2019 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
     
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

PAMOKA PRADINUKAMS APIE SAUGŲ KELIĄ 

Rugsėjo 18 d. gimnazijoje įvyko pradinių klasių mokinių susitikimas su Trakų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūne Viktorija Aleknavičiene. 1 ir 2 klasės mokiniai dalyvavo pamokoje apie saugų elgesį kelyje, žiūrėjo filmuką bei atsakinėjo į klausimus. Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys gavo dovanėlę – knygutę ,,Kelių eismo taisyklės vaikams” ir spalvinimo medžiagą ,,Susipažinkime – Lietuvos policija’’. Vaikai sužinojo, kaip elgtis kelyje, ir padėkojo pareigūnei už nuostabią pamoką.


MOKSLO FESTIVALIS „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ”

Rugsėjo 12 dieną gimnazijos I-III klasių mokiniai kartu su chemijos mokytoja dalyvavo mokslo  festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2019″ atidaryme. Mokslo festivalio tikslas – skatinti moksleivius domėtis mokslu bei ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą. Mokiniai įsitikino, kad mokslas yra įdomi ir svarbi sritis, skatinanti smalsumą ir ugdanti kūrybiškumą.


PAMINĖTA TARPTAUTINĖ VAISIAUS ALKOHOLINIO SINDROMO DIENA

Rugsėjo 9-ąją pasaulis mini Tarptautinę vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) dieną. Devinto mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai – tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų.

Valstybinis psichikos sveikatos centras kvietė visuomenę klausytis virtualios paskaitos „Raudoni bateliai“, kurios tikslas skleisti žinią apie VAS. Minint šią dieną, mūsų gimnazijos I-III klasių moksleiviai prisijungė prie šios gražios akcijos.

Nors visuomenėje apie alkoholį sklando daug įvairiausių nuomonių ir mitų, bet pagrindinis dalykas, kurį būtina žinoti kiekvienam – alkoholis nėra nei maistas, nei vaistas ir saugių alkoholio dozių nėra.

Renginį organizavo socialinė pedagogė Danuta Nausutienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Bandzevičienė.


RUDENS KONTRASTAI

Ugnies, saulės spalvas – geltoną, oranžinę, raudoną – suvokiame kaip šiltas. Žydras dangus ar vanduo, ledas asocijuojasi su vėsa ir šalčiu, todėl spalvų rate šios spalvos ir įvardijamos kaip šaltos. Tyrinėdami spalvų charakteristikas, jų kontrastus, 6 bei 8 klasės mokiniai atliko tapybos užduotis “Rudens kontrastai” ir su dailės vyr. mokytoja Sandra Valevič pristatė šių darbų parodėlę gimnazijos foje.


MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

2019 m. Mokslo ir žinių dienos šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje. Klebonas kun. Gintaras Petronis visiems susirinkusiems linkėjo gerų ir sėkmingų naujų mokslo metų, papasakojo pamokančią istoriją apie teisingus vaiko poelgius. Vėliau buvo pašventinti mokinių atsinešti simboliai: žvakė – kaip šviesos siekio simbolis, vynuogės – kaip užaugintas ir sunokintas mokslo vaisius, vanduo – kaip žinių šaltinis. Taip pat buvo pašventintos naujos mokyklinių priemonių pilnos kuprinės – tradicinė gimnazijos dovana pirmos klasės mokiniams.

Po mišių šventė persikėlė į gimnazijos teritoriją. Čia, kieme, šviečiant šiltai rugsėjo saulutei, III klasės mokiniai atvedė pirmokus ir palydėjo juos į ilgą, bet įdomią pažinimo ir atradimų kelionę. Drauge su bendruomene džiaugėsi ir sveikinimo žodžius tarė gimnazijos svečiai, administracija, tėvai, mokiniai.

Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč mokiniams ir tėvams pristatė naują laikinąją direktorę – Eveliną Solovjovą, šios gimnazijos absolventę.

Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova visiems linkėjo naujų idėjų, aukštų pasiekimų, darbingos nuotaikos ir savitarpio supratimo. Už gimnazijos priestatą, modernias patalpas, puikias mokymo ir mokymosi sąlygas, išsaugotas lenkų tautos taradicijas, nuoširdų atsidavimą savo darbui ji dėkojo buvusiam gimnazijos direktoriui F. Žeromskiui, kuris taip pat pradžiugino gimnazijos bendruomenę savo atvykimu į šventę.

 „Ši gimnazija buvo mano draugas ir mano namai: praleidau joje 58 metus, nuo mokinio iki direktoriaus. Visada stengiausi, kad visiems joje būtų gera,“ – kalbėjo direktorius F. Žeromskis.

Buvusi ilgametė šios mokyklos mokytoja A. Podolska taip pat džiaugėsi, kad išugdė šiuos abu direktorius – ji mokė tiek buvusį direktorių F. Žeromskį, tiek dabartinę direktorę E. Solovjovą. Mokytoja taip pat kreipėsi į pirmokus, ragindama juos prisiminti šią dieną – juk pirmoji Rugsėjo 1-oji yra nepaprastai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime.

Už ilgametį atsidavimą ir pasiaukojimą buvusiam direktoriui dėkojo ir naująją direktorę tėvų vardu  pasveikino gimnazijos tarybos pirmininkė Marija Turlinskienė.

Direktorė E. Solovjova padėkojo mokytojams, puikiai paruošusiems mokinius brandos egzaminams, taip pat pažadėjo gimnazijos bendruomenei ypatingą dėmesį skirti kokybiškam ugdymui.  

Pirmokai visus pradžiugino  savo pirmaisiais eilėraštukais, o vėliau iš direktorės rankų gavo savo pirmąsias kuprines.

Įteikę mokytojams gėlių visi mokiniai ir jų tėveliai nužingsniavo į pirmąją pamoką.