Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2019 – 2020 m.m. I pusmetis

MOKYKLINĖ LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

Sausio 22 d. gimnazijoje įvyko mokyklinė lietuvių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo I-II klasės mokiniai. Geriausiai užduotis atlikusios mokinės  Gabriela Jankovska ir Justina Sinkevič dalyvaus rajoninėje lietuvių kalbos olimpiadoje.


DALYVAUJAME KONKURSE “PANGEA 2020”

Sausio 22 d. gimnazijos 5-8 kl. ir II kl. moksleiviai pirmą kartą dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse „PANGEA 2020“.  Šis konkursas lavina gebėjimą logiškai mąstyti, ieškoti nestandartinių problemų sprendimų. Konkurso užduotys parengtos taip, kad kiekvienas mokinys galėtų pabandyti savo jėgas. Konkursą organizavo gimnazijos matematikos mokytojos A. Volkova ir S. Maconko.


NAUJAMETINIS KARNAVALAS

Gruodžio 27 dieną vyko  8 ir I – III kl. mokinių naujametinis karnavalas. Smagiai laiką leido ne tik gimnazijos mokiniai – taip pat turėjome svečių iš Paluknio. Žaidimai, būrimai, šokiai, dainos bei bendras vaišių stalas visus suartino ir padovanojo gerą nuotaiką.

    


IŠVYKA Į KALĖDINĮ SPEKTAKLĮ

Gruodžio 27 d. 5, 6 ir 7 kl. mokiniai išvyko į Vilnių, į Lietuvos rusų dramos teatrą, pažiūrėti linksmo, o kartu ir graudaus spektaklio ,,Naujametė paukščių dingimo istorija“. Pasibaigus spektakliui vaikų laukė staigmena – susitikimas su tikru Kalėdų seneliu. 

 


MEDUOLIŲ KALĖDOS

Artėjant Kalėdoms mažieji “Saulutės” grupės vaikučiai nutarė susipažinti su senosiomis tradicijomis ir savo pačių rankutėmis paruošti skanių dovanų brangiems žmonėms. Nuo pat ryto vaikai minkė tešlą, formelėmis spaudė kalėdinius meduolius ir juos kepė. Vėliau visi sėdo prie bendro stalo, valgė šiuos kvapnius skanėstus ir linkėjo vieni kitiems laimingų metų. Vaikai išgirdo įdomių pasakojimų apie Kalėdų papročius, klausėsi  giesmių. O meduoliai bus puiki dovana vaikučių artimiesiems.


KALĖDINĖ POPIETĖ

Gruodžio 19 d. gimnazijos bendruomenė susirinko į kalėdinę popietę. Į renginį pasveikinti su artėjančiomis šventėmis taip pat atvyko Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova, buvęs gimnazijos direktorius Francišek Žeromskij. Mokiniai parengė nuostabų kalėdinį vaidinimą, giedojo kalėdines giesmes. Po vaidinimo visi susirinkusieji dalijosi kalėdaičiu, vieni kitiems linkėjo laimės ir gerų naujų metų. Vėliau visi, dideli ir maži, vaišinosi pačių mokinių ir jų tėvų pagamintais tradiciniais Kalėdų skanėstais – pyragais, pyragėliais ir kitokiais saldumynais.

Gimnazijos direktorė E. Solovjova džiaugėsi, galėdama mokinius, jų tėvus ir mokytojus pavadinti viena didele, gražia ir draugiška šeima.

             


MATEMATIKOS OLIMPIADA

Gruodžio 12 dieną įvyko mokyklinė matematikos olimpiada. Dalyvavo jaunieji matematikai iš I, II ir III gimnazijos klasių. Olimpiadą organizavo matematikos mokytojos A.Volkova ir S.Maconko.

RAKTAI Į SĖKMĘ
Gruodžio 4-5 d. gimnazijos mokytojai dalyvavo ir sėkmingai baigė “Lions quest” seminarą “Raktai į sėkmę”, kuriame susipažino su mokymusi tarnaujant, tobulino patyčių prevencijos būdus, išplėtė socialinio ir emocinio ugdymo galimybes.

RUDENS SPALVOS MOKINIŲ KŪRYBOJE

Rudenį 1-4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis vykdė integracinį projektą ,,Rudens spalvos“, kurio viena iš veiklų buvo kūrybinių darbelių kūrimas. Mokiniai rinko įvairių medžių lapus, juos stebėjo, tyrinėjo, o po to panaudojo kūrybiniams darbeliams. Kurdami įvairius darbelius mokiniai nustebino savo išradingumu ir meniškumu.

Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai visą rudenį džiugino gimnazijos bendruomenę.


PROJEKTAS ,,RUDENS SPALVOS”

Ruduo – pats spalvingiausias metų laikas…

Lapkričio 29 d. pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis pristatė integruotą projektą „Rudens spalvos“. Projektas vyko tris mėnesius ir buvo kupinas įvairių veiklų. 

Projekto pristatymo metu mokiniai dainavo, šoko, deklamavo kūrinius, kuriuos išmoko  per pamokas rudenį. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti konkursuose ir parodyti savo žinias bei gebėjimus rudens tematika. Konkursuose nugalėtojų nebuvo, nes tikslas – smagiai praleisti  laiką bei patobulinti įgūdžius.

Projekto pristatymą vainikavo flesh mob‘as ,,Rudens čia čia čia “, kurį šoko visi mokinai.

    


ŠVENTĖ ,,ANDRZEJKI”

Lapkričio 29 dieną gimnazijoje įvyko tradicinis renginys „Andrzejki“. 8 klasės moksleiviai su auklėtoja A.Volkova organizavo „magišką“ renginį 5, 6, 7 klasių mokiniams. Aštuntokai supažindino vaikus su šventės tradicijomis ir papročiais, paruošė numerologinius žaidimus, būrimus, „pranašavo“ artimiausią ir tolimesnę ateitį. Šventės pabaigoje buvo organizuoti grupiniai šokiai. Dėkojame organizatoriams ir dalyviams už puikiai praleistą laiką.


SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU EGLIŠKĖSE

Lapkričio 22 d. mūsų gimnazijos priešmokyklinės grupės auklėtiniai kartu su l.e.direktoriaus pareigas Evelina Solovjova ir auklėtojomis Jolanta Urbanovič ir Julija Tarasevičiene išvyko į Egliškes, kur susitiko su Kalėdų Seneliu. Vaikai, pilni energijos ir įkvėpimo,  dainavo, šoko ir deklamavo eilėraščius. Kalėdų Senelis vaikams įteikė daug gražių dovanų. Tai buvo diena, kupina gerumo, šilumos ir džiaugsmo.

  


APDOVANOTI GERIAUSI LIETUVOS MOKYTOJAI

Lapkričio 20 d. Vilniaus lenkų kultūros rūmuose įvyko jubiliejinio 25-ojo  konkurso “Geriausia mokykla – geriausias mokytojas” baigiamasis renginys, kurio metu buvo apdovanoti geriausi mokytojai. Šiemet kaip geriausios Lietuvos lenkų mokyklų mokytojos buvo apdovanotos šios mūsų gimnazijos mokytojos: Janina Kazarina (rusų kalba), Alicija Volkova (matematika), Alina Narkevič (istorija). Sveikiname mokytojas ir džiaugiamės kartu su jomis!


PIRMOKŲ ŠVENTĖ

Lapkričio 19 dieną Trakų gimnazijoje mūsų mokinukai dalyvavo rajono pirmokų šventėje. Vaikai žiūrėjo spektaklį ,,Aladinas”, dainavo  dainą ,,Aš pirmokas”. Visi gavo dovanų – spalvinimo knygeles, dėliones.

 


„KALBA YRA DIDIS, TAUTOS STATYTAS PAMINKLAS“  (J. Jablonskis)

Tautinių mažumų departamentas prie LRV ir Trakų suaugusiųjų mokymo centras lapkričio 15 d. sukvietė iš visos Lietuvos mokinius, besimokančius tautinės mažumos kalba, į viktoriną „KALBA YRA DIDIS, TAUTOS STATYTAS PAMINKLAS“  (J. Jablonskis), kurios tikslas – skatinti ir motyvuoti moksleivius mokytis valstybinės kalbos, parodyti jos grožį ir svarbą.

Į renginį suvažiavo 21 komanda iš Vilniaus , Klaipėdos, Visagino, Šalčininkų, Eišiškių, Trakų, Lentvario. Po beveik dvi valandas trukusios įnirtingos kovos buvo suvesti rezultatai. Smagu, kad mūsų gimnazijos komanda iškovojo prizinę  III – ąją vietą  ir buvo apdovanota III – ojo laipsnio diplomu ir atminimo suvenyru gimnazijai. Mokiniams ir juos rengusiai lietuvių kalbos mokytojai R. Lučiūnienei  buvo įteiktos asmeninės dovanos. Sveikiname nugalėtojus!


PAMINĖTA TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Tarptautinė Tolerancijos diena – lapkričio 16-oji. Šiais metais šios dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys.

Mūsų gimnazijos bendruomenė irgi paminėjo šią dieną. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo bei pradinių klasių mokiniai gamino, piešė švyturius ir pristatė gimnazijos bendruomenei, 5-8 klasių mokiniai su dailės mokytoja Sandra Valevič  pagamino Tolerancijos Švyturį iš popieriaus, nupiešė piešinius su švyturiais bei laiveliais. Visi mokiniai  aptarė Švyturio simbolį ir tolerancijos žodžio prasmę.

5-8 klasių renginys vyko lapkričio 14 d. salėje. Įžanginį žodį tarė socialinė pedagogė Danuta Nausutienė.  Su mokiniais buvo  aptarti istoriniai įvykiai, nepakantumas psichinėmis ligomis sergančių ir neįgalių žmonių atžvilgiu.

Direktorė Evelina Solovjova pasveikino visus dalyvius tarptautinės Tolerancijos dienos proga bei kalbėjo apie toleranciją gimnazijoje, klasėje ir apie tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu.

Tarp klasių vyko mokinių meninis  prisistatymas, rebusų bei  kryžiažodžio sprendimas. Komisijos nariams – direktorės pavaduotojai ugdymui Reginai Sinkevičienei bei logopedei Irenai Eikšto – nusprendus  I vietą laimėjo 5 klasės mokiniai, II vietą – 6 klasės mokiniai, III vieta atiteko 7 klasės mokiniams.

Renginio pabaigoje direktorės pavaduotoja ugdymui Regina Sinkevičienė įteikė diplomus kiekvienai klasei.

 


LABORATORINIAI DARBAI TRAKŲ VYTAUTO DIDŽIOJO GIMNAZIJOJE

Lapkričio 13 d. Henriko Senkevičiaus 8 klasės mokiniai kartu su chemijos mokytoja A. Družinina apsilankė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje ir atliko praktinius laboratorinius darbus „Vandens ir mišinių virimo temperatūros nustatymas bei terpių tyrimas“. Chemija, kaip mokslas, pagrįsta eksperimentais. Laboratoriniai darbai yra sudėtinė chemijos kurso dalis. Jie papildo pamokas, leidžia praktiškai patikrinti bei perprasti teorinius klasikinės cheminės analizės metodų teiginius, ugdo cheminio mąstymo, eksperimento bei jo rezultatų įvertinimo įgūdžius. Mokiniai darbų metu susipažįsta su darbų chemijos laboratorijoje sauga, indų, įrangos paskirtimi bei naudojimu, mokosi daryti išvadas bei analizuoti.


TRAKŲ RAJONO MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ MERGAIČIŲ 5-6 KLASIŲ KVADRATO VARŽYBŲ LAIMĖJIMAS


VITAMINŲ KREPŠELIS

Spalio 25 d. ikimokyklinės grupės “Saulutė” vaikai (auklėtoja Irena Kuisienė) dalyvavo pamokėlėje “Vitaminų krepšelis”. Vaikai sužinojo, kodėl reikia valgyti vaisius ir daržoves, kur slepiasi vitaminai, ką reikia daryti, kad būtum sveikas, linksmas ir stiprus. Vaikučiai taip pat apsilankė gimnazijos valgykloje, kur turėjo atlikti degustacijos užduotis, taip pat sužinojo daug įdomybių apie virėjų darbą. O grįžę į grupės patalpas patys pasigamino puikių, skanių sulčių!


IŠVYKA Į CHEMIJOS GAMYKLĄ

Spalio 25 d. II klasės mokiniai, konkurso SEPTEM+ dalyviai, apsilankė didžiausioje Lietuvos chemijos gamykloje “Achemoje”.


EDUKACINĖ IŠVYKA Į V. SIROKOMLĖS MUZIEJŲ

Spalio 25 d. gimnazijos mokiniai aplankė Vladislavo Sirokomlės muziejų Bareikiškėse.      


KRESY-2019

Spalio 24 d. gimnazijoje įvyko Trakų rajono raiškiojo skaitymo konkursas “Kresy-2019”.


TRADICINIS KAPINIŲ TVARKYMAS

Kasmet gimnazijos mokiniai prieš Vėlines ima į rankas grėblius, šluotas, darbo pirštines, šiukšlių maišus ir traukia į miesto kapines tvarkyti kapų. Šiemet kartu su mokiniais spalio 23 d. kapinėse darbavosi ir gimnazijos direktorė E. Solovjova.


SUSIKAUPIMO VALANDA PRIEŠ VĖLINES

Artėjant Vėlinėms gimnazijos tikybos mokytoja A. Šymanska su mokiniais parengė vaidinimą – jie inscenizavo E. Šmit kūrinį, pasakojantį apie sunkiomis ligomis sergančius vaikus. Šis vaidinimas leido pamąstyti apie gyvybės trapumą ir gyvenimo prasmę.

        


MIESTO KVADRATO VARŽYBOS

Jau dešimtus metus iš eilės Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, siekdami mažinti nepilnamečių daromus teisės pažeidimus ir gerinti jų užimtumą, bendradarbiaudami su Lentvario mokyklomis, organizuoja Lentvario miesto kvadrato taurės varžybas.

Turnyras vyko 2019 m. spalio 22 d. mūsų gimnazijoje. Varžybose dalyvavo Lentvario m. pradinių klasių komandos: mūsų gimnazijos mokiniai, Lentvario ,,Versmės” gimnazijos ir Lentvario pradinės mokyklos mokiniai. Varžybų metu palaikyti bei pakelti komandoms nuotaiką padėjo Agnė Sinkevičiūtė Kazlauskienė su šokių grupe „Fantazija “, o siekti pergalės varžybų dalyviams labiausiai padėjo draugų palaikymas.

Mūsų gimnazijos 4 klasės mokiniai laimėjo 2 vietą. Šaunoliai!

Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti prizais bei padėkos raštais.

   

 


GAMTOS PAMOKA 6-OJE KLASĖJE

Gimnazijos mokytojai pamokas veda kūrybiškai ir išradingai. Gamtos pamokoje “Saulės sistema” (mokyt. Janina Rainskaja) šeštokai ne tik sužinojo apie žvaigždes ir planetas. Jie taip pat kūrė mįsles, eilėraščius ir gamino maketus.


LENKŲ KALBOS IR LITERATŪROS MINI OLIMPIADA

Spalio 18 d. gimnazijoje įvyko XIV lenkų kalbos ir literatūros mini olimpiada bei VIII ortografijos konkursas.

   


DOMIUOSI CHEMIJA

Spalio 18 d. Henriko Senkevičiaus gimnazijoje svečiavosi Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos III klasės mokiniai, kurie atliko chemijos eksperimentą ,,Organinių junginių kristalinimas‘‘. Po eksperimento mokiniai apibendrino gautus rezultatus, padarė išvadas, nupiešė plakatus. Po chemijos eksperimento Longino Komolovskio gimnazijos mokiniai susipažino su Henriko Senkevičiaus III klasės mokiniais bei visi drauge smagiai praleido laiką.

   


PARDUOK MOKYKLĄ

Spalio 16 dieną gimnazijos mokiniai  dalyvavo ekonomikos ir verslumo konkurso “Parduok mokyklą” II etape. Mokiniai užėmė 9 vietą tarp 28 konkurse dalyvavusių komandų. Ačiū dalyviams už puikius rezultatus ir ačiū visiems balsavusiems už mokinių palaikymą.


ŽEMĖS PAVEIKSLAS

6-os klasės mokiniai kartu su dailės vyr. mokytoja Sandra Valevič nusprendė pasinaudoti saulėta rudens diena ir išeiti iš klasės kurti žemės meną. Mokiniai sužinojo, kaip kuriamas žemės menas, ir išbandė savo jėgas kurdami rudens paveikslą.

Didžiulis rudens paukštis nutūpė gimnazijos kieme po langais, savo skrydžiu vainikuodamas dailės „Rudens paveikslų” projektą.

ŽINIŲ KONKURSAS SEPTEM+

Spalio 9 d. II klasės mokiniai laimėjo 3-ąją vietą žinių konkurse Septem+. Konkursas vyko Jono Pauliaus II gimnazijoje Vilniuje. Sveikiname laimėtojus!

     


SKAMBĖJO EILĖS IR BARDŲ DAINOS

Spalio 8 d. gimnazijoje vyko projekto „Dainių dialogai Pietryčių Lietuvoje“ susitikimas su jaunaisiais kūrėjais. Į susitikimą atvyko poetė Guoda Taraškevičiūtė ir bardė Emilija Statinaitė. Renginį vedė šio projekto sumanytojas ir vadovas Juozas Žitkauskas. Susitikime dalyvavo II ir III kl. mokiniai.

Poetė G. Taraškevičiūtė skaitė savo eilėraščius, o kūrybos procesą apibūdino kaip sapną, kaip būseną tarp „čia“ ir „ten“. Bardė E. Statinaitė dainavo pagal J. Aisčio, L. Degėsio ir kitų autorių eiles. Ji prisipažino muzikos nesapnuojanti, jos kūryboje eilėraštis pats „užauga“ dainoje. Jaunosios menininkės – ką tik baigusios vidurinį mokslą, tačiau jau žinomos meno pasaulyje. Guoda yra išleidusi eilėraščių knygelę, jos kūryba publikuojama Lietuvos leidiniuose, verčiama į lenkų kalbą. Emilija už savo atliekamas dainas yra laimėjusi premijų. Abi merginos studijuoja Dailės akademijoje. Nė viena iš jų nesusiejo savo ateities profesijos su literatūra ar muzika, nes tiki, kad tai, kas žmogui įdomu – ir taip liks jo širdyje. Toks buvo ir jaunųjų menininkių patarimas mokiniams – atrasti patinkančią gyvenimo sritį ir mėgautis ja dėl teikiamo džiaugsmo.


MOKYTOJŲ DIENA GIMNAZIJOJE

Nuo ankstaus ryto – melodijos, gėlės ir sveikinimai mokytojams. Po pamokų 5–8 ir I-III klasių mokiniai paruošė gražų koncertą, kiekviena klasė savaip linksmino ir linkėjo sėkmės savo mokytojams. Žavėjomės šokiais, eilėraščiais, dainomis, humoristinėmis scenomis.

Renginyje dalyvavo viešnios iš Trakų rajono savivaldybės: mero pavaduotoja Marija Puč, tarybos narė Teresa Sołovjova ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, kurios už gerą darbą ir pasiekimus įteikė padėkas 9 mokytojams. Gimnazijos  direktorė Evelina Sołovjova padėkojo dabartiniams ir buvusiems mokytojams.

Tą dieną mokytojai dar kartą įsitikino, kad jų profesija yra garbinga ir reikalinga. Mokytojai didžiuojasi  savo darbu ir dėkoja tėveliams už mylinčius ir mylimus vaikus, turinčius daug talentų, idėjų bei išradingumo.

   

  


RUDENS SPALVOS PIEŠINIUOSE

Tęsdami spalvų charakteristikų tyrinėjimus, 5 bei 8 klasės mokiniai, inspiruoti rudens vaizdų, atliko tapybos užduotis ir pristatė šių darbų parodėlę gimnazijos fojė. Darbus eksponavo ir nuotraukas pateikė dailės vyr. mokytoja Sandra Valevič.


IŠSILAVINIMAS IR KARJERA 2019

Spalio  3 dieną II ir III klasės mokiniai kartu su fizikos mokytoja karjeros koordinatore Janina Rainskaja dalyvavo  Vilniaus rotušėje parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2019“. Parodą atidarė Laurynas Puidokas – karjeros konsultantas, kuris kalbėjo apie prigimtį ir gebėjimus, patarė, kaip įgyti svajonių specialybę. Mokiniai išklausė pranešimą „Kaip apsispręsti dėl specialybės?“ Paskaitą skaitė Rytis Jurkėnas – edukacinių bendrovių grupės „Kalba“ kūrėjas, profesionalus konsultantas karjeros ir vidurinio mokslo klausimais. Mokiniai galėjo pasikonsultuoti, kaip rašyti motyvacinį laišką ar gyvenimo aprašymą.


AKIMIRKOS IŠ DERLIAUS ŠVENTĖS

     


DZIEŃ TURYSTY

27 października uczniowie I i II klas gimnazjalnych na czele z Paniami Janiną Raińską oraz Aliną Narkiewicz spędzili treściwie- zwiedzali Warszawę. Przewodnikiem była nasza siostra Agnieszka Szymańska, dzięki której zaliczyliśmy wiele ciekawych edukacji. Po przybyciu do Warszawy udaliśmy się do Zgromadzenia Sióstr Najświętszego im. Jezus, gdzie czekało na nas pyszne śniadanie. Kolejna stacja to- Centrum Nauki Kopernik, tutaj uczniowie pogłębiali wiedzę z fizyki. Po sutym obiedzie wyruszyliśmy na spacer Krakowskim Przedmieściem, zwiedziliśmy Zamek Królewski, podziwialiśmy piękną starówkę Warszawską. Poobiedzie upłynęło nam na edukacji historycznej. Przed drogą powrotną siostry zakonne czekały na nas z kolacją, po której, pełni wrażeń, wyruszyliśmy na dworzec Warszawski.
Za udaną wycieczkę dziękujemy  Zgromadzeniu Sióstr Najświętszego im. Jezus w Warszawie a szczególnie kochanej siostrze Agnieszce.

Tarptautinė turizmo diena Varšuvoje

II ir III klasės mokiniai kartu su mokytojomis Janina Rainskaja, Alina Narkevič ir Agnieška Šymanska aplankė tikrų tikriausią žinių lobyną – Koperniko mokslo centrą. Čia patyrėme daug įspūdžių, nes kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo savo amžiaus, galėjo atrasti kažką naujo. Koperniko mokslo centre aplankėme parodą, kurioje daugelį eksponatų galima buvo paliesti ir išbandyti patiems. Pailsėti po gausybės įspūdžių galėjome centre esančioje valgykloje, kavinėje. Antrą dienos dalį dalyvavome apžvalginėje ekskursijoje po senamiestį,  aplankėme Karolių rūmus. Mokiniai ir mokytojos dėkoja tikybos mokytojai Agnieškai Šymanskai, kurios dėka įvyko ši ekskursija.


TURIZMO DIENA RUMŠIŠKĖSE

Siekiant paminėti Turizmo dieną rugsėjo 27 d.  5- 8 bei I klasėms buvo organizuota pažintinė-edukacinė išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Šis muziejus po atviru dangumi lankytojams atidarytas 1974 m. Moksleiviai turėjo galimybę ne tik pažinti senus lietuvių papročius, buitį, bet ir pasigrožėti rudenėjančia gamta.

Ekskursiją organizavo ir mokinių grupę lydėjo klasių vadovės Beata Kosovska, Lilija Kondratovič, Svetlana Maconko, Alicija Volkova ir Alė Matusevič.


RUDENS KROSAS 2019

Atėjęs ruduo vėl pakvietė stipriausius bėgikus  išbandyti savo jėgas varžybose „Rudens krosas 2019“. Mūsų gimnazijos mokiniai pasirodė puikiai – net 7 užėmė prizines vietas ir namo grįžo su medaliais.

  1. Dominika Tichanovič, 6 kl. – III vieta (500 m),
  2. Karolis Diugevič,7 kl. – II vieta (1000 m),
  3. Trojus Sidaravičius, 7 kl. – III vieta (1000 m),
  4. Marija Mirončik, 8 kl. – I vieta (500 m),
  5. Reda Masalskytė, 8 kl. – III vieta (500 m),
  6. Ernestas Lukaševič, 8 kl. – I vieta (1000 m),
  7. Greta Bedulskytė, 9 kl. – III vieta 1000 m).

        Sveikiname nugalėtojus. Sportininkus varžyboms paruošė kūno kultūros mokytojas metodininkas Viktaras Ustila.


Projekt wymiany młodzieżowej między Polską /Szkoła Podstawowa w Rozdrażewie/ a Litwą /nasze gimnazjum, uczniowie klas 8-9 w składzie 10-u osobowej grupy pod opieką pań: Janiny Raińskiej oraz Aliny Narkiewicz/ pod nazwą

,,Śladami Adama Mickiewicza i Franciszka Smuglewicza”

Projekt finansowany przez Stowarzyszenie ,,Wspólnota Polska”.

Dzień pierwszy.

My i nasi przyjaciele z Rozdrażewa: wspólne warsztaty oraz wycieczka po Landwarowie, którą przygotowali uczniowie klasy 8-ej Nikita Kurec oraz Karol Nowikow.

 

Kolejne dwa intensywne dni – przemierzanie Wilna i jego okolic.

Podążanie śladem Mickiewicza od Matki Bożej Ostrobramskiej, przez Uniwersytet, domy, w których mieszkał i tworzył, celę Konrada, symboliczny nagrobek w Kościele Świętych Janów, aż do muzeum i pomnika. Podziwialiśmy dzieła pędzla mistrza Smuglewicza (Katedra, Kościół Piotra i Pawła na Antokolu).

Pochyliliśmy głowy nad losami zamordowanych w Ponarach. Oddaliśmy hołd poległym w obronie Wilna i innym wielkim ludziom pochowanym na cmentarzu na Rossie.

Zobaczyliśmy wiele ważnych miejsc: wileńską starówkę, Ratusz, oryginalny obraz „Jezu Ufam Tobie” w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Dom Sygnatariuszy, ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej, pałac Prezydenta Litwy i weszliśmy na Górę Trzech Krzyży.

Na Zarzeczu oczarował nas anioł i zaintrygowała Konstytucja Państwa Zarzeczańskiego zaprezentowana w kilkunastu językach.

      

Wycieczka do Kowna.

Podczas wycieczki do Kowna obejrzeliśmy budynek dawnej Kowieńskiej Szkoły Powiatowej, w której z nakazu Uniwersytetu Wileńskiego w latach 1819-1823 Adam Mickiewicz pracował jako nauczyciel. Byliśmy też w Domu Perkuna, w którym mieści się Muzeum Mickiewicza. Ekspozycja w muzeum prezentuje życie i pracę twórcy. Zobaczyliśmy opiewany przez poetę Niemen, odnaleźliśmy Dolinę Mickiewicza, w której poeta spacerował i gdzie znajduje się jego kamień.

Przy okazji obejrzeliśmy też katedrę pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, Piękną Starówkę z Ratuszem – białym Łabędziem, oraz przepiękny klasztor w Pożajściu ufundowany przez rodzinę Paców.

     

Wizyta do Jowaryszek.  

Rano z Panią Agnieszką Kazłauskienie przyjechaliśmy do Jowaryszek. Nasze lekcje tańca zaczęliśmy od belgijki. Szło nam doskonale, więc szybko przeszliśmy do poloneza, opanowaliśmy ten taniec z dużą ilością przejść i figur w godzinę. Stroje z epoki Księstwa Warszawskiego i ludowe litewskie sprawiły, że poczuliśmy się wyjątkowo. Kostiumy tak nam się spodobały, że zrobiliśmy w nich fotosesję w jesiennym ogrodzie Pani Reginy. A wieczorem czekała na nas dyskoteka.

   

Ostatni dzień projektu.

Rano do naszego gimnazjum przyjechali nasi polscy przyjaciele. Wszyscy razem pracowaliśmy nad podsumowaniem litewskiej części projektu. Podzieleni na międzynarodowe grupy zadaniowe, robiliśmy prezentacje multimedialne i projekty poszczególnych stron folderu, wykorzystując wykonane w czasie wcześniejszych warsztatów fotografie. Każda z grup podsumowała temat, którym zajmowała się przez cały projekt.

Dyrektor naszego gimnazjum Pani Ewelina Sołowjowa przygotowała naszym przyjaciołom upominki, które pomogły nam utrwalić efekty naszej pracy. Spotkanie z Panem Franciszkiem Żeromskim, przedstawicielem Związku Polaków na Litwie przybliżyło naszym gościom życie Polaków na Litwie.

Na tej nucie pożegnaliśmy naszych przyjaciół. Czas spędzony razem z naszymi nowymi kolegami bardzo nas połączył.

Za możliwość udziału w projekcie pragniemy gorąco podziękować naszym wieloletnim partnerom ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie. Są to dyrektor szkoły Krzysztof Broda oraz wspaniałe panie : Jolanta Bożejewicz oraz Hanna Kowalska.

   


11-OJI LIETUVOS MOKINIŲ GAMTOS MOKSLŲ OLIMPIADA

Rugsėjo 20 dieną įvyko 11-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiada, kurioje dalyvavo mūsų gimnazijos I klasės mokinės G. Jankovska ir G. Černiuk.


PAMOKA PRADINUKAMS APIE SAUGŲ KELIĄ 

Rugsėjo 18 d. gimnazijoje įvyko pradinių klasių mokinių susitikimas su Trakų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūne Viktorija Aleknavičiene. 1 ir 2 klasės mokiniai dalyvavo pamokoje apie saugų elgesį kelyje, žiūrėjo filmuką bei atsakinėjo į klausimus. Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys gavo dovanėlę – knygutę ,,Kelių eismo taisyklės vaikams” ir spalvinimo medžiagą ,,Susipažinkime – Lietuvos policija’’. Vaikai sužinojo, kaip elgtis kelyje, ir padėkojo pareigūnei už nuostabią pamoką.


MOKSLO FESTIVALIS „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ”

Rugsėjo 12 dieną gimnazijos I-III klasių mokiniai kartu su chemijos mokytoja dalyvavo mokslo  festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2019″ atidaryme. Mokslo festivalio tikslas – skatinti moksleivius domėtis mokslu bei ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą. Mokiniai įsitikino, kad mokslas yra įdomi ir svarbi sritis, skatinanti smalsumą ir ugdanti kūrybiškumą.


PAMINĖTA TARPTAUTINĖ VAISIAUS ALKOHOLINIO SINDROMO DIENA

Rugsėjo 9-ąją pasaulis mini Tarptautinę vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) dieną. Devinto mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai – tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų.

Valstybinis psichikos sveikatos centras kvietė visuomenę klausytis virtualios paskaitos „Raudoni bateliai“, kurios tikslas skleisti žinią apie VAS. Minint šią dieną, mūsų gimnazijos I-III klasių moksleiviai prisijungė prie šios gražios akcijos.

Nors visuomenėje apie alkoholį sklando daug įvairiausių nuomonių ir mitų, bet pagrindinis dalykas, kurį būtina žinoti kiekvienam – alkoholis nėra nei maistas, nei vaistas ir saugių alkoholio dozių nėra.

Renginį organizavo socialinė pedagogė Danuta Nausutienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Bandzevičienė.


RUDENS KONTRASTAI

Ugnies, saulės spalvas – geltoną, oranžinę, raudoną – suvokiame kaip šiltas. Žydras dangus ar vanduo, ledas asocijuojasi su vėsa ir šalčiu, todėl spalvų rate šios spalvos ir įvardijamos kaip šaltos. Tyrinėdami spalvų charakteristikas, jų kontrastus, 6 bei 8 klasės mokiniai atliko tapybos užduotis “Rudens kontrastai” ir su dailės vyr. mokytoja Sandra Valevič pristatė šių darbų parodėlę gimnazijos fojė.


MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

2019 m. Mokslo ir žinių dienos šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje. Klebonas kun. Gintaras Petronis visiems susirinkusiems linkėjo gerų ir sėkmingų naujų mokslo metų, papasakojo pamokančią istoriją apie teisingus vaiko poelgius. Vėliau buvo pašventinti mokinių atsinešti simboliai: žvakė – kaip šviesos siekio simbolis, vynuogės – kaip užaugintas ir sunokintas mokslo vaisius, vanduo – kaip žinių šaltinis. Taip pat buvo pašventintos naujos mokyklinių priemonių pilnos kuprinės – tradicinė gimnazijos dovana pirmos klasės mokiniams.

Po mišių šventė persikėlė į gimnazijos teritoriją. Čia, kieme, šviečiant šiltai rugsėjo saulutei, III klasės mokiniai atvedė pirmokus ir palydėjo juos į ilgą, bet įdomią pažinimo ir atradimų kelionę. Drauge su bendruomene džiaugėsi ir sveikinimo žodžius tarė gimnazijos svečiai, administracija, tėvai, mokiniai.

Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč mokiniams ir tėvams pristatė naują laikinąją direktorę – Eveliną Solovjovą, šios gimnazijos absolventę.

Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova visiems linkėjo naujų idėjų, aukštų pasiekimų, darbingos nuotaikos ir savitarpio supratimo. Už gimnazijos priestatą, modernias patalpas, puikias mokymo ir mokymosi sąlygas, išsaugotas lenkų tautos taradicijas, nuoširdų atsidavimą savo darbui ji dėkojo buvusiam gimnazijos direktoriui F. Žeromskiui, kuris taip pat pradžiugino gimnazijos bendruomenę savo atvykimu į šventę.

 „Ši gimnazija buvo mano draugas ir mano namai: praleidau joje 58 metus, nuo mokinio iki direktoriaus. Visada stengiausi, kad visiems joje būtų gera,“ – kalbėjo direktorius F. Žeromskis.

Buvusi ilgametė šios mokyklos mokytoja A. Podolska taip pat džiaugėsi, kad išugdė šiuos abu direktorius – ji mokė tiek buvusį direktorių F. Žeromskį, tiek dabartinę direktorę E. Solovjovą. Mokytoja taip pat kreipėsi į pirmokus, ragindama juos prisiminti šią dieną – juk pirmoji Rugsėjo 1-oji yra nepaprastai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime.

Už ilgametį atsidavimą ir pasiaukojimą buvusiam direktoriui dėkojo ir naująją direktorę tėvų vardu  pasveikino gimnazijos tarybos pirmininkė Marija Turlinskienė.

Direktorė E. Solovjova padėkojo mokytojams, puikiai paruošusiems mokinius brandos egzaminams, taip pat pažadėjo gimnazijos bendruomenei ypatingą dėmesį skirti kokybiškam ugdymui.  

Pirmokai visus pradžiugino  savo pirmaisiais eilėraštukais, o vėliau iš direktorės rankų gavo savo pirmąsias kuprines.

Įteikę mokytojams gėlių visi mokiniai ir jų tėveliai nužingsniavo į pirmąją pamoką.        


JAUNIEJI KŪRĖJAI VYKDO PIRMUOSIUS BANDYMUS

Trakų r. Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazija dalyvauja 2017-2020 m. projekte “Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”

Projekto kodas Nr.09.1.3-CPVA-V-704-02-0001. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.

Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto vykdytojas yra Švietimo aprūpinimo centras.

Projekto įgyvendinimo metu vykdomos veiklos apima gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimą bei gamtos ir technologinių mokslų mokymui įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimą.

Daugiau informacijos galite rasti projekto svetainėje „Vedlys“  adresu:  
http://www.vedlys.smm.lt

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas