Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2018 – 2019 m.m. II pusmetis

PAŽINTINĖ – EDUKACINĖ EKSKURSIJA Į KLAIPĖDĄ

Birželio 18 d. mūsų gimnazijos moksleivių grupė, lydima mokytojų J. Vaiciulionis, A. Matusevič, A. Narkevič ir S. Maconko, Klaipėdoje aplankė Jūros, Laikrodžių muziejus, stebėjo delfinų pasirodymą delfinariume, žavėjosi Baltijos jūros bangomis bei grįždami susipažino su D. Poškos Baublių atsiradimo istorija. 

EDUKACINĖ IŠVYKA Į MOLĖTUS

Birželio 4 dieną 45 mokiniai su mokytojomis Janina Rainskaja, Ale Matusevič ir Svetlana Maconko dalyvavo išvykoje į  Molėtų observatoriją ir Etnokosmologijos muziejų, kuris yra Molėtų rajone, prie Želvų ežero.

Gidas supažindino vaikus su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis,  šiuolaikiniu teleskopu. Mokiniai matė 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje. Etnokosmologijos muziejuje vaikai stebėjo meteoritus. Grįždami į namus aplankėme Europos geografinį centrą  Purnuškių kaime.  Tai buvo nepaprasta fizikos ir astronomijos pamoka.   

 

OBUOLYS VIETOJ CIGARETĖS

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako, kurios tikslas – skatinti rūkančiuosius bent vieną dieną nerūkyti, supažindinti visuomenę su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Minint šią dieną, su gimnazijos mokiniais buvo kalbama apie rūkymą, priklausomybę, žalą sveikatai. Mokiniai klausėsi cigaretės monologo, per dailės pamokas piešė plakatus, vyko akcija „Obuolys vietoj cigaretės“, mokiniai rašė pasižadėjimus nepradėti ir niekada nerūkyti.

Pasaulinę nerūkymo dieną organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Sinkevičienė, dailės mokytoja Sandra Valevič, socialinė pedagogė Danuta Nausutienė ir visuomenės sveikatos priežiūros  specialistė Rita Bandzevičienė.


SAUGUS ELGESYS EISME

Gegužės 23 d. 2, 3, 4 klasių mokiniai dalyvavo projekte Sveikos gyvensenos skatinimas Trakų rajono savivaldybėje”, veikloje „Saugus elgesys eisme“.

 Apie projektą

Siekiant pagerinti mūsų rajono gyventojų sveikatos rodiklius ir gyventojų sveikatos raštingumo lygį, Trakų rajono savivaldybė ir Trakų visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-01-0003 „Sveikos gyvensenos skatinimas Trakų rajono savivaldybėje”. Šis projektas startavo nuo šių metų liepos mėnesio ir bus vykdomas iki 2022 m.

Projekto tikslas – padidinti tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius Trakų rajone.

Rajono moksleiviams organizuojami renginiai „Saugus elgesys eisme“, kuriuose Trakų visuomenės sveikatos specialistės moko moksleivius pirmosios pagalbos įgūdžių ir eismo taisyklių, dalina atšvaitus.

           


EILIŲ IR PASAKŲ ŠALY

Gegužės 22 dieną Paluknio Longino Kolomovskio gimnazijoje įvyko meninio skaitymo konkursas  „Eilių ir pasakų šaly“.

Sėkmė šypsojosi mūsų gimnazijos atstovams. 5 – 6 kl. mokinių grupėje nepralenkiamas buvo 5 kl. mokinys Robert Matusevič – už įtaigų meninį žodį vertinimo komisija vienbalsiai jam skyrė 1-ąją vietą, 3-oji vieta atiteko taip pat mūsų gimnazijos 5 kl. mokinei Izabelei Labovič.

7-8 klasių mokinių grupėje 7 klasės mokinys Ernest Lukaševič laimėjo 1-ąją vietą, o 8 klasės mokinė Gabrielė Zagarenko – 3-ąją.

II  klasės mokinys Edvin Matusevič vyriausiųjų grupėje  laimėjo 1-ąją vietą.            

Didžiuojamės ir linkime sėkmės ateityje!

Mokinius konkursui ruošė lietuvių kalbos mokytojos R. Lučiūnienė ir A. Matusevič.


VAIKŲ VELYKĖLĖS 

Balandžio 30 d. Lentvario miesto biblioteka pakvietė 4-os klasės mokinius į gražų renginį – netradicinę pamoką “Vaikų Velykėlės”. Šiame renginyje mokiniai sužinojo apie lietuvišką šventę Velykėles, pamatė liaudiškus margučių raštus, patys “margino” kiaušinukus ir sukūrė Didįjį margutį, Jie taip pat žaidė velykinius lietuvių vaikų žaidimus, o vėliau vaišinosi bibliotekininkių iškeptais velykiniais grybukais. Su mokiniais Velykėles šventė lietuvių kalbos mokytojos Alė Matusevič ir Aušra Girdziušienė.

      


SUŽINOK, KUR GYVENA KNYGOS!

Balandžio 29 dieną 2 klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko netradicinėje aplinkoje – Lentvario miesto bibliotekoje. Moksleiviai susipažino su bibliotekos lankytojo taisyklėmis, sužinojo, kaip gausybėje knygų rasti norimą, taip pat minė mįsles, gavo atminimo dovanėlių. Antrokus lydėjo lietuvių kalbos mokytoja Alė Matusevič.

     


DALYVAVIMAS RESPUBLIKINĖSE KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOSE

3 klasės mokiniai Aleksas Mankeliūnas ir Ineta Videiko balandžio mėnesį šauniai sudalyvavo dviejose respublikinėse  kūrybinių darbų parodose. Abu mokiniai puikiai pasižymėjo virtualioje kūrybinių darbų parodoje ,,Kiek daug margučių, kiek margų!“ ir tarptautinei Darbo dienai paminėti skirtoje parodoje ,,Kai užaugsiu, būsiu…“. Vaikai buvo skatinami domėtis Velykų papročiais ir tradicijomis, įvairiomis profesijomis ir galėjo skirtingomis piešimo priemonėmis bei labiausiai patikusia piešimo technika atskleisti savo gabumus, pomėgius, pavaizduoti svajones. Inetos margutis žaismingas, papuoštas gėlytėmis ir linksmais zuikučiais. Ji pasirinko gėlininkės profesiją, nes mėgsta gėles ir svajoja papuošti visą mūsų planetą gražiausiomis gėlytėmis, kad visi žmonės būtų linksmi ir laimingi. Aleksas domisi Visatos paslaptimis, žino ne tik visų planetų pavadinimus, bet gali papasakoti ir daugybę įdomybių apie Saulės sistemos stebuklus, naujus mokslininkų atradimus,  apie Žemės gyvūnus ir augalus. Užaugęs jis tyrinės Visatą, skris į kosmosą. Net jo margutis panašus į mažą planetą.

Parodoms pasiruošti padėjo logopedė Irena Eikšto ir mokytojo padėjėja Julija Tarasevičienė.


BELAUKIANT VELYKŲ

Artėjant didžiausiai ir gražiausiai pavasario šventei Velykoms, gimnazijos tikybos mokytoja A. Šymanska surengė gimnazijos mokiniams tradicinį renginį – inscenizaciją Kristaus prisikėlimo tema. 


DIRBSIU SAUGIAI

Balandžio 12 d. mūsų gimnazijos 5 – 6 kl. moksleiviai dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) projekte „Dirbsiu saugiai“, skirtą  Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai paminėti, kurios tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas.

Apie darbuotojų saugą ir sveikatą edukacinę pamoką vedė VDI Vilniaus skyriaus vedėjas Ramūnas Rakauskas, IIS atstovė Greta Račkauskaitė. Svečiai  pasakojo apie rizikos veiksnius, kurie žaloja žmonių sveikatą ir kelia grėsmę gyvybei. Su mokiniais buvo aptarti rizikos veiksniai: triukšmas, dulkės, darbas kompiuteriu, skaitymas esant blogam apšvietimui, darbai namų ruošoje ir sode, krovinių kėlimas, apleistų statinių bei birių medžiagų griūtys ir kita. Mokiniai susipažino su įspėjamaisiais, draudžiamaisiais, įpareigojančiais, pagalbos ženklais bei pakartojo, kaip elgtis kilus gaisrui. Žaisdami žaidimus ,,Asmeninės apsaugos priemonės“ ir ,,16  pavojų“ mokiniai įtvirtino turimas ir įgytas žinias darbo saugos klausimais. Užsiėmimo pabaigoje  svečiai demonstravo asmenines saugos priemones, kurias būtina naudoti dirbant kai kuriuos darbus.

 Dėkojame svečiams už labai įdomią ir naudingą pamoką.


SUSITIKIMAS SU VILNIAUS STATYBININKŲ RENGIMO CENTRO ATSTOVE

Balandžio 11 d. gimnazijoje svečiavosi Vilniaus statybininkų rengimo centro atstovė Daiva Atmanavičienė, kuri  papasakojo 8 kl. ir I-IV kl. mokiniams apie profesinio centro mokymo programas. Mokiniai sužinojo visą informaciją apie priėmimą – registracija ir prašymų priėmimas mokytis į Vilniaus statybininkų rengimo centrą vykdomas LAMA BPO interneto svetainės www.lamabpo.lt informacinėje sistemoje.

   


EDUKACINĖ IŠVYKA Į TRAKŲ PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ

Balandžio 9 d. ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Saulutė“ vaikai (aukl. I.Kuisienė, aukl. pad. L. Korvel) lankėsi Trakų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir susipažino su ugniagesio profesija.

Ugniagesiai įdomiai papasakojo apie savo darbą, parodė ugniagesių gelbėtojų automobilius ir juose esančią įrangą.

Vaikai galėjo pasimatuoti šalmą, užsidėti kaukę, palaikyti laistymo švirkštą ir įlipti į gaisrininkų mašiną. Ikimokyklinukai neslėpė susidomėjimo. Ne vienas sakė, kad užaugęs nori būti ugniagesiu, sugebėjo puikiai atsakyti į pateiktus klausimus. Ekskursija sukėlė vaikams pačias geriausias emocijas, jie pamatė, kaip greitai ugniagesiai moka pasiruošti ir išvykti į gaisro vietą.

Ugniagesiai palinkėjo, kad vaikai būtų drausmingi, pareigingi, atsargūs, nežaistų su degtukais, elektros prietaisais, nes tai kelia didžiulį pavojų sveikatai,  gyvybei  ir turtui. Prisiminimui kiekvienam ikimokyklinukui jie padovanojo po gaisrinės mašinos popierinį maketą, tvarkaraštį ir liniuotę.

Mes nuoširdžiai padėkojome ugniagesių tarnybai už malonų priėmimą ir suteiktas žinias.


TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSAS ,,TEMIDĖ”

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariatas, bendradarbiaudamas su Trakų rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisija, balandžio 8 dieną Trakų suaugusiųjų švietimo centre organizavo Trakų rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių teisinių žinių konkursą „Temidė“.  Konkursas vyko protų mūšiu: dalyvavo 9 rajono mokinių komandos, tarp jų ir mūsų gimnazijos komanda „Teisingumo dievai“. Mūsų  komandos dalyviai – Karolina Turevič (kapitonė), Agnieška Polkovskaja, Justyna Sinkevič, Gabriela Jankovska, Daniel Šepet  ir vadovė Danuta Nausutienė. Mokiniai demonstravo savo žinias ir sumanumą atsakinėdami į klausimus protų mūšyje. Komandos kovėsi atkakliai, nes protų mūšio klausimai reikalavo ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo. Visos komandos   buvo  apdovanotos dovanomis bei padėkos raštais.


BE PATYČIŲ – 2019 

Emocinės paramos tarnyba ,,Vaikų linija” vykdo kampaniją ,,Be patyčių”, kuria siekiama stabdyti patyčias visuomenėje, kad tiek vaikai, tiek suaugusieji galėtų jaustis saugūs savo aplinkoje. Mūsų gimnazijos bendruomenė kiekvienais metais prisijungia prie šios  kampanijos, organizuodama įvairius prevencinius renginius. Kovo  mėnuo – mėnuo ,,Be patyčių”, kai mokiniai piešia piešinius, kuria mįsles bei eiles, o klasės valandėlių metu diskutuoja apie toleranciją.

Kovo 21 dieną gimnazijoje vyko netradicinis renginys. Trakų rajono policijos komisariato vyr. specialistė Viktorija Jurčenko organizavo protų mūšį  ,,Vaikystė be patyčių” 3-5 klasių mokiniams. Klasei atstovavo 5 narių komanda. Renginio metu netrūko geros nuotaikos ir kūrybinio džiaugsmo.  Tarpusavyje žiniomis ir išprusimu varžėsi 6 mokinių komandos. Visiems buvo įdomu pasitikrinti žinias, pabendrauti ir smagiai drauge  praleisti laiką, tačiau nugalėjo… draugystė.

Taip pat vyko veiklos aptarimas ir užbaigimas, kurio metu buvo padėkota visoms klasėms už gražų dalyvavimą renginyje. 4 klasės komanda ,,TVIX‘‘ ir  5 klasės komanda ,,Dobriaki‘‘  surinko vienodą skaičių balų, tapo nugalėtojais ir laimėjo 1 vietą. Jie buvo apdovanoti  diplomais.

Prevencinis renginys paliko mokiniams daug įspūdžių ir žinių, tačiau svarbu, kad mokiniai būtų saugūs ir laimingi ne mėnesį, bet visus metus.


KENGŪRA-2019

Tradiciškai kasmet trečią kovo ketvirtadienį vyksta tarptautinis matematikos konkursas “Kengūra”. Šiemet jis vyko kovo 21 dieną. Dalyvavo mokiniai nuo 2 iki 12 klasės (34 dalyviai). Konkurso tikslas – sudominti vaikus matematika ir patikrinti, kaip mokiniai geba spręsti nestandartinius matematinius galvosūkius.
Konkurso organizatorės ir vykdytojos gimnazijoje – matematikos mokytojos A.Volkova ir S.Maconko.


BŪK PASVEIKINTA, MANO GIMTOJI KALBA

Kovo 15 d. Trakų gimnazijoje vyko regioninis raiškiojo skaitymo konkursas „Būk pasveikinta, mano gimtoji kalba”. Konkurso tikslas – ugdyti meilę knygai, literatūrai. 

Konkursą organizavo Trakų gimnazijos pradinio ugdymo mokytojų grupė. Dalyvavo Trakų ir Vilniaus rajonų 3-4 klasių mokiniai, iš viso – 18 mokinių. Mūsų gimnazijai atstovavo 3 klasės 2 mokiniai: Dominyka Turlinska, Martin Krulikovskij. Mokiniai  parodė puikius skaitymo ir pasakojimo įgūdžius. Martin Krulikovskij gavo padėką už dalyvavimą ir buvo apdovonatas knyga „Matematikos enciklopedija”. Dominyka Turlinska laimėjo 2 vietą. Mokinei buvo įteiktas diplomas ir knyga „Gamtos enciklopedija”, o mokytojai Irenai Rudzis – padėka už puikų mokinio paruošimą konkursui ir knyga „365 žaidimai kiekvienai metų dienai”.

Džiaugiamės mūsų mokinių pasiektais rezultatais!


PROTŲ MŪŠIS “MOKU KALBĄ, ŽINAU ISTORIJĄ”

Kovo 13 d. įvyko protų mūšis “Moku kalbą, žinau istoriją”. Į šį “mūšį” atėjo 7, 8 ir I klasės mokiniai, norintys pasitikrinti lietuvių kalbos, literatūros, istorijos žinias. Jiems teko ne tik prisiminti tai, ką išmoko per pamokas, bet ir parodyti bendrą išprusimą. “Mūšį” stebėjo, į klausimus atsakyti mėgino ir šį žaidimą žaisti iš vyresniųjų mokėsi 4-os klasės mokiniai. Protų mūšį parengė ir vedė lietuvių kalbos mokytoja Aušra Girdziušienė.


PASKAITOS APIE PRIKLAUSOMYBES IR JŲ PREVENCIJĄ

Kovo 12 d. asociacijos „Laisvas žmogus“ ir Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė Tatjana Ščiurina skaitė paskaitas 5–7, 8–III kl. moksleiviams apie priklausomybes, jų žalą, supažindino su statistika Lietuvoje. Ji jaunimui aiškino, kam ir kodėl naudinga pardavinėti alkoholį bei tabaką, kuo žmogaus organizmui žalingi sidrai, elektroninės cigaretės ir energetiniai gėrimai, kokios yra  alkoholio ir tabako vartojimo pasekmės. Mokiniai sužinojo, jog nėra saugių alkoholio dozių, jog kiekvienas žmogus yra atsakingas pats už save. Lektorė taip pat supažindino mokinius su laisvalaikio praleidimo programa „Judėk su mumis“. Dėkojame lektorei Tatjanai Ščiurinai už įdomias ir labai naudingas paskaitas jaunimui.


RAJONINIS SKAITOVŲ KONKURSAS

Kovo 8 dieną Trakų gimnazijoje vyko rajoninis skaitovų konkursas, skirtas Martyno Vainilaičio kūrybai. Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinės: Dominyka Turlinska, Livija Jacunskaitė, Aneta Lialka ir Karina Ramašauskaitė. Tarp 4 klasių dalyvių  Aneta Lialka laimėjo I vietą. Konkursui mokinę paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alė Matusevič.

Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname laimėtoją!

   


3-4 KLASIŲ SKAITOVŲ KONKURSAS

Siekiant puoselėti lietuvių kalbą bei lavinti mokinių kalbėjimo įgūdžius, gebėjimą laisvai improvizuoti, deklamuoti eiles, vasario 28 dieną gimnazijoje vyko 3 – 4 klasių skaitovų konkursas, skirtas Martyno Vainilaičio kūrybai. Renginį organizavo ir mokinius paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alė Matusevič. Prizines vietas laimėjo 3 klasės mokinės Livija Jacunskaitė  (1 vieta) ir Dominyka Turlinska  (2 vieta), taip pat 4 klasės mokinės Aneta Lialka (1 vieta) ir Karina Ramašauskaitė (2 vieta). 

Linkime laimėtojoms sėkmės rajoniniame konkurso ture!


PRADINUKAI SURENGĖ KAZIUKO MUGĘ


IŠVYKA Į LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMĄ IR VALDOVŲ RŪMUS

Vasario 20-ą dieną gimnazijos darbuotojai išvyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į Lietuvos Respublikos Seimą ir Valdovų rūmus. Už šią įdomią ir naudingą išvyką mokytojai dėkoja Lietuvos Respublikos Seimo nariui Jaroslavui Narkevičiui.


VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS

Tau ačiū, Tėvyne, už kalbą,

Už nuovargį ačiū,

Už darbą.

Tau ačiū, kad Nemunas teka,

Už mėlyną bangą rugių,

Tau ačiū už drobės išbalintą taką,

Kad gyvas rytais pabundu.

(M. Martinaitis)

   Vasario 16 – oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Prieš 101 m., 1918 m. vasario 16- osios rytą, 20 Lietuvos Tarybos narių pasirašė labai svarbų mūsų šalies istorijoje dokumentą – Valstybės atkūrimo aktą, kuris paskelbė, kad atstatoma Lietuvos valstybė su sostine Vilniumi ir atskiriama nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

   Šią istorinę datą paminėjo ir Lentvario Henriko Senkevičiaus  gimnazijos bendruomenė. Renginio pradžioje susirinkusieji prisiminė  1918 m. istorines aplinkybes, po to skambėjo eilės ir dainos apie gimtojo krašto grožį,  kalbą, laisvę. Programą paįvairino devintokų sukurta choreografija bei smagūs lietuvių liaudies šokiai.

   Šventę mokiniams padėjo paruošti mokytojai A. Matusevič, E. Mogilnicki, M. Šervenina, J. Šoc, R. Lučiūnienė.


ŠV. VALENTINO DIENA

Vasario 14 dieną gimnazija mirgėjo nuo šypsenų ir širdelių, nes visi vienas kitą sveikino su Meilės diena. Jau nuo ryto veikė ir  Šv. Valentino paštas, kurio laiškanešiais šiemet buvo aštuntokai.


TRADICINIS ŠIMTADIENIS

XXVII abiturientų laidos šimtadienis vyko… Olimpe. Ten vyriausius gimnazijos mokinius kartu su klasės vadove Beata Kosovska “užkėlė” jų įpėdiniai – II klasės mokiniai ir jų vadovė Alina Narkevič. Linkime abiturientams, kad šios 100 dienų, likusios iki brandos egzaminų, būtų naudingos, džiaugsmingos, sėkmingos ir įsimintinos!

 

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas