Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2018 – 2019 m.m. I pusmetis

PASAULINĖ SNIEGO DIENA

Sausio 18 dieną auklėtojos darželio bendruomenę pakvietė prisijungti prie Tarptautinio projekto „World snow day“. Šventė prasidėjo lopšelio-darželio salėje. Persirengusios nuotaikingais besmegeniais, organizatorės pakvietė vaikus „čiuožti slidėmis“, mėtyti „sniego“ gniūžtes į taikinį,  siausti „sniego“ kare.

Vėliau šventė persikėlė į kiemą. Visi šoko sniego šokį ir džiaugėsi tikru sniegu. Judri veikla stiprina vaikų  sveikatą, didina susidomėjimą žiemos sportu, praplečia žinias apie žiemos sporto šakas.


TRYS KARALIAI APLANKĖ MAŽUOSIUS

Nutilus šventiniam šurmuliui sausio 4 dieną darželį aplankė Trys Karaliai: Kasparas, Baltazaras ir Merkelis. Su savimi  Karaliai nešėsi po dovaną  – aukso, smilkalų ir miros. Jie pakvietė vaikučius atsisveikinti su eglute. Kad eglutei nebūtų liūdna iškeliauti, vaikai jai padovanojo linksmų dainelių, nuoširdžių palinkėjimų ir žaidimų.

Trys Karaliai visiems linkėjo, kad metai būtų geri, kad nelaimės namus aplenktų, o išmintis ir dovanos – aplankytų.


JAUNIEJI LIETUVOS BANKO EKSPERTAI

Gruodžio 28 d. penkiolika  5-6 klasių mokinių kartu su matematikos mokytojomis S. Maconko ir A. Volkova  nuvyko į Vilnių, į Pinigų muziejų, kuriame  dalyvavo edukacinėje paskaitoje  „Jaunieji  Lietuvos banko ekspertai“.  Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kokios yra banko funkcijos, kuo infliacija skiriasi nuo investicijos ir dar daugiau įdomių dalykų. Jie ne tik klausė ir žiūrėjo filmukus apie centrinį šalies banką, bet ir patys sprendė užduotis, ieškojo atsakymų, dirbo komandose. Už aktyvią veiklą mokiniai gavo įvairių dovanų ir saldainių. Visi patenkinti grįžo į gimnaziją.

Mokiniai dėkingi Pinigų muziejaus lektoriui bei mokytojoms už įdomią ir naudingą ekskursiją.


NAUJAMETINIS KARNAVALAS

2019 m. gruodžio 27 d. vyko tradicinis naujametinis karnavalas, kuriame linksminosi 7- 8 kl., I, II, IV G kl. mokiniai.


NACIONALINIS MATEMATINIO IR GAMTAMOKSLINIO RAŠTINGUMO KONKURSAS

Gruodžio 7 dieną mūsų gimnazijos 8, I ir II klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse. Visi 11 dalyvavusių mokinių internetu gavo prisijungimo duomenis,  prisijungė prie savo paskyrų ir konkurso vykdytojų IT mokytojos S. Maconko ir vyr. socialinės pedagogės D. Nausutienės stebimi 90 minučių sprendė užduotis. Linkime jiems sėkmės ir gerų rezultatų.


EKSKURSIJA Į VILNIAUS POLICIJOS KOMISARIATĄ

Gruodžio 11 d. gimnazijos 8, I bei II klasių mokiniai nuvyko į Vilniaus policijos komisariatą, kuriame susipažino su policijos darbu.

Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato atstovas maloniai sutiko mokinius ir  labai įdomiai papasakojo apie komisariato darbą, parodė eksponatus iš prieškarinės policijos, milicijos ir Nepriklausomos Lietuvos policijos darbo. Mokiniai sužinojo, kaip keitėsi policininkų uniforma, galėjo palyginti Lietuvos ir kitų šalių policininkų uniformas.  Operatyvaus valdymo poskyryje  mokiniams paaiškino, kokiu atveju reikia kreiptis pagalbos į policiją, priminė, kad be reikalo draudžiama skambinti bendruoju pagalbos telefonu.

Mokiniai turėjo galimybę stebėti, kaip vaizdo kameromis pareigūnai gali stebėti miestą ir, pastebėję daromą teisės pažeidimą, operatyviai perduoti informaciją mieste patruliuojantiems pareigūnams. Taip pat buvo galimybė apžiūrėti vaikų apklausos kambarį. Visus labai sudomino patalpos, kuriose apklausiami įtariamieji, vyksta jų atpažinimas. Tokias patalpas lig šiol teko matyti tik kine. Visiems labai patiko stebėti įvykius mieste per vaizdo stebėjimo kameras. Kiekvienas norėjo pabandyti valdyti jas.

Ekskursija suteikė puikias sąlygas iš arčiau susipažinti su policijos veikla, objektyviau vertinti policijos darbą, o ateityje galbūt netgi tapti policijos pareigūnais. 

Mokiniai dėkoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato veiklos vyr. tyrėjai Vladai Černienei bei gimnazijos vyr. socialinei pedagogei Danutai Nausutienei už įdomią ir įsimintiną ekskursiją.


PAMINĖTA PASAULINĖ KOVOS SU AIDS DIENA

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė kovos su AIDS diena, kurios tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ja sergančius ligonius. Gimnazijoje šią dieną minime kasmet.

Šiemet užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) pakvietė gimnazijos mokinius paminėti  šią dieną prisijungiant  prie protmūšio ir dalyvauti viktorinoje „AIDS: geriau žinoti 18“.

Lapkričio 30 d. gimnazijoje vyko 8, I bei II klasių renginys, skirtas šiai dienai paminėti. Visai bendruomenei buvo įsegti raudoni kaspinai. Valandėlės metu vyko pokalbiai apie ŽIV ir AIDS.

Sveikatos priežiūros specialistė renginio metu papasakojo, kada ir kaip pradėta minėti Pasaulinė AIDS diena, papasakojo apie ŽIV, jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą bei mokslo naujienas. Renginio metu 8, I, II gimnazijos klasių komandos, kurias sudarė po 10 narių, buvo supažindintos su svarbia informacija apie šią ligą ir turėjo atsakyti į 19 pateiktų klausimų. Beveik visos komandos atsakė į užduotus klausimus. Šį renginį stebėjo bei vertino komisijos nariai: vyr. socialinė pedagogė Danuta Nausutienė bei matematikos mokytoja metodininkė Alicija Volkova. Komisija nusprendė, kad protmūšį laimėjo I klasės komanda, 2 vieta atiteko II klasės komandai, o 3 vietą laimėjo 8 klasės komanda. Visoms komandoms už aktyvų dalyvavimą vyr. socialinė pedagogė įteikė padėkas.

AIDS 2018-1 AIDS 2018-2 AIDS 2018-3 AIDS 2018-4


MRU DIENA – 2018

Lapkričio 29 dieną  IV klasės mokiniai kartu su Janina Rainskaja dalyvavo atvirų durų dienos renginyje „MRU DIENA 2018“. Mokiniai dalyvavo programų mugėje, konsultacijoje dėl priėmimo į universitetą ir LAMA BPO, dalyvavo paskaitoje „Valdyk save – valdyk pasaulį“.

MRU diena - 1 MRU DIENA 2018 - 2


GERIAUSIA MOKYKLA – GERIAUSIAS MOKYTOJAS

Lapkričio 28 d. Lenkų kultūros namuose Vilniuje įvyko konkurso “Geriausia mokykla – geriausias mokytojas” laureatų apdovanojimas. Šį konkursą jau 24 metus organizuoja Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija “Macierz Szkolna”. Konkursas kasmet apibendrina mokyklų darbą, jame pagerbiami geriausius ugdymo rezultatus pasiekę mokytojai.

Šiemet mūsų gimnazija šiame konkurse rajonų miestų mokyklų kategorijoje užėmė antrąją vietą. Renginyje buvo apdovanoti geriausi mokytojai: lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė  Renė Lučiūnienė, rusų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė  Janina Kazarina, istorijos mokytoja metodininkė  Alina Narkevič.

Sveikiname mokytojas ir visi kartu džiaugiamės šiais gražiais gimnazijos pasiekimais!

Geriausia mokykla 2018-1 Geriausia mokykla 2018-2 Geriausia mokykla 2018-3


PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į SPEKTAKLĮ “PO GRYBUKU”

Lapkričio 26 dieną priešmokyklinės grupės auklėtiniai vyko į Kamerinį teatrą, kur žiūrėjo spektaklį „Po grybuku“. Tai prevencinis spektaklis, kuriame suprantamai ir žaismingai, pasitelkus charizmatiškus miško personažus, su humoru buvo papasakota apie svarbius gyvenimo klausimus. Spektaklyje svarbiausios vertybės yra draugystė, pasiaukojimas, atsakomybė, džiaugsmas.  Jį pamatę vaikai suprato, kaip svarbu saugoti save ir savo artimąjį.

Po grybuku -1 Po grybuku -2 Po grybuku -3 Po grybuku -4


IŠVYKA Į OPEROS IR BALETO TEATRĄ

Lapkričio 24 d. I-II klasių moksleiviai apsilankė Vilniaus operos ir baleto teatre, kuriame žiūrėjo nelaimingos meilės istoriją – operą “Traviata”. Kartu su mokiniais nemirtingu italų kūriniu grožėjosi mokytojos Janina Rainskaja, Joana Vaiciulionis, Alina Narkevič.

Traviata


MOKYTOJŲ IŠVYKA Į PARODĄ “MOKYKLA 2018” 

Lapkričio 23-ią dieną gimnazijos mokytojai lankėsi 8-ojoje švietimo inovacijų parodoje “Mokykla 2018”. Šioje parodoje jie susipažino su naujomis ugdymo ir ugdymosi metodikomis, naujausiomis technologijomis ir ugdymo galimybėmis, galėjo įsigyti naujausios literatūros, dalyvauti diskusijose ar išbandyti naujus mokymo įrankius. Šias naujas patirtis mokytojai žada nedelsdami taikyti savo darbe.

Mokykla 2018


TEISINIŲ ŽINIŲ VIKTORINA “SIDABRINIS PROTAS” 

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje minima Tarptautinė nerūkymo diena. Paminint šią dieną lapkričio 22 d. Trakų kultūros rūmuose įvyko renginys – protų mūšis „Sidabrinis protas“, kuriame dalyvavo 10 mokinių komandų  iš rajono ugdymo įstaigų. Mūsų gimnazijai atstovavo komanda ,,N. Smoke“ (8 klasės mokinės Gabriela Jankovska, Gabrielė Zagarenko , I ir II kl. mokinės Agnieška Polkovskaja, Gabrielė Kuckevič, Karolina Dedul) su vyr. socialine pedagoge Danuta Nausutiene. Kiekviena komanda demonstravo savo žinias ir sumanumą atsakinėdami į klausimus. Protų mūšyje buvo keturi etapai. Komandos kovėsi atkakliai, nes klausimai reikalavo ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo. Ketvirtajame etape „Atspėk, kas tai?“ komandos kapitonas pantomimos pagalba – plastiniais judesiais, gestais, kūno ir veido išraiška – turėjo paaiškinti, kas yra paslėpta dėžutėje. Mūsų komandos dalyviams ir socialinei pedagogei buvo įteiktas padėkos raštas bei dovanos. Renginys buvo kupinas gerų emocijų ir praturtino mokinius naujomis žiniomis. 

Sidabrinis protas 2018 -1 Sidabrinis protas 2018 -2


KONSULTACIJA DĖL STUDIJŲ UŽSIENYJE

Lapkričio 15 dieną gimnazijoje lankėsi studijų užsienyje koordinatorius Lukas Vaičiulis, kuris supažindino mokinius su studijų užsienyje galimybėmis ir mokė parašyti patį geriausią motyvacinį laišką.

Lukas Vaičiulis Apie studijas užsienyje


TOLERANCIJOS RAKTAS 

Lapkričio 15 dieną gimnazijoje vyko daug renginių, skirtų Tolerancijos dienai paminėti. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – RAKTAS. Jis reikalingas žmonių mintims, širdims, jausmams atrakinti tam, kad įsileistume šalia esantį kitokį žmogų – ne tik savo išvaizda, bet ir kitaip mąstantį. 

Ikimokyklinukai, priešmokyklinio ugdymo grupė,1-4 klasių mokiniai klasės valandėlių metu kalbėjo apie toleranciją. Mokytasi suprasti kitaip mąstančius, kitaip gyvenančius, kitokius papročius turinčius žmones. Klasės valandėlėse dalyvavo vyr. socialinė pedagogė. Ji mokiniams pateikė praktines užduotis, vedė diskusiją „Visi vienodi, bet visi  skirtingi“. 5-8 klasės mokiniai,  padedami dailės mokytojos Sandros Valevič, piešė bendrą plakatą, kuriame pavaizdavo šių metų Tolerancijos dienos simbolį -Tolerancijos raktą. Istorijos mokytoja Alina Narkevič  I-IV klasių  pamokų  metu kalbėjo su mokiniais apie XX a. istorijos įvykius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, kalbėjo apie besikeičiančias vertybes ir jų toleravimą. Lapkričio 15-osios rytą salėje socialinė pedagogė Danuta Nausutienė 5-8  klasėms surengė akciją „Iš širdies į širdį“. Jos metu 5-8 kl. mokiniai klijavo savo vardą, užrašytą ant raktelio, ir kūrė tolerancijos grandinėlę, paruošė prezentaciją „Tolerancija – tai..“ bei šoko tolerancijos šokį. Socialinė pedagogė pabrėžė, kad gimnazijoje  Tolerancijos diena minima tik kartą metuose, tačiau tai nereiškia, kad neturime būti tolerantiški kasdien. Juk šypsena nieko nekainuoja, o šiltas mūsų akių žvilgsnis gali labai daug ką pakeisti. 

Tolerancijos raktas -1Tolerancijos raktas -2Tolerancijos raktas -3Tolerancijos raktas -4Tolerancijos raktas -5Tolerancijos raktas -6


JAUNIMO DISKOTEKA

Gimnazijos jaunimas moka ir dirbti, ir linksmintis, todėl po iškilmingų renginių, skirtų 100-osioms Lenkijos nepriklausomybės metinėms pažymėti, 8, I ir II klasių mokiniai surengė diskoteką. Diskotekoje buvo  labai smagu! “Mes džiaugiamės, kad augame nepriklausomoje šalyje ir kad galime švęsti savo tautos Nepriklausomybės dieną!“ – kalbėjo mokiniai. Jie taip pat dėkoja mokytojoms Alei Matusevič ir Alinai Narkevič, socialinei pedagogei Danutai Nausutienei bei 8 klasės mokinių  tėvams už pagalbą rengiant šį smagų vakarą.

Jaunimo diskoteka - 1  Jaunimo diskoteka - 3Jaunimo diskoteka - 2


PAMINĖTAS LENKIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMETIS 

Lapkričio 11 d. yra svarbiausia nacionalinė šventė kiekvienam lenkui, nes šią dieną švenčiama Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šventė. Todėl 2018 m. lapkričio 8 d. gimnazijoje įvyko renginys, skirtas 100-osioms Lenkijos nepriklausomybės metinėms paminėti. „Jei ne mūsų Nepriklausomybė, mes ko gero šiandien nekalbėtume gimtąja lenkų kalba, neturėtume baltos ir raudonos spalvų vėliavos ar herbo su baltuoju ereliu. Mes taip pat pamirštume apie drąsius mūsų protėvius, kurie aukojo savo gyvybes, kad iškovotų mums laisvę. Dėl šios priežasties mes turime vertinti laisvę, būti patriotais ir žmonėmis, atsidavusiais savo tautai. Mes didžiuojamės, kad turime šaunų jaunimą, ne tik išaugusį laisvės laikotarpiu, bet ir besirūpinantį savo tradicijomis, papročiais, kalba ir istorija”, – tokius žodžius tarė renginio sumanytoja istorijos bei lenkų kalbos ir literatūros mokytoja Alina Narkevič, kartu dėkodama už bendradarbiavimą mokytojams Edvardui Mogilnickiui ir Mildai Šerveninai bei 7-IV klasių mokiniams.

 Nepriklausomybės šimtmetis 1 Nepriklausomybės šimtmetis 2 Nepriklausomybės šimtmetis 3 Nepriklausomybės šimtmetis 4 Nepriklausomybės šimtmetis 5 Nepriklausomybės šimtmetis 6


KONKURSAS LIETUVOS IR LENKIJOS VALSTYBIŲ NEPRIKLAUSOMYBĖS ŠIMTMEČIAMS PAMINĖTI

Lapkričio 6 d. mūsų gimnazijos I-IV klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja metodininke Alina Narkevič dalyvavo Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos inicijuotame projekto „Abiejų valstybių nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis“ viename iš etapų, istoriniame konkurse-viktorinoje. Šio konkurso tikslų yra keletas: praturtinti istorines žinias, prisiminti ir palyginti abiejų valstybių – Lietuvos ir Lenkijos – istorinius faktus ir kelią siekiant nepriklausomybės, prasmingai paminėti Lietuvos ir Lenkijos valstybių šimtmetį, ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, puoselėti tapatumo jausmą, skatinti visuomenės bendruomeniškumą.

Dėkojame mūsų draugams iš Paluknio už svetingumą ir prasmingai praleistą laiką. 

Nepriklausomybės šimtmečiams paminėti -1 Nepriklausomybės šimtmečiams paminėti -2 Nepriklausomybės šimtmečiams paminėti -3 Nepriklausomybės šimtmečiams paminėti -4 Nepriklausomybės šimtmečiams paminėti -5


XXVII RAIŠKIOJO SKAITYMO KONKURSAS „KRESY 2018”

Spalio pabaiga lenkų mokyklų mokiniams yra nelengvas laikas, nes jie ruošiasi raiškiojo skaitymo konkursui ,,Kresy” – neabejotinai vienam iš svarbiausių lenkų kalbos ir literatūros konkursų.  

Spalio 26 d. Rūdiškių gimnazijoje įvykusiame rajoniniame skaitovų konkurse “Kresy 2018”  mūsų gimnaziją lydėjo sėkmė. Prizininkais tapo:

I kategorijoje (iki 12 metų) 2 vieta – Robertas Matusevičius, 5 klasės mokinys,

II kategorijoje (nuo 12 iki 16 metų) 2 vieta – Gabrielė Zagarenko, 8 klasės mokinė.

Abu šiuos mokinius parengusi lenkų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Lilija Kondratovič dėkoja visiems į konkursą vykusiems  mokiniams už dalyvavimą, prizininkams – už laimėtas vietas, mokytojams – už gražius sveikinimus ir linkėjimus patirti sėkmę finaliniame renginyje, kuris įvyks 2018 m. lapkričio 7 dieną.

Kresy 2018-1 Kresy 2018-2

Kresy 2018-3


KELIONĖ Į ŽAISLŲ MUZIEJŲ

Žaisdami galime mokytis pačių įvairiausių dalykų. Taip darė ir akmens amžiaus vaikai, ir  viduramžių, taip mokomės ir mes šiandien.

Mūsų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupė lankėsi Vilniuje, Žaislų muziejuje. Visi kartu žaidė ir tyrinėjo seniausius žaislus, pagamintus pagal archeologinius radinius. Vaikai sužinojo, kuo žaidė jų bendraamžiai viduramžiais, iš ko ir kodėl tokius žaislus darė, kas Lietuvoje yra rasta. Mintimis jie keliavo į tolimąjį laiką ir išmėgino įvairias žaidybines veiklas. Vaikus pakerėjo žaislų ir veiklų gausa, ir kiekvienas atrado sau įdomiausią žaidimą.

Žaislų muziejuje 1 Žaislų muziejuje 2 Žaislų muziejuje 3 Žaislų muziejuje 4 Žaislų muziejuje 5 Žaislų muziejuje 6


PIRMOKŲ ŠVENTĖ

Spalio 18 dieną gimnazijoje vyko Pirmokų šventė, kurioje dalyvavo  Trakų gimnazijos, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos, Paluknio Liongino Komolovskio gimnazijos bei mūsų gimnazijos pirmokai.

Šventės pradžioje koncertavo gimnazijos ansamblis „Kolorowe nutki“ . Po to savo gebėjimus parodė pirmokai – jie dainavo, deklamavo, kartu su ansamblio „Kolorowe nutki“ dalyviais šoko ir žaidė  žaidimus „Ančiukai“, „Nykštukai“, „Gummi mis“.

Šventėje dalyvavo svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Jaroslav Narkevič, Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Maria Puč, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Alina Jakonis, rajono tarybos narė Teresa Solovjova. Svečiai  linkėjo pirmokams sėkmės mokantis ir įteikė dovanų.

Šventę organizavo gimnazijos mokytojai: Edvard Mogilnickij, Andželika Jacunskienė, Jolanta Šoc, Krystyna Trojko ir Irena Rudzis.

Pirmokų šventė 1 Pirmokų šventė 2 Pirmokų šventė 3 Pirmokų šventė 4 


MOKINIŲ SAVIVALDOS PREZIDENTO RINKIMAI

Spalio 5 dieną gimnazijoje vyko mokinių savivaldos prezidento rinkimai. Savo kandidatūras buvo iškėlę keturi mūsų mokyklos mokiniai: I kl. mokiniai Karolina Turevič ir Daniel Kosovski bei II kl. mokiniai Kamilė Suvorovaitė ir Edvin Matusevič. Mokiniai buvo parengę rinkimines programas ir išsikėlę tikslus, kuriuos stengtųsi įgyvendinti, vadovaudami gimnazijos mokinių tarybai.

Šįkart sėkmė lydėjo I klasės mokinį Danielių Kosovskį, kuris surinko daugumą balsų ir laimėjo rinkimus. Iš viso teisę balsuoti turėjo 93 mokiniai iš 5 – 12 klasių, ja pasinaudojo 88 rinkėjai. Danieliumi pasitikėjo 35, Kamile 24, Edvinu 15, o Karolina 12 rinkėjų. 

Trečiadienį iškilmingo susirinkimo metu buvo pristatytas naujas gimnazijos prezidentas ir išrinkta nauja gimnazijos mokinių taryba. Jai palinkėta sėkmingai spręsti mokinių problemas, bendradarbiauti su gimnazijos vadovais, mokytojais ir mokiniais. 

Linkime sėkmės naujam gimnazijos prezidentui ir naujai  mokinių savivaldai!

Prezidento rinkimai 1 Prezidento rinkimai 2 Prezidento rinkimai 3


MOKYTOJŲ DIENOS ŠVENTĖ

Spalio 4 dieną gimnazijoje minėjome Tarptautinę mokytojų dieną. Šventę tradiciškai organizavo IV  klasės mokiniai. 

Mokytojų diena – didelė šventė. Ji svarbi ir mokytojams, ir mokiniams. Mūsų mokiniai pasistengė, kad šią dieną gimnazijos mokytojai pasijustų pagerbti ir ypatingai pasveikinti. Nuo pat ankstyvo ryto pirmo aukšto fojė abiturientai pasitiko pedagogus su paslaptingais, spalvingais, raudonu kaspinu aprištais sveikinimais bei Danieliaus Šepeto atliekamomis muzikinėmis improvizacijomis.  

Pirmos pamokos (klasės valandėlės) metu staigmenas mokytojams paruošė jų auklėtiniai.

Po pamokų mokiniai gimnazijos mokytojus pradžiugino sveikinimo koncertu, kuriame dalyvavo ir garbingi svečiai: Trakų r. savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, Trakų r. savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova ir buvusi gimnazijos mokinė Trakų r. savivaldybės merės patarėja Aliona Urban. 

Koncertą sveikinimo žodžiais pradėjo gimnazijos direktorius F. Žeromski, kuris visiems mokytojams linkėjo ištvermės bei sveikatos. Šiltus žodžius ir linkėjimus tarė ir mūsų viešnios Marija Puč ir Teresa Solovjova.

Džiugu, kad į šventinį koncertą atvyko mokytojai senjorai Irena Zachaževska ir Michal Tyškevič, kurie daug metų darbavosi šioje švietimo įstaigoje.

Savo auklėtojus, pedagogus sveikino visa gimnazijos bendruomenė. IV klasės mokiniai vis kvietė į sceną tai darželinukus, tai pradinukus, tai vyresniuosius mokinius, tai solistus, tai duetus, tai šokėjus, tai ansamblį „Kolorove nutki“…  Nuotaikingos dainos ir smagūs šokiai visiems paliko daug įspūdžių, o mokytojai ir svečiai dar kartą įsitikino, kokie gabūs ir nuostabūs yra mūsų mokiniai.

Mokiniams organizuoti šį koncertą padėjo mokytojai B. Kosovska, I. Kuisienė, J. Urbanovič, A. Jacunskienė, J. Šoc, I. Rudzis, M. Šervenina, S. Valevič, E. Mogilnicki.

Mokytojų diena 2018-1 

Mokytojų diena 2018-2 Mokytojų diena 2018-3 

 Mokytojų diena 2018-8 Mokytojų diena 2018-4

Mokytojų diena 2018-5 Mokytojų diena 2018-6

Mokytojų diena 2018-7 

Mokytojų diena 2018-9 Mokytojų diena 2018-10

 


PAŽINTINĖ-EDUKACINĖ IŠVYKA Į DRUSKININKUS

Rugsėjo 28 dieną 6, 7, 8 bei  II  klasės mokiniai kartu su mokytojomis Ale Matusevič, Svetlana Maconko ir  Alina Narkevič aplankė Druskininkus.  Ekskursijos dalyviai ne tik paragavo šakočio ir sužinojo jo istoriją, bet ir mokėsi kepti šį jau tadicija tapusį lietuvių saldumyną. Taip pat visi lankėsi Druskininkų centre, ragavo mineralinio šaltinio vandenį, kopė į Merkinės piliakalnį, apžvalgos bokštą bei klausėsi pasakojimo apie sovietmetį Grūto parke. Ši išvyka buvo ne tik įdomi, bet ir gera istorijos pamoka

.Druskininkai 1   Druskininkai 2Druskininkai 3 Druskininkai 4

 


TECHNIKA IR MOKSLAS VAIKAMS

Spalio 2 d. pradinio ugdymo klasių mokiniai kartu su mokytojomis dalyvavo edukacinėje programoje „Technikos mokslas ir technika vaikams“ Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje.

Ekskursijos metu mokiniai aplankė dvi interaktyvias ekspozicijas – „Technikos mokslas“ ir „Technika vaikams“, kuriose žaisdami spalvingais eksponatais susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir kt.

Mokiniai susipažino su judančiais paveikslėliais, 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų padedami atrado  stulbinančių optinių apgaulių.

Technika vaikams 1 Technika vaikams 2


EDUKACINĖ IŠVYKA Į „GRIKUCĮ”

Rugsėjo 10 dieną 5 klasės mokiniai su klasės vadove Lilija Kondratovič dalyvavo edukacinėje išvykoje.

Visiems žinoma, kad mokytis vaikams labiausiai patinka žaidžiant. Tai būdas, kuris padeda lengviau pažinti pasaulį ir suprasti jo paslaptis. Būtent todėl ir gimė mintis  apie išvyką į sodybą „Grikucis“, kurioje vaikai galėjo pajusti senovinio kaimo ir senovinio gyvenimo būdo atmosferą. Sodybos šeimininkai parodė vaikams, kaip žmonės gyveno šiame regione ir ką valgė prieš šimtą metų. Čia vaikai susipažino su senomis profesijomis – ūkininko, bitininko,  kepėjo, pamatė visus žingsnius – nuo grūdo kūlimo iki blyno kepimo. 

Grikucis 1 Grikucis 2 Grikucis 3 Grikucis 4 Grikucis 5


MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĖ

Šiltą ir saulėtą rugsėjo 3-ią dieną gimnazijos mokiniai drauge su mokytojais, tėveliais, seneliais ir draugais pasitiko naujuosius mokslo metus. Po šv. Mišių visi sugužėjo į gimnaziją, kur bendruomenės pasveikinti su Mokslo ir žinių švente bei palinkėti kuo aukštesnių pasiekimų atvyko Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova bei Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič. Gimnazijos direktorius Francišek Žeromskij perskaitė Seimo nario Jaroslavo Narkevičiaus siunčiamą sveikinimą. Pirmokai padeklamavo gražių posmų ir buvo pradžiuginti puikiomis dovanomis – kuprinėmis su mokymosi reikmenimis. 

Mokslo ir žinių šventė 2018-1 Mokslo ir žinių šventė 2018-2 Mokslo ir žinių šventė 2018-3 Mokslo ir žinių šventė 2018-4Mokslo ir žinių šventė 2018-5 Mokslo ir žinių šventė 2018-6Mokslo ir žinių šventė 2018-7 Mokslo ir žinių šventė 2018-8

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas