strażaka.
I tak nieuchronnie zbliżyliśmy się do momentu pożegnania. Najpierw nasze panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich nakarmiły nas w Masztalarni pysznym, wielkopolskim obiadem. Następnie spotkaliśmy się z Panem Dyrektorem szkoły, Wójtem oraz zaproszonymi gośćmi i zaprezentowaliśmy wystawę, lapbooki oraz inne efekty pracy. Rozmawialiśmy o wszystkim, co wydarzyło się podczas działań projektowych, cieszyliśmy się nową wiedzą i umiejętnościami, zdobytymi w czasie tego tygodnia pasjonującej edukacji pozaformalnej.
Następnie uroczyście odebraliśmy z rąk pana wójta Mariusza Dymarskiego oraz dyrektora szkoły pana Krzysztofa Brody międzynarodowe certyfikaty Youthpass ,potwierdzające nasz udział w projekcie.
Aż wreszcie nastąpił wzruszający moment podziękowań i ciepłych słów ze strony Pana Wójta, Pana Dyrektora, organizatorów i opiekunów projektu. Młodzież zgodnie stwierdziła, że projekt należał do bardzo udanych i na pewno chętnie będzie uczestniczyć w kolejnych tego typu działaniach.
W imieniu realizatorów projektu „W zgodzie z naturą” składamy podziękowania tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy w nim uczestniczyć: Dyrekcji obu szkół i władzom samorządowym za przychylność i zaufanie, panu Łukaszowi za publikacje przepięknych zdjęć, naszym wspaniałym opiekunkom, paniom Alinie, Janinie, Joli, jako koordynator projektu, i Ilonie za serce i cierpliwość, Rodzicom za wsparcie, pani Marioli za gościnność w Masztalarni, a przede wszystkim Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pełniącej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+, dzięki której projekt został sfinansowany.
Cóż, nasz projekt się skończył, pozostaną wspomnienia, fotografie, foldery, filmy, nabyte umiejętności, a przede wszystkim przyjaźń, która nas połączyła.
Przy pożegnaniu nie zabrakło łez, jednak mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy razem spotkamy się na kolejnym projekcie.
PASKUTINIO SKAMBUČIO AKIMIRKOS
EDUKACINĖ PAMOKĖLĖ – DZŪKIŠKOS DUONOS KEPIMAS
Gegužės 24 dieną 7 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Ale Matusevič vyko į pažintinę- edukacinę duonos kepimo pamokėlę Dalgedų sodyboje.
Prie šimtmečius menančio stalo, sodybos etnografiniame kambaryje, kuriame yra tradicinė duonkepė krosnis ir surinkti senoviniai buities rakandai, vyko dzūkiškos duonos kepimas. Kiekvienas suformavo sau duonos kepalėlį, kurį pašovė į krosnį kepti. Kol duonelė kepė, sodybos šeimininkė pamokė, kaip atskirti tinkamus grūdus naminei duonai, papasakojo apie duonos kelią nuo sėjos iki tešlos užmaišymo ir pašovimo į krosnį, pristatė ne tik duonos kepimo tradicijas, bet ir kaimo tradicijas, papročius, supažindino su senoviniais buities rakandais, kuriais buvo malami, pjaunami ir kuliami rugiai.
Lauktuvių kiekvienas atvežė gardžios duonos kepalėlį.
PASIVAIKŠČIOJIMAS MUZIEJAUS KARALYSTĖJE
Gegužės 16 d. 2 ir 3 klasės mokiniai kartu su mokytojomis Irena Rudzis ir Krystyna Trojko vyko į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.
Mokiniai sužinojo, kas yra muziejus, kokias istorijos paslaptis jis saugo ir kaip čia reikia elgtis. Viską išsiaiškinę, vaikščiojo po muziejų ir ieškojo vitrinose pasislėpusių archeologinių radinių ir stengėsi atskleisti, ką jie mums pasakoja apie praeitį. Ar mūsų batai panašūs į tuos, kuriuos avėjo čia prieš 500 metų gyvenę žmonės? O ką jie valgė? Kaip gynėsi nuo priešų? Kaip linksminosi? O svarbiausia – kas šiuose rūmuose gyveno ir ką čia veikė?
Per edukacinį užsiėmimą ,,Valdovų karūna” mokiniai apžiūrėjo valdovų atvaizdus ir juose ieškojo karūnų. O vėliau iš modelino gamino pakabučius su karūnos atvaizdu.
EDUKACINĖ IŠVYKA Į GELEŽINKELIŲ MUZIEJŲ
Gegužes 15 d. priešmokyklinio ugdymo grupė vyko į Geležinkelių muziejų. Vaikai su muziejaus gide matė daug įdomių anksčiau geležinkelių darbe naudotų daiktų, dainavo dainelę „Tuk tuk tuk!“, žaidė žaidimą „Traukinys“, apsilankė salėje su trimis veikiančiais maketais, žaidė, piešė, žiūrėjo animacinį filmuką bei pasivažinėjo tikru traukiniu maršrutu Lentvaris – Vilnius – Lentvaris.
Muziejuje, prie senovinės traukinių stoties kasos, vaikams buvo „parduoti” talonėliai, kuriuos reikėjo pasižymėti senoviniu komposteriu. Vėliau vaikai susipažino su Lietuvos geležinkelio istorija, apžiūrėjo senoviškus geležinkeliečių darbo įrankius, kelionių geležinkeliu atributus ir kitus eksponatus. Didžiausią įspūdį paliko veikiantis maketas su žaismingai riedančiais traukinukais, švieselėmis, judančiais objektais. Šis maketas padėjo pažinti geležinkelio struktūrą: kelius, tiltus, tunelius, pastatus, signalizaciją ir kt. Prie stalų vaikai spalvino svajonių garvežiukus. Po šios įdomios edukacinės išvykos, pilni gerų emocijų ir įspūdžių, vaikai grįžo į darželį.
IŠVYKA Į ALPAKŲ ŪKĮ
Gegužės 9 d. dienos rytmetį priešmokyklinukai ir vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė J. Urbanovič apsilankė alpakų ūkyje.
Ūkio šeimininkė aprodė švelniavilnius gyventojus, papasakojo, iš kur atkeliavo lamos, alpakos ir kupranugariai. Atsakyta į visus vaikų smalsumą kėlusius klausimus – kuo minta gyvūnai, ar geria alpakiukai iš pieno buteliuko, kodėl visų alpakų šukuosenos skirtingos, kas gaminama iš vilnos, kaip ta vilna atsiranda šeimininkų rankose. Apžiūrėti alpakų vilnos mezginiai, senovinis verpimo ratelis, kuriuo šeimininkė verpia alpakų iššukuotą vilną. Vaikai gyvūnus glostė, aptarinėjo vilnos spalvas, gyvūnų dydį, naudą žmogui, mažiems alpakiukams rinko vardus. Kelionės įspūdžiai nepakartojami!
IŠVYKA Į ELEKTRĖNŲ PROFESINIO MOKYMO CENTRĄ
Gegužės 3 d. II ir III klasės mokiniai kartu su mokytoja Janina Rainskaja dalyvavo atvirų durų dienoje VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre „Išsirink sau ateitį“. VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre svečiavosi Vilniaus kolegija, VGTU, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Kauno kolegija, AB „Lietuvos energija“. Mokiniai ir svečiai galėjo susipažinti su mokymo programomis, apžiūrėti mokyklos praktinio mokymo įrangą, patalpas bei dalyvauti pasirinktoje edukacinėje programoje.
DUONELĖS KELIAS
6 klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja R. Lučiūniene lankėsi prie Vilkokšnio ežero įsikūrusioje Dalgedų sodyboje, kur XX a. pradžią menančiame etnografiniame kambaryje susipažino su duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos kepalo.
Sodybos šeimininkė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą, užmaišymą ir kepimą. Edukacinės programos dalyviai susipažino su senoviniais buities rakandais: duonkubiliu, pjautuvu, spragilu, vėtykle, girnomis, liže ir kt. bei išbandė jų „veikimą“. Smagu buvo dalyvauti konkurse ir atspėti, kam jie buvo naudojami.
Kiekvienam buvo suteikta galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje krosnyje išsikepti savo duonos kepalėlį, kurį dar šiltą ir kvepiantį parvežė namiškiams lauktuvių.
„MOKSLOBUSO“ PARODA
Balandžio 28 dieną Trakuose mokiniai kartu su fizikos mokytoja metodininke Janina Rainskaja aplankė Varšuvoje įsikūrusio garsiausio Lenkijos mokslo muziejaus – M. Koperniko mokslo centro – parengtą mobilią ,,Mokslobuso" parodą ,,Mokslas tau“. Mokiniai joje suprato, kad mokslas – tai smagi pramoga. Tai daug eksperimentų, mokslo naujovių ir atradimų. Mūsų mokiniai yra gabūs, ir kas žino, gal po Mokslobuso parodos kažkuris iš jų taps mokslininku?
DAILYRAŠČIO KONKURSAS „AUKSINĖ PLUNKSNELĖ“
Balandžio 20 d. Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vyko dailyraščio konkursas „Auksinė plunksnelė“. Neformaliajame vaikų švietimo renginyje dalyvavo Trakų rajono lenkų mokyklų pradinių klasių mokiniai.
Dailyraščio konkurse mūsų gimnazijai atstovavo septyni 1-4 klasių mokiniai:
Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į skirtingas amžiaus grupes. Komisija paruošė skirtingos apimties tekstus 1, 2, 3 ir 4 klasėms. Iš viso konkurse dalyvavo 28 mokiniai. Vertinant buvo atsižvelgta į dailyraščio reikalavimus: ar nėra gramatinių klaidų, ar taisyklingai parašytos raidės, ar teisingas raidžių jungimas, ar tekstas tinkamai sukomponuotas lape, ar darbas yra estetiškas. Kiekvienai klasei buvo skirtos 3 prizinės vietos. Konkurso dalyvius vertino Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos administracijos sudaryta komisija.
Mūsų gimnazijos mokiniai laimėjo 4 prizines vietas:
Emilija Kraičinska – 3 vieta
Deividas Bendžiūnas – 3 vieta
Aneta Lialka – 2 vieta
Dominik Melguj – 3 vieta
Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis, o jų mokytojai bei kiti konkurso dalyviai – padėkos raštais.
PAŽINTIS SU BIBLIOTEKA
Balandžio 18 d. 2 klasės mokiniai lankėsi Lentvario miesto bibliotekoje. Vaikai buvo pakviesti į pažintinę-edukacinę ekskursiją, kurios metu susipažino su bibliotekos turtais, paslaugomis ir naudojimosi taisyklėmis.
Kai kurie vaikai jau ne pirmą kartą lankosi bibliotekoje, bet buvo ir nemažai tokių, kurie nežinojo, kas yra biblioteka. Vaikams buvo parodytos bibliotekos patalpos, vaikų ir suaugusiųjų skyriai, kompiuterinė skaitykla. Vaikai ypač susidomėję apžiūrinėjo pačias mažiausias knygeles ir pačias didžiausias, vos pakeliamas, tokias kaip Mariaus Jovaišos ,,Neregėta Lietuva“ ir 1745 puslapių lenkų žodynas. Daug dėmesio buvo skirta paaiškinimui, kaip vaikai turėtų elgtis su knygomis, kaip jas saugoti, kada grąžinti į biblioteką. Dar neturintiems skaitytojų pažymėjimų buvo paaiškinta, kaip jį įsigyti.
Antrą ekskursijos dalį sudarė J. Tuvimo ,,Rzepka“ inscenizavimas. Mokiniai turiningai ir linksmai praleido laiką. Mes esame dėkingi už puikų priėmimą Lentvario miesto bibliotekos vedėjai Kristinai Mečkovskajai ir vaikų skyriaus darbuotojai Katažynai.
FIZIKOS PROFESORIAUS PAMOKA
Balandžio 17 d. gimnazijos mokiniai turėjo netradicinę fizikos pamoką. Fizikos mokytojos Janinos Rainskajos kvietimu gimnazijoje lankėsi garbingas svečias – fizikos profesorius Romuald Brazis. Profesorius visą pamoką diskutavo su mokiniais ir remdamasis Dopllero reiškiniais paaiškino vaikams, kaip apskaičiuoti žvaigždžių greitį, kodėl judėdamos žvaigždės keičia spalvą ir kt. Įgytas žinias moksleiviai panaudos fizikos pamokose.
TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSAS "TEMIDĖ-2018"
Balandžio 13 d. Trakų rajono policijos komisariatas, bendradarbiaudamas su Trakų rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisija, pakvietė rajono mokinius į teisinių žinių konkursą „Temidė“. Šiais metais konkursas tapo protų mūšiu: Trakų suaugusiųjų mokyklos salėje dalyvavo 10 rajono mokinių komandų, tarp jų ir mūsų gimnazijos komanda „Teisingumo dievai“. Mūsų komandos dalyviai – Kamilė Suvorovaitė, Edvin Matusevič, Paula Zinievič, Bogdan Lukaševič, Karolina Turevič ir vadovė Danuta Nausutienė – buvo apdovanoti dovanomis bei padėkos raštais.
MŪSŲ PALANGĖS IR VĖL ŽALIUOJA
Priešmokyklinės grupės vaikai kviečia aplankyti mūsų žaliuojančią palangę .Vaikai sėjo, daigino, laistė, augino, matavo, skaičiavo išdygusius daigelius… Ateikite ir apžiūrėkite.
EILIŲ IR PASAKŲ ŠALY
Balandžio 11 dieną Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje įvyko meninio skaitymo konkursas „Eilių ir pasakų šaly“.
Sėkmė šypsojosi mūsų gimnazijos atstovams. 5 – 9 kl. mokinių grupėje nepralenkiama buvo 6 kl. mokinė Emilija Slavinskaitė – už įtaigų meninį žodį vertinimo komisija vienbalsiai jai skyrė 1- ąją vietą (mokyt. R. Lučiūnienė), 3-oji vieta atiteko taip pat mūsų gimnazijos 7 kl. mokinei Gabrielai Jankovskai (mokyt. A. Matusevič).
Vyresniųjų klasių mokinių grupėje I G klasės mokinys Edvin Matusevič laimėjo 2-ąją vietą (mokyt. R. Lučiūnienė).
Didžiuojamės ir linkime sėkmės ateityje!
EDUKACINĖ IŠVYKA Į TRAKUS
Balandžio 5 d. 8 klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Janina Rainskaja nusprendė paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Trakų muziejuje. Trakų istorijos muziejus įsikūręs įspūdingoje vietoje – Galvės ežere. Mokiniai išsamiau susipažino su Trakų pilies istorija ir legendomis apie karaimus.
VAIKŲ VELYKĖLĖS 2018
„Naisių vasara” pakvietė organizuoti jau tradicija tapusį konkursą „Vaikų Velykėlės“. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Tai šventė dideliems ir mažiems.
Mūsų vaikų darželis trečius metus dalyvauja šiame konkurse. Šiemet į renginį ,,Vaikų Velykėlės 2018“ susirinko visa įstaigos bendruomenė. Šventės akcentą Didįjį margutį, kurio aukštis 2 m, plotis 1 m, margino priešmokyklinės grupės ugdytiniai, jiems talkino ir istoriniais margučių marginimo raštais dailino darželinukai.
Didįjį margutį nufotografavome ir nuotrauką įkėlėme tinklapio facebook paskyroje: Naisių vasaros konkursai vaikams „Vaikų velykėlės 2018“. Dėkojame „Naisių vasaros” pagrindiniams rėmėjams už dovanėles, o mažiesiems dalyviams – už nuostabią šventę.
EDUKACINIS KIAUŠINIŲ MARGINIMAS
Margutis – svarbiausias Velykų šventės akcentas. Kovo 29-30 d. kiaušinius dažėme visi: ir maži, ir dideli.
Gimnazijos vaikų grupelė su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Jolanta Urbanovič ir pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Šoc lankėsi Trakų tradicinių amatų centre surengtoje edukacinėje popietėje „Velykinių kiaušinių marginimas“. Vaikai su susidomėjimu klausėsi centro direktorės, kuri pasakojo kiaušinių marginimo istoriją, priminė tradicijas. Vaikai turėjo progą praktiškai išbandyti Velykų simbolio – kiaušinio marginimo vašku ypatybes.
Savo išmone ir fantazija vaikai neatsiliko nuo suaugusių. Jie išbandė daug kiaušinių marginimo būdų: piešdami, aplikuodami, štampuodami, lipdydami, naudodami įvairias medžiagas papuošė savo margučius, sukūrė gražių velykinių darbelių.
MES – POLICIJOS BIČIULIAI -2018
Trakų rajono policijos komisariatas 2018 m. kovo 29 d. Trakų r. policijos komisariate organizavo 1-4 klasių mokinių konkursą „Mes – policijos bičiuliai". Konkurse dalyvavo 6 komandos: Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos „Jaunieji Kęstutaičiai“, Rūdiškių gimnazijos „Aitvarai“, Trakų pradinės mokyklos STOP, Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos ,,Spindulėliai‘‘, Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ „Aukštadvario policijos bičiuliai“ ir Trakų gimnazijos ,,Pagalbos ambasadoriai“.
Komandos turėjo atlikti tris užduotis. Pirmoji užduotis – komandos prisistatymas. Antroji užduotis – bendras komandos meninis darbelis tema „Padėk sau ir draugui. Nesmurtauju aš, nesmurtauk ir tu“. Atlikdamos trečiąją užduotį komandos žaidė proto mūšį. Žaisdami vaikai praturtino savo teisines žinias, spėjo mįsles ir sprendė loginius uždavinius.
Norime pasidžiaugti mūsų gimnazijos komanda „Spindulėliai“, kuriai atstovavo 3 kl. mokiniai Aneta Lialka, Emila Stachovič, Kamila Siniavskaja, Michal Skuržinski ir Oskaras Chaukas. Už originalumą, sumanumą ir meninį kūrybiškumą komanda laimėjo specialųjį prizą ,,AMSĮ” bei padėkos raštą ir prizus už dalyvavimą konkurse.
Komandą ruošė vyr. socialinė pedagogė Danuta Nausutienė ir 3 kl. mokytoja metodininkė Krystyna Trojko.
SAVAITĖ BE PATYČIŲ- 2018
Paskutinę kovo savaitę – kovo 19-25 dienomis – „Vaikų linija“ jau devintą kartą inicijavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018”, kviesdama aktyviai dalyvauti Lietuvos mokyklas, darželius, nevyriausybines organizacijas, kitus partnerius ir rėmėjus. Šios akcijos tikslas – kuo daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo bei gyvenimas be patyčių.
2018 m. kovo 19-25 d. mūsų gimnazija taip pat dalyvavo šioje akcijoje. Gimnazijoje vyko renginiai:
Renginius gimnazijoje organizavo socialinė pedagogė Danuta Nausutienė.
TAUTINIO KOSTIUMO GAMINIMO PAMOKA
Gimnazijos 3 kl. mokiniai (mokyt. K. Trojko) prisijungė prie lietuvių tautinio kostiumo populiarinimo idėjos. Darbelių pamokoje, išklausę mokytojos pasakojimą apie lietuviškus drabužius, mokiniai savo rankomis „gamino“ tradicinius lietuviškus sijonus, liemenes, palaidines ir šiais drabužiais ‚aprengė“ savo ūgio „lietuvaites“.
KENGŪRA 2018
2018 m. kovo 15 d. gimnazijoje vyko tarptautinis matematikos konkursas “Kengūra 2018”. Konkurso dalyviai buvo 1-8 kl. ir I-IV klasių mokiniai. Iš viso dalyvavo 30 mokinių.
KAZIUKO KERMOŠIUS
Puoselėjant liaudies tradicijas, kovo pirmą savaitę mūsų darželyje ir gimnazijoje šurmuliavo Kaziuko kermošius, kurio tikslas – supažindinti vaikus su Kaziuko šventės papročiais ir amatais.
Ikimokyklinės ,,Saulutės“ grupės vaikai, padedami auklėtojų ir tėvelių, iš anksto ruošėsi šiai pramogai, gamino įvairius darbelius iš popieriaus, molio, siūlų, kepė, spurgas, grybelius ir kitus skanėstus, gamino gėlytes, boružes, rišo verbas.
Vaikai parodė savo sumanumą ir išradingumą ruošdami prekystalius, puošdami kermošiaus aplinką. Visus su gražia pavasario švente sveikino Kazytė – grupės auklėtoja Irena, kuri kvietė į mugę ir mažus, ir didelius.
Aplankė kermošių visi: mažiausieji ikimokyklinukai, pirmokai, gimnazistai, mokytojai, seneliai, apsipirko jame ir direktoriaus pavaduotoja Regina Sinkevičienė!
Vaikams buvo labai įdomu parduoti ir vieniems iš kitų pirkti pačių gamintus daiktelius, visi džiaugėsi įsigytais rankdarbiais ir gardumynais, skaičiavo pelną. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis – visi išsinešė gerą nuotaiką ir pažadą, kad kitais metais Kaziuko kermošius vėl įvyks.
3-4 KLASIŲ MOKINIŲ SKAITOVŲ KONKURSAS
Kovo 9 dieną Trakų gimnazijoje vyko rajoninis 3-4 klasių mokinių skaitovų konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Konkurse dalyvavo trys mūsų gimnazijos mokiniai: Aneta Lialka (3 kl.), Karina Ramašauskaitė (3 kl.), Robert Matusevič (4 kl.). Visi labai stengėsi ir deklamavo puikiai. Aneta Lialka laimėjo II vietą. Mokinius konkursui paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alė Matusevič.
Dėkojame dalyviams ir sveikiname laimėtoją.
LIETUVA – ŠALELĖ MYLIMA
Vasario 15 d. ikimokyklinukų ugdymo grupė ,,Saulutė“ su grupės auklėtoja Irena Kuisiene nutarė išradingai ir kūrybingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Vaikai savo mažomis rankelėmis kūrė įvairus darbelius: piešė, tapė save, savo šeimą, savo namus, savo mylimą šalį – Lietuvą. Ikimokyklinukai savo rankomis iškirpo daug nuostabių spalvotų širdelių, taikos karvelių, kuriais puošė savo grupę ir darželio aplinką. Šimtą mylinčių širdelių pakabino ir Lietuvai ant medelio, ir padovanojo savo artimiesiems. O dainos ir liaudies žaidimai turtino visų mūsų dvasinį pasaulį, sužadino norą pažinti tautos papročius, tradicijas, ugdė patriotinius jausmus Tėvynei. Smagu, kad prie vaikų džiaugsmo ir šventės prisijungė ir tėveliai.
Šią dieną visi buvo pasipuošę šventiškomis Lietuvos vėliavos spalvų „varlytėmis“ ir segtukais, kuriuos pasiuvo auklėtoja Irena.
PAMINĖTAS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMETIS
Šiemet Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuva 100-ąjį kartą švenčia savo gimtadienį.
PARODĖLĖ LIETUVOS ŠIMTMEČIUI
Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, gimnazijos pradinių klasių mokiniai surengė savo darbelių parodėlę. Pasigrožėkime mokinių darbais.
UŽGAVĖNĖS DARŽELYJE
Vasario 13 d. gimnazijos vaikų darželyje buvo švenčiamos Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Šios šventės tikslas – suburti vaikų darželio bendruomenę, puoselėti liaudies tradicijas ir papročius.
Vaikai su pedagogėmis iš anksto ruošėsi šiai šventei: gaminosi kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų, kurie turi padėti greičiau išsivaduoti iš šaltos žiemos gniaužtų. Vėliau lauke visa darželio bendruomenė vienai dienai tapo čigonais, ubagais, raganomis. Persirengėliai triukšmingai vijo šaltą žiemą: dainavo, šoko, žaidė, su pasimėgavimu ragavo keptų mielinių blynų. Prie Morės juokėsi ir triukšmavo, kad visi žiemos likučiai pabėgtų ir pavasaris greičiau ateitų.
MOKINIAI APLANKĖ PARODĄ "STUDIJOS 2018"
Vasario 8 dieną I, III ir IV klasės mokiniai kartų su fizikos mokytoja Janina Rainskaja aplankė 16-ąją tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą ,,STUDIJOS 2018”.
Parodos moto – renkuosi pažangią Lietuvą!
Paroda skatina jaunus žmones domėtis studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, didina motyvaciją siekti išsilavinimo, moko palyginti siūlomų ateities galimybių naudą, kreipia racionaliai rinktis specialybes, moko priimti savarankiškus sprendimus siekiant realizuoti save kaip asmenybę.
ŠIMTADIENIS-2018
2018 m. vasario 3 d. 17 val. gimnazijoje prasidėjo tradicinis renginys – šimtadienis. Jį šventė jau XXVI abiturientų laida.
Kaip ir visuomet, šimtadienis prasidėjo visų laukiamu polonezu. Keletas savaičių repeticijų, didelis jaudulys prieš susirinkusius svečius… Tačiau tereikėjo susikaupti, ir abiturientai buvo apdovanoti pagyrimais ir plojimais. Vėliau gimnazijos direktorius, kreipdamasis į jaunuolius, pastebėjo, kad ir gyvenime bus panašiai – norint kažką pasiekti, reikia daug dirbti, būti atkakliam ir ištvermingam. Jis taip pat palinkėjo kiekvienam mokiniui eiti savo keliu ir siekti savo svajonės. Šie direktoriaus žodžiai padrąsino visus mokinius – jie noriai lipo į sceną parodyti ne tik parengtą programą, bet ir savo jaunystę bei išmonę.
Šimtadienis padovanojo daug gerų įspūdžių visiems – mokiniams, mokytojams, tėvams, draugams.
LIETUVIŲ KALBOS PROTŲ MŪŠIS
Sausio 31 d. 8 kl. ir I (9) kl. mokiniai susirinko į lietuvių kalbos ir literatūros protų mūšį. Iš viso reikėjo atsakyti į 40 klausimų iš literatūros, kalbos, istorijos ir kitos kultūrinės patirties. Klausimų buvo įvairių – sunkių, lengvų, įdomių, linksmų, suktų… Tarpusavyje žiniomis ir išprusimu varžėsi 5 mokinių komandos, tačiau nugalėjo… draugystė. Nesvarbu, kiek taškų surinko komanda – visiems buvo įdomu pasitikrinti žinias, pabendrauti ir smagiai drauge praleisti laiką.
Užduotis protų mūšiui parengė mokytoja A. Girdziušienė.
ŽIEMOS PASAKA
Gimnazijoje pradinių klasių mokiniai surengė darbelių parodą ,,Žiemos pasaka“. Pasigrožėkime mažųjų mokinukų išmone.
LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA KITAIP…
Dalyvavimas projekte „Tyrinėjimo menas“ tęsiamas. Sausio 24 dieną septintokai išbandė ir mokytojo vaidmenį, nes vadovaujami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Alės Matusevič ir tarpininkaujant praktikui Lukui Neverdauskui, jie buvo mokytojos padėjėjais 1 klasėje. Savo pareigas mokiniai atliko labai atsakingai. Dabar projekto dalyviai turi savo nuomonę dėl klausimo: Kas sunkiau- mokytis ar mokyti?