Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2017 – 2018 m.m. II pusmetis

VASAROS POILSIO STOVYKLA SAULUTĖ"

Vasaros poilsio stovykla ,,Saulutė” vyko nuo 2018 06 01 iki 2018 06 15. Ją lankė 1–4 klasių socialiai remtini mokiniai, iš viso 10 mokinių.

Stovyklos veikla buvo įdomi, turininga bei naudinga, nes veiklos planas buvo parengtas taip, kad vaikai galėtų dalyvauti meninėje, sportinėje, pažintinėje, sveikatingumo ugdymo veikloje. Kiekvienas vaikas galėjo save realizuoti toje veikloje, kuri jam labiausiai patinka bei sekasi.

Nebuvo laiko liūdėti ir nuobodžiauti. Per trumpą laiką vaikai išbandė savo kūrybinius  gebėjimus teatro  inscenizacijose bei kitose meno srityse. Vaikai lavino savo vaizduotę,  kūrybiškumą. Čia buvo išbandytas ir piešimas, ir lankstymas, ir karpymas, ir lipdymas, ir karoliukų vėrimas, ir personažų kostiumų kūrimas vaidinimui.

Vasaros poilsio stovyklos ,,Saulutė” programą koordinavo gimnazijos socialinė pedagogė Danuta Nausutienė, vykdė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Urbanovič, pradinio ugdymo mokytojos Andželika Jacunskienė, Krystyna Trojko, Jolanta Šoc, Irena Rudzis, lietuvių kalbos mokytoja Alė Matusevič, anglų kalbos mokytoja Jekaterina Jegorova.

 Vasaros stovykla 1 Vasaros stovykla 2Vasaros stovykla 3 Vasaros stovykla 4 

Vasaros stovykla 5 Vasaros stovykla 6  


GEDULO IR VILTIES DIENAI PAMINĖTI – PAŽINTIS SU TREMTINIO UŽRAŠAIS"

Birželio 13 d. 5, 7 ir 8 kl. mokiniai dalyvavo renginyje, skirtame Gedulo ir Vilties dienai. Šiai skaudžiai mūsų istorijos datai paminėti miesto biblioteka organizavo Algimanto Katiliaus knygos Tremtinio užrašai pristatymą ir susitikimą su knygos sudarytoja Rasa Bačiuliene.

1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą.Tarp tremiamųjų buvo ir knygos sudarytojos dėdė, tuomet dar tik dvylikametis berniukas. Paauglys  tapo masinių trėmimų ir gyvenimo Sibire liudininku, kentė alkį, badą, šaltį…

R. Bačiulienė surinko išlikusius šio vaiko užrašus, kartais rašytus ant laikraščio skiaučių, tarp eilučių, kartais rašytus rašalu, paties pasigamintu iš suodžių… Taip gimė 2 tomų „Tremtinio užrašai“ –  dvylikamečio berniuko dienoraštis, rašytas Sibire, ir papildytas atsiminimais, užrašytais pabėgus iš tremties į Lietuvą.

Išklausę pasakojimą apie Sibiro tremties vargus mokiniai garsiai skaitė knygos ištraukas, atsakinėjo į vieni kitų klausimus. Geriausiai į klausimus atsakinėjusios komandos buvo apdovanotos simboliniais prizais – mėtinukais.

Tremtinio užrašai1 Tremtinio užrašai2 Tremtinio užrašai4 Tremtinio užrašai3  


Logo ERASMUS

TARPTAUTINIS PROJEKTAS  W ZGODZIE Z NATURĄ

Międzynarodowy projekt „W zgodzie z naturą” został zrealizowany w terminie od 2018.05.18 do 2018.05.28 przez szkołę Podstawową w Rozdrażewie oraz gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie. Udział wzięli uczniowie 8-I G klas wraz z wychowawczyniami Janiną Raińską oraz Aliną Narkiewicz.

Podczas projektu mieliśmy sporo atrakcji : zwiedzanie Gór Stołowych, Skał Błędnych i Szczelińca, twierdzy na Srebrnej Górze, kopalni złota w Złotym Stoku; różnorodne warsztaty, jak np: przyrządzanie surówek na bazie ekologicznych warzyw, warsztaty terenowe w obranym uzdrowisku, zbieranie ziół, warsztaty w Młynie Papierniczym w Dusznikach, warsztaty artystyczne- wykorzystanie skarbów przyrody do samodzielnego wytwarzania biżuterii; zajęcia i zabawy integracyjne uczestników projektu i prezentacje multimedialne, przygotowane przez uczestników projektu. Ostatnie dwa dni spędziliśmy w rodzinach w Rozdrażewie. Uczniowie mieli występy na Dzień Matki 26 maja oraz 27 maja na Dzień Strażaka.

I tak nieuchronnie zbliżyliśmy się do momentu pożegnania. Najpierw nasze panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich nakarmiły nas w Masztalarni pysznym, wielkopolskim obiadem. Następnie spotkaliśmy się z Panem Dyrektorem szkoły, Wójtem oraz zaproszonymi gośćmi i zaprezentowaliśmy wystawę, lapbooki oraz inne efekty pracy. Rozmawialiśmy o wszystkim, co wydarzyło się podczas działań projektowych, cieszyliśmy się nową wiedzą i umiejętnościami, zdobytymi w czasie tego tygodnia pasjonującej edukacji pozaformalnej.

Następnie uroczyście odebraliśmy z rąk pana wójta Mariusza Dymarskiego oraz dyrektora szkoły pana Krzysztofa Brody międzynarodowe certyfikaty Youthpass ,potwierdzające nasz udział w projekcie.

Aż wreszcie nastąpił wzruszający moment podziękowań i ciepłych słów ze strony Pana Wójta, Pana Dyrektora, organizatorów i opiekunów projektu. Młodzież zgodnie stwierdziła, że projekt należał do bardzo udanych i na pewno chętnie będzie uczestniczyć w kolejnych tego typu działaniach.

W imieniu realizatorów projektu „W zgodzie z naturą” składamy podziękowania tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy w nim uczestniczyć: Dyrekcji obu szkół i władzom samorządowym za przychylność i zaufanie, panu Łukaszowi za publikacje przepięknych zdjęć, naszym wspaniałym opiekunkom, paniom Alinie, Janinie, Joli, jako koordynator projektu, i Ilonie za serce i cierpliwość, Rodzicom za wsparcie, pani Marioli za gościnność w Masztalarni, a przede wszystkim Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, pełniącej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+, dzięki której projekt został sfinansowany.

Cóż, nasz projekt się skończył, pozostaną wspomnienia, fotografie, foldery, filmy, nabyte umiejętności, a przede wszystkim przyjaźń, która nas połączyła.

Przy pożegnaniu nie zabrakło łez, jednak mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy razem spotkamy się na kolejnym projekcie.

Erasmus1 Erasmus2 Erasmus3 Erasmus4 Erasmus5 Erasmus6 Erasmus7 Erasmus8 Erasmus9 Erasmus10


PASKUTINIO SKAMBUČIO AKIMIRKOS

Paskutinis skambutis 2018-1 Paskutinis skambutis 2018-2Paskutinis skambutis 2018-3   Paskutinis skambutis 2018-4   


EDUKACINĖ PAMOKĖLĖ – DZŪKIŠKOS DUONOS KEPIMAS

Gegužės 24 dieną 7 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Ale Matusevič vyko į pažintinę- edukacinę duonos kepimo pamokėlę Dalgedų sodyboje.

Prie šimtmečius menančio stalo, sodybos etnografiniame kambaryje, kuriame yra tradicinė duonkepė krosnis ir surinkti senoviniai buities rakandai, vyko dzūkiškos duonos kepimas. Kiekvienas suformavo sau duonos kepalėlį, kurį pašovė į krosnį kepti. Kol duonelė kepė, sodybos šeimininkė pamokė, kaip  atskirti tinkamus grūdus naminei duonai, papasakojo apie duonos kelią nuo sėjos iki tešlos užmaišymo ir pašovimo į krosnį, pristatė ne tik duonos kepimo tradicijas, bet ir kaimo tradicijas, papročius, supažindino su senoviniais buities rakandais, kuriais buvo malami, pjaunami ir kuliami rugiai.

Lauktuvių kiekvienas atvežė gardžios duonos kepalėlį.

Duonos kepimas 1 Duonos kepimas 2 Duonos kepimas 3 Duonos kepimas 4


PASIVAIKŠČIOJIMAS MUZIEJAUS KARALYSTĖJE

Gegužės 16 d. 2 ir 3 klasės mokiniai kartu su mokytojomis Irena Rudzis ir Krystyna Trojko vyko į edukacinius  užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Mokiniai sužinojo, kas yra muziejus, kokias istorijos paslaptis jis saugo ir kaip čia reikia elgtis. Viską išsiaiškinę, vaikščiojo po muziejų ir ieškojo  vitrinose pasislėpusių archeologinių radinių ir stengėsi atskleisti, ką jie mums pasakoja apie praeitį. Ar mūsų batai panašūs į tuos, kuriuos avėjo čia prieš 500 metų gyvenę žmonės? O ką jie valgė? Kaip gynėsi nuo priešų? Kaip linksminosi? O svarbiausia – kas šiuose rūmuose gyveno ir ką čia veikė?

Per edukacinį užsiėmimą ,,Valdovų karūna” mokiniai apžiūrėjo valdovų atvaizdus ir juose ieškojo karūnų. O vėliau iš modelino gamino pakabučius su karūnos atvaizdu.

Valdovų rūmuose 1Valdovų rūmuose 2 Valdovų rūmuose 3


EDUKACINĖ IŠVYKA Į GELEŽINKELIŲ MUZIEJŲ

Gegužes 15 d. priešmokyklinio ugdymo grupė vyko į Geležinkelių muziejų. Vaikai su muziejaus gide matė daug įdomių anksčiau geležinkelių darbe naudotų daiktų, dainavo dainelę „Tuk tuk tuk!“, žaidė žaidimą „Traukinys“, apsilankė salėje su trimis veikiančiais maketais, žaidė, piešė, žiūrėjo animacinį  filmuką bei pasivažinėjo tikru traukiniu  maršrutu Lentvaris – Vilnius – Lentvaris.

Muziejuje, prie senovinės traukinių stoties kasos, vaikams buvo „parduoti” talonėliai, kuriuos reikėjo pasižymėti senoviniu komposteriu. Vėliau vaikai susipažino su Lietuvos geležinkelio istorija, apžiūrėjo senoviškus geležinkeliečių darbo įrankius, kelionių geležinkeliu atributus ir kitus eksponatus. Didžiausią įspūdį paliko veikiantis maketas su žaismingai riedančiais traukinukais, švieselėmis, judančiais objektais. Šis maketas padėjo pažinti geležinkelio struktūrą: kelius, tiltus, tunelius, pastatus, signalizaciją ir kt. Prie stalų vaikai spalvino svajonių garvežiukus. Po šios įdomios edukacinės išvykos, pilni gerų emocijų ir įspūdžių, vaikai grįžo į darželį.

Geležinkelių muziejuje 1 Geležinkelių muziejuje 2

Geležinkelių muziejuje 3Geležinkelių muziejuje 4 Geležinkelių muziejuje 5 Geležinkelių muziejuje 6   Geležinkelių muziejuje 7    


IŠVYKA Į ALPAKŲ ŪKĮ

Gegužės  9 d. dienos rytmetį priešmokyklinukai ir vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė J. Urbanovič apsilankė alpakų ūkyje.

Ūkio šeimininkė aprodė švelniavilnius gyventojus, papasakojo, iš kur atkeliavo lamos,  alpakos ir kupranugariai. Atsakyta į visus vaikų smalsumą kėlusius klausimus – kuo minta gyvūnai, ar geria alpakiukai iš pieno buteliuko, kodėl visų alpakų šukuosenos skirtingos, kas gaminama iš vilnos, kaip ta vilna atsiranda šeimininkų rankose. Apžiūrėti alpakų vilnos mezginiai, senovinis verpimo ratelis, kuriuo šeimininkė verpia alpakų iššukuotą vilną. Vaikai gyvūnus glostė, aptarinėjo vilnos spalvas, gyvūnų dydį, naudą žmogui, mažiems alpakiukams rinko vardus. Kelionės įspūdžiai nepakartojami!

    Alpakų ūkyje 1     Alpakų ūkyje 2 Alpakų ūkyje 3 Alpakų ūkyje 4Alpakų ūkyje 5Alpakų ūkyje 6Alpakų ūkyje 7Alpakų ūkyje 8


IŠVYKA Į ELEKTRĖNŲ PROFESINIO MOKYMO CENTRĄ

Gegužės 3 d.  II ir III  klasės mokiniai kartu su mokytoja Janina Rainskaja dalyvavo atvirų durų dienoje VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre „Išsirink sau ateitį“. VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre svečiavosi Vilniaus kolegija, VGTU, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Kauno kolegija, AB „Lietuvos energija“. Mokiniai ir svečiai galėjo susipažinti su mokymo programomis, apžiūrėti mokyklos praktinio mokymo įrangą, patalpas bei dalyvauti pasirinktoje edukacinėje programoje.

Elektr4nai


DUONELĖS KELIAS

6 klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja R. Lučiūniene lankėsi prie Vilkokšnio ežero įsikūrusioje Dalgedų sodyboje, kur XX a. pradžią menančiame etnografiniame kambaryje susipažino su duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos kepalo.

Sodybos šeimininkė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą, užmaišymą ir kepimą. Edukacinės programos dalyviai susipažino su senoviniais buities rakandais: duonkubiliu, pjautuvu, spragilu, vėtykle, girnomis, liže ir kt. bei išbandė jų „veikimą“. Smagu buvo dalyvauti konkurse ir atspėti, kam jie buvo naudojami.

Kiekvienam buvo suteikta galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje krosnyje išsikepti savo duonos kepalėlį, kurį dar šiltą ir kvepiantį parvežė namiškiams lauktuvių.

Duonos kelias 1 Duonos kelias 2 Duonos kelias 3  Duonos kelias 5


 MOKSLOBUSO PARODA

Balandžio 28 dieną Trakuose mokiniai kartu su fizikos mokytoja metodininke Janina Rainskaja aplankė Varšuvoje įsikūrusio garsiausio Lenkijos mokslo muziejaus – M. Koperniko mokslo centro – parengtą mobilią ,,Mokslobuso" parodą ,,Mokslas tau“. Mokiniai joje suprato, kad mokslas – tai smagi pramoga. Tai daug eksperimentų, mokslo naujovių ir atradimų. Mūsų mokiniai yra gabūs, ir kas žino, gal po Mokslobuso parodos kažkuris iš jų taps mokslininku?

Mokslobusas 2 Mokslobusas 3   Mokslobusas 4 Mokslobusas 5   


DAILYRAŠČIO KONKURSAS „AUKSINĖ PLUNKSNELĖ“

Balandžio 20 d. Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vyko dailyraščio konkursas „Auksinė plunksnelė“. Neformaliajame vaikų švietimo renginyje dalyvavo  Trakų rajono lenkų mokyklų pradinių klasių mokiniai.

Dailyraščio konkurse mūsų gimnazijai atstovavo septyni 1-4 klasių mokiniai:

 1. Emilija Kraičinska – 1 klasė (vyr. mokytoja Jolanta Šoc),
 2. Milana Razmadze – 1 klasė (vyr. mokytoja Jolanta Šoc),
 3. Deividas Bendžiūnas – 2 klasė (mokytoja metodininkė Irena Rudzis),
 4. Gabija Sidaravičiūtė – 2 klasė (mokytoja metodininkė Irena Rudzis),
 5. Aneta Lialka – 3 klasė (mokytoja metodininkė Krystyna Trojko),
 6. Glorija Volodkovič – 3 klasė (mokytoja metodininkė Krystyna Trojko),
 7. Dominik Melguj – 4 klasė (vyr. mokytoja Andželika Jacunskienė).

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į skirtingas amžiaus grupes. Komisija paruošė skirtingos apimties tekstus 1, 2, 3 ir 4 klasėms. Iš viso konkurse dalyvavo 28 mokiniai. Vertinant buvo atsižvelgta į dailyraščio reikalavimus: ar nėra gramatinių klaidų, ar taisyklingai parašytos raidės, ar teisingas raidžių jungimas, ar tekstas tinkamai sukomponuotas lape, ar darbas yra estetiškas. Kiekvienai klasei buvo skirtos 3 prizinės vietos. Konkurso dalyvius vertino Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos administracijos sudaryta komisija.

Mūsų gimnazijos mokiniai laimėjo 4 prizines vietas:

Emilija Kraičinska – 3 vieta

Deividas Bendžiūnas – 3 vieta

Aneta Lialka – 2 vieta

Dominik Melguj – 3 vieta

Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis, o jų mokytojai bei kiti konkurso dalyviai – padėkos raštais.

Auksinė plunksnelė1 Auksinė plunksnelė2Auksinė plunksnelė3 Auksinė plunksnelė4


PAŽINTIS SU BIBLIOTEKA

Balandžio 18 d. 2 klasės mokiniai lankėsi Lentvario miesto bibliotekoje. Vaikai buvo pakviesti į pažintinę-edukacinę ekskursiją, kurios metu susipažino su bibliotekos turtais, paslaugomis ir naudojimosi taisyklėmis.

Kai kurie vaikai jau ne pirmą kartą lankosi bibliotekoje, bet buvo ir nemažai tokių, kurie nežinojo, kas yra biblioteka. Vaikams buvo parodytos bibliotekos patalpos, vaikų ir suaugusiųjų skyriai, kompiuterinė skaitykla. Vaikai ypač susidomėję apžiūrinėjo pačias mažiausias knygeles ir pačias didžiausias, vos pakeliamas, tokias kaip Mariaus Jovaišos ,,Neregėta Lietuva“ ir 1745 puslapių lenkų žodynas. Daug dėmesio buvo skirta paaiškinimui, kaip vaikai turėtų elgtis su knygomis, kaip jas saugoti, kada grąžinti į biblioteką. Dar neturintiems skaitytojų pažymėjimų buvo paaiškinta, kaip jį įsigyti.

Antrą ekskursijos dalį sudarė J. Tuvimo ,,Rzepka“ inscenizavimas. Mokiniai turiningai ir linksmai praleido laiką. Mes esame dėkingi už puikų priėmimą Lentvario miesto bibliotekos vedėjai Kristinai Mečkovskajai ir vaikų skyriaus darbuotojai Katažynai.

2 kl. bibliotekoje 1 2 kl. bibliotekoje 22 kl. bibliotekoje 3 2 kl. bibliotekoje 4  


FIZIKOS PROFESORIAUS PAMOKA

Balandžio 17 d.  gimnazijos mokiniai turėjo netradicinę fizikos pamoką. Fizikos mokytojos Janinos Rainskajos kvietimu gimnazijoje lankėsi garbingas svečias – fizikos profesorius Romuald Brazis. Profesorius visą pamoką diskutavo su mokiniais ir remdamasis  Dopllero reiškiniais paaiškino vaikams, kaip apskaičiuoti žvaigždžių greitį, kodėl judėdamos žvaigždės keičia spalvą ir kt. Įgytas žinias moksleiviai panaudos fizikos pamokose.

Fizikos pamoka 1 Fizikos pamoka 2


TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSAS "TEMIDĖ-2018"

Balandžio 13 d.  Trakų rajono policijos komisariatas, bendradarbiaudamas su Trakų rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisija,  pakvietė rajono mokinius į teisinių žinių konkursą „Temidė“. Šiais metais konkursas tapo protų mūšiu: Trakų suaugusiųjų mokyklos salėje dalyvavo 10 rajono mokinių komandų, tarp jų ir mūsų gimnazijos komanda „Teisingumo dievai“. Mūsų  komandos dalyviai – Kamilė Suvorovaitė, Edvin Matusevič, Paula Zinievič, Bogdan Lukaševič, Karolina Turevič ir vadovė Danuta Nausutienė – buvo  apdovanoti dovanomis bei padėkos raštais.

Temidė 2018-1 Temidė 2018-2


MŪSŲ PALANGĖS IR VĖL ŽALIUOJA

Priešmokyklinės  grupės vaikai kviečia aplankyti mūsų žaliuojančią palangę .Vaikai sėjo, daigino, laistė, augino, matavo, skaičiavo išdygusius daigelius… Ateikite ir apžiūrėkite.

Palangės žaliuoja1 Palangės žaliuoja2 Palangės žaliuoja3 Palangės žaliuoja4 Palangės žaliuoja5 Palangės žaliuoja6 Palangės žaliuoja7


EILIŲ IR PASAKŲ ŠALY

Balandžio 11 dieną Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje įvyko meninio skaitymo konkursas  „Eilių ir pasakų šaly“.             

Sėkmė šypsojosi mūsų gimnazijos atstovams. 5 – 9 kl. mokinių grupėje nepralenkiama buvo 6 kl. mokinė Emilija Slavinskaitė – už įtaigų meninį žodį vertinimo komisija vienbalsiai jai skyrė 1- ąją vietą (mokyt. R. Lučiūnienė), 3-oji vieta atiteko taip pat mūsų gimnazijos 7 kl. mokinei Gabrielai Jankovskai (mokyt. A. Matusevič).

Vyresniųjų klasių mokinių grupėje I G klasės mokinys Edvin Matusevič laimėjo 2-ąją vietą (mokyt. R. Lučiūnienė).

Didžiuojamės ir linkime sėkmės ateityje!

Pasakų ir eilių šaly


EDUKACINĖ IŠVYKA Į TRAKUS

Balandžio 5 d. 8 klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Janina Rainskaja nusprendė paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Trakų muziejuje. Trakų istorijos muziejus įsikūręs įspūdingoje vietoje – Galvės ežere. Mokiniai išsamiau  susipažino su Trakų pilies istorija ir legendomis apie karaimus.

Edukacinė išvyka1 Edukacinė išvyka2


VAIKŲ VELYKĖLĖS 2018

 „Naisių vasara” pakvietė organizuoti jau tradicija tapusį konkursą „Vaikų Velykėlės“. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Tai šventė dideliems ir mažiems.

Mūsų vaikų darželis trečius metus dalyvauja šiame konkurse. Šiemet į renginį ,,Vaikų Velykėlės 2018“ susirinko visa įstaigos bendruomenė. Šventės akcentą Didįjį margutį, kurio aukštis 2 m, plotis 1 m, margino priešmokyklinės grupės ugdytiniai, jiems talkino ir istoriniais margučių marginimo raštais dailino darželinukai.

Didįjį margutį nufotografavome ir nuotrauką įkėlėme tinklapio facebook paskyroje: Naisių vasaros konkursai vaikams „Vaikų velykėlės 2018“. Dėkojame „Naisių vasaros” pagrindiniams rėmėjams už dovanėles, o mažiesiems dalyviams – už nuostabią šventę. 

Velykėlės1 Velykėlės2 Velykėlės3 Velykėlės4


EDUKACINIS KIAUŠINIŲ MARGINIMAS

Margutis – svarbiausias Velykų šventės akcentas. Kovo 29-30 d. kiaušinius dažėme visi: ir maži, ir dideli.

Gimnazijos vaikų grupelė su priešmokyklinio ugdymo  pedagoge Jolanta Urbanovič ir pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Šoc lankėsi Trakų tradicinių amatų centre surengtoje edukacinėje popietėje „Velykinių kiaušinių marginimas“. Vaikai su susidomėjimu klausėsi centro direktorės, kuri pasakojo kiaušinių marginimo istoriją, priminė tradicijas. Vaikai turėjo progą praktiškai išbandyti Velykų simbolio – kiaušinio marginimo vašku ypatybes.

Savo išmone ir fantazija vaikai neatsiliko nuo suaugusių. Jie išbandė daug kiaušinių marginimo būdų: piešdami, aplikuodami, štampuodami, lipdydami, naudodami įvairias medžiagas papuošė savo margučius, sukūrė gražių velykinių darbelių.

Margučiai7 Margučiai. Margučiai6  Margučiai8   Margučiai2 Margučiai3 Margučiai4 Margučiai5 Margučiai10.Margučiai9

 


MES – POLICIJOS BIČIULIAI -2018

Trakų rajono policijos komisariatas 2018 m. kovo 29 d. Trakų r. policijos komisariate organizavo 1-4 klasių mokinių konkursą „Mes – policijos bičiuliai". Konkurse dalyvavo 6 komandos: Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos „Jaunieji Kęstutaičiai“, Rūdiškių gimnazijos „Aitvarai“, Trakų pradinės mokyklos STOP, Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos ,,Spindulėliai‘‘, Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ „Aukštadvario policijos bičiuliai“ ir Trakų gimnazijos ,,Pagalbos ambasadoriai“.

Komandos turėjo atlikti tris užduotis. Pirmoji užduotis – komandos prisistatymas. Antroji užduotis – bendras komandos meninis darbelis tema „Padėk sau ir draugui. Nesmurtauju aš, nesmurtauk ir tu“. Atlikdamos trečiąją užduotį komandos žaidė proto mūšį. Žaisdami vaikai praturtino savo teisines žinias, spėjo mįsles ir sprendė loginius uždavinius.

Norime pasidžiaugti mūsų gimnazijos komanda „Spindulėliai“, kuriai atstovavo 3 kl. mokiniai Aneta Lialka, Emila Stachovič, Kamila Siniavskaja, Michal Skuržinski ir Oskaras Chaukas. Už originalumą, sumanumą ir meninį kūrybiškumą komanda laimėjo specialųjį prizą ,,AMSĮ” bei padėkos raštą ir prizus už dalyvavimą konkurse.

Komandą ruošė vyr. socialinė pedagogė Danuta Nausutienė ir 3 kl. mokytoja metodininkė Krystyna Trojko.

Policijos bičiuliai 2018-1Policijos bičiuliai 2018-2 Policijos bičiuliai 2018-3 Policijos bičiuliai 2018-4 Policijos bičiuliai 2018-5 Policijos bičiuliai 2018-6


SAVAITĖ BE PATYČIŲ- 2018

Paskutinę kovo savaitę – kovo 19-25 dienomis – „Vaikų linija“ jau devintą kartą inicijavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018”, kviesdama aktyviai dalyvauti Lietuvos mokyklas, darželius, nevyriausybines organizacijas, kitus partnerius ir rėmėjus. Šios akcijos tikslas – kuo daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo bei gyvenimas be patyčių.

2018 m. kovo 19-25 d. mūsų gimnazija taip pat dalyvavo šioje akcijoje. Gimnazijoje vyko renginiai:

 • Kovo 19 d. – šimto apkabinimų diena.
 • Kovo 20 d. – parengtas stendas prieš patyčias. 
 • Kovo 21 d. – priešmokyklinės grupės,1 – 4 klasių mokinių piešinių paroda „Draugystė“.
 • Kovo 22 d. – kiekvienoje klasėje vyko valandėlės, skirtos patyčių prevencijai.
 • Kovo 23 d. – prevencinis renginys ,,Draugystės šokis” 5-10 klasių mokiniams ir ,,Savaitės be patyčių‘‘ apibendrinimas.

Renginius gimnazijoje organizavo socialinė pedagogė Danuta Nausutienė.

Savaitė be patyčių 2018-1Savaitė be patyčių 2018-2 Savaitė be patyčių 2018-3 Savaitė be patyčių 2018-4 


TAUTINIO KOSTIUMO GAMINIMO PAMOKA

Gimnazijos 3 kl. mokiniai (mokyt. K. Trojko) prisijungė prie lietuvių tautinio kostiumo populiarinimo idėjos. Darbelių pamokoje, išklausę mokytojos pasakojimą apie lietuviškus drabužius, mokiniai savo rankomis „gamino“ tradicinius lietuviškus sijonus, liemenes, palaidines ir šiais drabužiais  ‚aprengė“ savo ūgio „lietuvaites“.

Tautinis kostiumas


KENGŪRA 2018

2018 m. kovo 15 d. gimnazijoje vyko  tarptautinis matematikos konkursas “Kengūra 2018”. Konkurso dalyviai buvo 1-8 kl. ir I-IV klasių mokiniai. Iš viso dalyvavo 30 mokinių.

Kengūra 2018


KAZIUKO KERMOŠIUS

Puoselėjant liaudies tradicijas, kovo pirmą savaitę mūsų darželyje ir gimnazijoje  šurmuliavo Kaziuko kermošius,  kurio tikslas – supažindinti vaikus su Kaziuko šventės papročiais ir amatais.

Ikimokyklinės ,,Saulutės“ grupės vaikai, padedami auklėtojų ir tėvelių, iš anksto ruošėsi šiai pramogai, gamino įvairius darbelius iš popieriaus, molio, siūlų, kepė, spurgas, grybelius ir kitus skanėstus, gamino gėlytes, boružes, rišo verbas.

Vaikai parodė savo sumanumą ir išradingumą ruošdami prekystalius, puošdami kermošiaus aplinką.  Visus su gražia pavasario švente sveikino Kazytė – grupės auklėtoja Irena, kuri kvietė į mugę ir mažus, ir didelius.

Aplankė kermošių visi: mažiausieji ikimokyklinukai, pirmokai, gimnazistai, mokytojai,  seneliai,  apsipirko jame ir direktoriaus pavaduotoja Regina Sinkevičienė! 

Vaikams buvo labai įdomu parduoti ir vieniems iš kitų pirkti pačių gamintus daiktelius, visi džiaugėsi įsigytais rankdarbiais ir gardumynais, skaičiavo pelną. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis – visi išsinešė gerą nuotaiką ir pažadą, kad kitais metais Kaziuko kermošius vėl įvyks.       

Kermošius-1 Kermošius-2 Kermošius-3 Kermošius-4 Kermošius-5 Kermošius-6 Kermošius-7 Kermošius-8 Kermošius-9 Kermošius-10


3-4 KLASIŲ MOKINIŲ SKAITOVŲ KONKURSAS

Kovo 9 dieną Trakų gimnazijoje vyko rajoninis 3-4 klasių mokinių skaitovų konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Konkurse dalyvavo trys mūsų gimnazijos mokiniai: Aneta Lialka (3 kl.), Karina Ramašauskaitė (3 kl.), Robert  Matusevič (4 kl.). Visi labai stengėsi ir deklamavo puikiai.  Aneta Lialka laimėjo II vietą. Mokinius konkursui paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alė Matusevič.

Dėkojame dalyviams ir sveikiname laimėtoją.

Skaitovų konkursas 2018-1 Skaitovų konkursas 2018-2 Skaitovų konkursas 2018-3


LIETUVA – ŠALELĖ MYLIMA

Vasario 15  d.  ikimokyklinukų ugdymo grupė ,,Saulutė“ su grupės auklėtoja Irena Kuisiene nutarė   išradingai ir kūrybingai paminėti  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.  Vaikai savo mažomis rankelėmis kūrė  įvairus darbelius: piešė, tapė  save, savo šeimą, savo namus, savo mylimą šalį – Lietuvą.  Ikimokyklinukai savo rankomis  iškirpo daug   nuostabių  spalvotų širdelių, taikos karvelių, kuriais puošė savo grupę ir darželio aplinką. Šimtą mylinčių širdelių pakabino ir  Lietuvai  ant medelio, ir padovanojo savo artimiesiems.  O dainos ir  liaudies žaidimai turtino visų mūsų dvasinį pasaulį, sužadino  norą pažinti  tautos papročius, tradicijas, ugdė patriotinius jausmus Tėvynei. Smagu, kad  prie vaikų džiaugsmo ir šventės prisijungė ir tėveliai. 

Šią dieną visi buvo  pasipuošę šventiškomis Lietuvos vėliavos spalvų „varlytėmis“ ir segtukais, kuriuos pasiuvo auklėtoja Irena. 

Šalelė mylima6  Šalelė mylima8 Šalelė mylima9 Šalelė mylima10 Šalelė mylima5 Šalelė mylima1 Šalelė mylima7 Šalelė mylima2 Šalelė mylima3 Šalelė mylima4 


PAMINĖTAS LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMETIS

Šiemet Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuva 100-ąjį kartą švenčia savo gimtadienį.         

Tik šios ypatingos dienos dėka mes galime laisvi gyventi, darbuotis ir kurti, pažinti praeitį, kalbėti savo kalba ir saugoti savo šaknis.Tik šios ypatingos dienos dėka mes galime pasakyti: „Mūsų namai – Lietuva“. Ir todėl šiandien mūsų širdys pilnos šilčiausių jausmų, o lūpos taria gražiausius žodžius.  
Su džiaugsmu ir pasididžiavimu atkurtos mūsų valstybės 100-mečio jubiliejų pasitiko ir mūsų gimnazijos mokiniai. 
Iškilmingame minėjime jie skaitė poetų eilės apie gimtinės grožį, dainavo Lietuvai skirtas dainas, vaidino, šoko lietuviškus šokius ir grožėjosi gimtojo miesto Lentvario vaizdais. 
Minėjimą rengė mokytojai A. Girdziušienė, A. Matusevič, E. Mogilnickij, R. Lučiūnienė, A. Narkevič, M. Šervenina, J. Šoc.
 
Vasario16-2018-1 Vasario16-2018-2 Vasario16-2018-3 Vasario16-2018-4 Vasario16-2018-5 Vasario16-2018-6    Vasario16-2018-7 Vasario16-2018-8   

PARODĖLĖ LIETUVOS ŠIMTMEČIUI

Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, gimnazijos pradinių klasių mokiniai surengė savo darbelių parodėlę. Pasigrožėkime mokinių darbais.

Šimtmečiui 1Šimtmečiui 2 Šimtmečiui 3 Šimtmečiui 4


UŽGAVĖNĖS DARŽELYJE

Vasario 13 d. gimnazijos vaikų darželyje buvo švenčiamos Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Šios šventės tikslas – suburti vaikų darželio bendruomenę, puoselėti liaudies tradicijas ir papročius.

Vaikai su pedagogėmis iš anksto ruošėsi šiai šventei: gaminosi kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų, kurie turi padėti greičiau išsivaduoti iš šaltos žiemos gniaužtų. Vėliau lauke visa darželio  bendruomenė vienai dienai tapo čigonais, ubagais, raganomis. Persirengėliai triukšmingai vijo šaltą žiemą: dainavo, šoko, žaidė,  su pasimėgavimu ragavo keptų mielinių blynų. Prie Morės juokėsi ir triukšmavo, kad visi žiemos likučiai pabėgtų ir pavasaris greičiau ateitų.

Užgavėnės 2018-1 Užgavėnės 2018-2   Užgavėnės 2018-3 Užgavėnės 2018-4   Užgavėnės 2018-5


MOKINIAI APLANKĖ PARODĄ "STUDIJOS 2018"

Vasario 8 dieną I, III ir IV klasės mokiniai kartų su  fizikos mokytoja Janina Rainskaja aplankė 16-ąją  tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą ,,STUDIJOS 2018”.

Parodos moto – renkuosi pažangią Lietuvą!
Paroda skatina jaunus žmones domėtis studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, didina motyvaciją siekti išsilavinimo, moko palyginti siūlomų ateities galimybių naudą, kreipia racionaliai rinktis specialybes, moko priimti savarankiškus sprendimus siekiant realizuoti save kaip asmenybę. 

Studijos 2018


ŠIMTADIENIS-2018

2018 m. vasario 3 d. 17 val. gimnazijoje prasidėjo tradicinis renginys – šimtadienis. Jį šventė jau XXVI abiturientų laida.

Kaip ir visuomet, šimtadienis prasidėjo visų laukiamu polonezu. Keletas savaičių repeticijų, didelis jaudulys prieš susirinkusius svečius… Tačiau tereikėjo susikaupti, ir abiturientai buvo apdovanoti pagyrimais ir plojimais. Vėliau gimnazijos direktorius, kreipdamasis į jaunuolius, pastebėjo, kad ir gyvenime bus panašiai – norint kažką pasiekti, reikia daug dirbti, būti atkakliam ir ištvermingam. Jis taip pat palinkėjo kiekvienam mokiniui eiti savo keliu ir siekti savo svajonės. Šie direktoriaus žodžiai padrąsino visus mokinius – jie noriai lipo į sceną parodyti ne tik parengtą programą, bet ir savo jaunystę bei išmonę.

Šimtadienis padovanojo daug gerų įspūdžių visiems – mokiniams, mokytojams, tėvams, draugams.

Šimtadienis2018-1 Šimtadienis2018-2  

  Šimtadienis2018-3 Šimtadienis2018-4    


LIETUVIŲ KALBOS PROTŲ MŪŠIS

Sausio 31 d. 8 kl. ir I (9) kl. mokiniai susirinko į lietuvių kalbos ir literatūros protų mūšį. Iš viso reikėjo atsakyti į 40 klausimų iš literatūros, kalbos, istorijos ir kitos kultūrinės patirties. Klausimų buvo įvairių – sunkių, lengvų, įdomių, linksmų, suktų… Tarpusavyje žiniomis ir išprusimu varžėsi 5 mokinių komandos, tačiau nugalėjo… draugystė. Nesvarbu, kiek taškų surinko komanda – visiems buvo įdomu pasitikrinti žinias, pabendrauti ir smagiai drauge  praleisti laiką.

Užduotis protų mūšiui parengė mokytoja A. Girdziušienė.

Protų mūšis 1 Protų mūšis2


ŽIEMOS PASAKA

Gimnazijoje pradinių klasių mokiniai surengė darbelių parodą ,,Žiemos pasaka“. Pasigrožėkime mažųjų mokinukų išmone.

Žiemos pasaka1 Žiemos pasaka2 Žiemos pasaka3 Žiemos pasaka4


LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA KITAIP…

Dalyvavimas projekte „Tyrinėjimo menas“ tęsiamas. Sausio 24 dieną septintokai išbandė ir mokytojo vaidmenį,  nes vadovaujami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Alės Matusevič ir tarpininkaujant praktikui Lukui Neverdauskui,  jie buvo mokytojos padėjėjais 1 klasėje. Savo pareigas mokiniai atliko labai atsakingai. Dabar projekto dalyviai turi savo nuomonę dėl klausimo: Kas sunkiau- mokytis ar mokyti?

Liet.k. kitaip1 Liet.k. kitaip2Liet.k. kitaip3 Liet.k. kitaip4  Liet.k. kitaip5 Liet.k. kitaip6   

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas