Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2020 – 2021 m.m. I pusmetis

SVEIKINAME SU MOČIUTĖS IR SENELIO DIENA!

Močiutė ir senelis – tai žmonės, kurie vaidina labai svarbų vaidmenį kiekvieno vaiko gyvenime. Kas gi kitas taip švelniai apkabins, iškeps obuolių pyragą, pas ką skubėsi nuostabiausių švenčių ir atostogų? Žinoma, kad močiutė ir senelis, todėl šią dieną mažieji siunčia jiems savo sveikinimus.

https://www.facebook.com/100000843810832/videos/3800186173352806/


PAMINĖTAS LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS 30-METIS

Minint Laisvės gynėjų dienos 30-metį gimnazijos mokiniai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos “Atmintis gyva, nes liudija”. Mokiniai šią dieną paminėjo ne tik uždegdami languose po žvakelę. Jie taip pat dalyvavo “Laisvės pamokose”: vyko pokalbiai apie mūsų šalies laisvės kelią, mokiniai pamatė ir aptarė autentiškas nuotraukas, fotografuotas 1991-ųjų metų įvykiuose dalyvavusių žmonių, kūrė eiliuotus akrostichus “Laisvė”, “Lietuva”, “Sausio 13” ir kt., dalyvavo viktorinoje “Sausio 13-oji”, piešė piešinius ir kūrė kompozicijas Lietuvos laisvės tema. Netradicines istorijos, pilietiškumo, dailės, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas organizavo mokytojos Alina Narkevič, Laura Stankaitienė, Aušra Girdziušienė.

      


 AŠ IR TU – ATSARGŪS, KAI SLIDU

2020 m. lapkričio – gruodžio mėnesį vyko akcija „Aš ir Tu – atsargūs, kai slidu“. Akciją organizavo VŠĮ „Būk saugus LT“, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija ,,Transeksta“.

Akcijos tikslas – siekti pėsčiųjų ir vairuotojų saugumo, formuoti saugaus elgesio įgūdžius, priminti apie pavojus, tykančius slidžiame kelyje, skatinti mokinių įsitraukimą į saugaus gyvenimo kūrimą. Akcijoje dalyvauja apie 100 mokinių iš vienuolikos Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių. Šioje akcijoje dalyvauja ir mūsų gimnazijos 4 kl. mokiniai.

      

 


KALĖDŲ SENELIS APLANKĖ MAŽUOSIUS

Gruodžio 7 d. Kalėdų Senelis su pilnu dovanų maišu atvyko ir į mūsų gimnaziją. Jis atnešė ne tik dovanų, bet ir daug šypsenų bei pamokymų: skatino vaikus būti mandagius, klausyti tėvų ir mokytojų. Už dovanėles vaikai atsidėkojo  dainomis, šokiais ir eilėraščiais.

Už suteiktą džiaugsmą ir saldžias dovanas gimnazijos mažieji dėkoja fondui “Pagalba lenkams Rytuose” ir Lenkijos ambasados Vilniuje konsuliniam skyriui, už puikią šventinę nuotaiką ir šypsenas – Vilniaus lenkų teatro studijai, Lietuvos lenkų sąjungos Trakų skyriui ir Trakų kultūros rūmams.


ARTĖJANT KALĖDOMS

Nepaisant nelengvo laikmečio gimnazija puošiasi ir laukia šv. Kalėdų. Dėkojame dailės mokytojai Laurai Stankaitienei už papuoštą gimnaziją.


PLIUŠINIO MEŠKUČIO DIENA

Lapkričio 25 d. – Pliušinių meškučių diena. Vaikai sužinojo meškiuko istoriją, išgirdo pasakų apie meškas, šoko pagal žinomą meškučių dainą.


PAMINĖTA TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.

Šiais metais tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Dėlionė.

Mūsų gimnazijos bendruomenė irgi prisijungė prie akcijos. Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinių klasių bei 5-8 klasių mokiniai piešė piešinukus ir pristatė gimnazijos bendruomenei, klasės valandėlių metu buvo aptarta tolerancijos reikšmė bei prasmė. 

Buvo apdovanoti mokiniai, kurių darbai, skirti Tolerancijos dienos minėjimui, buvo  geriausi.

    

 


LENKIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENOS MINĖJIMAS

Lapkričio 11 d. gimnazijoje minėjome Lenkijos Nepriklausomybės dieną. Darželio grupės ir pradinės klasės šią ypatingą dieną deklamavo eiles, kūrė patriotiškus meno kūrinius, vaidino sceneles bei prisidėjo prie pagalbos Rasų kapinėms iniciatyvos. Prie šios dienos paminėjimo savo darbais prisidėjo ir kitų klasių mokiniai, besimokantys nuotoliniu būdu.

 

 


PASAKŲ DIENA 

Lapkričio 5 d. priešmokyklinio ugdymo grupė “Aitvarėlis” šventė tarptautinę Pasakų personažų dieną. Vaikai prisiminė pasakas, kurios lydi mus nuo vaikystės, ir šią dieną pasipuošė mėgstamiausiais personažais. Taip čia atsirado ir princesė, ir Peliukas Mikis, ir Mikė Pūkuotukas, ir Liūtas Karalius, ir daugelis kitų pasakų personažų. Vaikai pristatė savo aprangą, taip pat gamino ir plakatus. 


MAŽIEJI TALENTAI

Lapkričio 4 d. gimnazijos darželio “Boružėlės” dalyvavo Senuosiuose Trakuose vykusiame mažųjų talentų konkurse. 


SVEIKAS MAISTAS – SVEIKAS VAIKAS

Darželio grupės “Saulutė” spalio mėnesio šūkis buvo “Sveikas maistas – sveikas vaikas”. Vaikai sužinojo apie daržoves ir vaisius bei jų privalumus, atliko eksperimentus “Kopūstas ir spalvos”, “Aviečių gėrimas”, “Sulčių spaudimas”. Atlikdami eksperimentus vaikai džiaugėsi atradimais, plėtė žinias apie aplinkinį pasaulį, formavo sveiko gyvenimo būdo įgūdžius, taip pat sužinojo apie dantukų priežiūrą.


PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

23 października w naszym gimnazjum odbyła się akcja ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Podczas przerw nasi uczniowie wraz z nauczycielami czytali swoje ulubione książki.Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że czytanie jest ciekawe a po książki można sięgać w różnych miejscach i sytuacjach.

Dziękujemy paniom za zorganizowanie akcji w naszej szkole. Akcja się odbyła w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego nr 29 w Gdyni, z którą już od kilku lat współpracujemy.

SKAITYMO PERTRAUKA

Spalio 23 d. mūsų gimnazijoje vyko akcija “Skaitymo pertrauka”. Tą dieną per pertraukas mokiniai ir mokytojai skaitė mėgstamas knygas. Akcijos tikslas buvo skatinti skaitymą tarp vaikų ir paauglių bei parodyti, kad skaitymas yra įdomi veikla, kuria galima užsiimti įvairiose vietose ir situacijose.

Akcija vyko bendradarbiaujant su Gdynės Stefano Żeromskio pradine mokykla Nr. 29, su kuria draugaujame jau kelerius metus.


TRADICINIS KAPINIŲ TVARKYMAS

Spalio 22 d. gimnazijos mokiniai tradiciškai, kaip ir kasmet, prieš Vėlines tvarkė Lentvario kapines. Su didžiuliu atsidavimu ir susikaupimu jie grėbė lapus, rinko šiukšles, šlavė takelius, tvarkė apleistus ir pamirštus kapus.

       


NETRADICINĖ PAMOKA  A. S. PUŠKINO MUZIEJUJE

Spalio 16 dieną III ir IV klasės mokiniai aplankė Vilniaus A. S. Puškino literatūrinį muziejų. Šios netradicinės pamokos metu jie sužinojo, kad poeto mėgstamiausias sezonas yra ruduo, todėl geriausias eiles jis parašė rudenį. Taip pat mokiniai susipažino su A. S. Puškino ir jo sūnaus, gyvenusio Vilniuje, Markučiuose, biografija.

Šią dieną vyko XX respublikinis mokinių darbų konkursas “Mano Aleksandras Puškinas”. Mūsų gimnazijos mokiniai išbandė savo galimybes išversti A. S. Puškino eilėraščius į lenkų kalbą bei sukurti Facebook puslapį. Ir jiems pavyko! Iš muziejaus visi grįžo su gera nuotaika, diplomais ir dovanomis.

Mokinius moko, netradicinę pamoką organizavo ir į muziejų lydėjo rusų kalbos mokytoja J. Kazarina.

 


POLICIJOS BIČIULIO AMSIO PAMOKA

Spalio 15 d. pas gimnazijos pirmokus atvyko Vilniaus apskrities VPK Trakų r. policijos komisariato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnės Vlada Černienė, Aneta Bubelevičienė ir policijos bičiulis Amsis. Šio susitikimo tikslas buvo priminti mokiniams apie saugaus elgesio kelyje taisykles ir paskatinti laikytis jų. Pareigūnės pasakojo ir demonstravo, kaip teisingai pereiti pėsčiųjų perėją. Mokinių praktines žinias padėjo tikrinti Amsis. Mokiniai jam pažadėjo laikytis saugaus eismo taisyklių.
Dėkojame gimnazijos socialinei pedagogei Danutai Nausutienei už edukacinio užsiėmimo organizavimą.


RUDENĖLIO SPALVOS

5 ir 7 kl. mokiniai (dailės mokyt. Laura Stankaitienė) surengė kūrybinių darbų parodėles rudens tematika.


GIMNAZIJOS MOKINIŲ PREZIDENTO RINKIMAI

Spalio 9 d. gimnazijoje vyko mokinių savivaldos prezidento rinkimai. 5-IV klasių mokiniai rinkimuose aktyviai balsavo už pasirinktą kandidatą: Danielių Kosovskį, Danielių Šepet, Milą Mariją Stankevičiūtę.

Dėkojame visiems kandidatams už drąsą ir sveikiname prezidentą Danielių Kosovskį!


EDUKACINĖ KELIONĖ Į ZOOLOGIJOS SODĄ

Spalio 9 d. priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai vyko į Vilniaus zoologijos sodą. Vaikai grožėjosi gyvūnų rūšių įvairove, jų išvaizda, elgesiu. Vaikai sužinojo, kad zoologijos sode šiuo metu gyvena 90 gyvūnų rūšių. Šiame zoologijos sode vaikams buvo galima paliesti gyvūnus. Daug emocijų sukėlė galimybė pamaitinti papūgas ir žuvis. 

  


KELIONĖ Į ŽAISLŲ MUZIEJŲ

Ikimokyklinės grupės “Boružėlė” vaikai lankėsi žaislų muziejuje Vilniuje. Tai buvo ypatinga diena vaikams, nes jie nekantriai laukė pirmosios kelionės į žaislų pasaulį. Muziejus vaikams buvo nuostabus nuotykis, kuris nustebino ir pradžiugino senų laikų žaislais. Interaktyvi paroda leido ne tik apžiūrėti, bet ir prisiliesti prie eksponatų. Vaikai grįžo į grupę kupini įspūdžių.

 


EDUKACINĖ IŠVYKA Į BUVUSĮ LIETUVOS PASIENĮ

Senasis pasienis. Tokia tema išvykos, kurioje dalyvavo gimnazijos II-IV klasių mokiniai kartu su bendraamžiais iš Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos. Šioje išvykoje mokiniai turėjo galimybę “nukeliauti” šimtą metų į praeitį ir geriau suvokti dramatiškus 1920 m. įvykius, svarbius tiek lenkų, tiek lietuvių tautai. Mokiniai aplankė mūšių vietas, senąją Lietuvos – Lenkijos sieną, Druskininkus, Rykantus. Šią galimybę praturtinti savo žinias  mokiniams suteikė Lietuvos lenkų sąjungos Trakų skyrius ir fondas “Pagalba lenkams Rytuose”.

 


MOKYTOJŲ DIENOS ŠVENTĖ

Sveikinimai, gėlės, arbata ir mini koncertas. Taip savo mokytojus profesinės šventės  proga pasveikino 5-IV klasių mokiniai. Sėkmės ir puikių rezultatų mokytojams taip pat palinkėjo į gimnaziją atvykusios Trakų rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč ir Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova.

Už puikų darbą ir atsidavimą pedagogikai šiemet buvo apdovanoti šie mokytojai: Lilija Kondratovič, Danuta Nausutienė, Anžela Kobec, Svetlana Maconko ir Diana Malachovska.

Gimnazijos  direktorė Ewelina Solovjova padėkojo visai pedagogų bendruomenei už atsakingą darbą ir nustebino netikėta staigmena – miela praktiška dovanėle.

 


DALYVAUJAME PROJEKTE “E-POLSKA SZKOLA”

Mūsų gimnazija dalyvauja projekte “e-Polska Szkoła”. Dėkojame Ščecino organizacijai “Solidarumas” už dovanas.

 


OBUOLIUKAI, OBUOLIAI

Rugsėjo 29 d. darželyje vaikams buvo organizuotas edukacinis užsiėmimas apie rudens dovaną – obuolius. Šią dieną mažieji sužinojo ne tik apie įvairių rūšių obuolius, bet ir apie obuolių pyragus, keksiukus ir kitus patiekalus.

 


DALYVAVOME RESPUBLIKINIAME ANGLŲ KALBOS KONKURSE

Rugsėjo 28 d. gimnazijos mokiniai Daniel Šepet (II kl.), Ernestas Lukaševič (I kl.) ir Rafal Trojko (8 kl.) dalyvavo respublikiniame Lietuvos tautinių mažumų mokyklų anglų kalbos konkurse „Spelling Bee“. Mokinius rengė anglų kalbos mokytoja Larisa Soloveičik.


GIMNAZIJOS BENDRUOMENĖ DALYVAVO LENTVARIO DERLIAUS ŠVENTĖJE

Rugsėjo 27 d. gimnazijos bendruomenė dalyvavo tradicinėje Lentvario miesto derliaus šventėje.


LIETUVIŠKI ŽODŽIAI EUROPOS KALBOMIS

Rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama Europos Sąjungos kalbų diena. Šią dieną originaliai paminėjo III ir IV klasės mokiniai: įvairiomis Europos kalbomis jie užrašė frazę „Aš tave myliu“ ir gražiausią lietuvišką žodį „Ačiū“. Mokiniams padėjo rusų kalbos mokytoja Janina Kazarina ir anglų kalbos mokytoja Larisa Soloveičik.


KELIONĖS UGDO

Kelionės ugdo. Taip sako išmintingi žmonės. Todėl rugsėjo 25 d. 7-os klasės mokiniai kartu su klasės vadove Lilija Kondratovič  išvyko į edukacinę išvyką – į  senąją Lietuvos sostinę Trakus. Pirmiausia mokiniai aplankė Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką. Vėliau šokolado namuose kiekvienas galėjo pasigaminti šokoladinį skanėstą, o dar vėliau patraukė Trakų pilies link ir susipažino su karaimų istorija. 

  


MAŽIEJI KELIAUJA GRIKIŲ KELIU

Rugsėjo 24 d. 2-4 klasių mokiniai išvyko į edukacinę išvyką “Grikių kelias” į Pamerkius. Vaikai sužinojo, kaip auginami, prižiūrimi ir malami grikiai, kaip iš jų gaminami kepiniai. Vėliau visi ragavo grikinių patiekalų, valgė ant laužo ugnies virtą sriubą ir linksmai leido laiką, žaisdami įvairius žaidimus gryname ore. Į namus visi grįžo geros nuotaikos, kupini gerų įspūdžių ir naujų žinių.

 


PIRMOJI PENKTOKŲ IŠVYKA

Rugsėjo 23 dieną 5-os klasės mokiniai su naująja klasės vadove Lilija Kondratovič apsilankė Vilniaus pramogų centre Skypark, kuriame linksmai ir įdomiai praleido laiką. 


PIRMOKŲ IŠVYKA Į VILNIAUS ZOOLOGIJOS SODĄ

Rugsėjo 21 d. 1 klasės mokiniai naujuoju gimnazijos mokykliniu autobusu keliavo į zoologijos sodą Vilniuje. Mokinius sužavėjo pamatyti gyvūnai ir įdomus gido pasakojimas apie zoologijos sodo gyventojus.


PRIEŠMOKYKLINUKŲ ŠVENTĖ GIMNAZIJOJE

Linksma, nuotaikinga ir saldi priešmokyklinukų šventė gimnazijoje įvyko rugsėjo 20 d.

 


PAŽINTINĖ IŠVYKA Į TELEVIZIJOS BOKŠTĄ

Rugsėjo 17 d., laikydamiesi visų saugos reikalavimų, II klasės mokiniai kartu su auklėtoja vyko į pažintinę – edukacinę ekskursiją į Vilniaus televizijos bokštą. Žiūrėjome istorinį filmą apie bokšto statybas bei sužinojome, kokią simbolinę reikšmę šis statinys įgijo 1991 m. sausio 13-ąją. Pakilę į restoraną “Paukščių takas” skanavome pasirinktų patiekalų ir grožėjomės Vilniaus vaizdais iš aukščiausio statinio Lietuvoje.

   


IŠVYKA Į MIESTO BIBLIOTEKĄ

Rugsėjo 16 dieną ikimokyklinukai vyko į Lentvario miesto biblioteką. Iš pradžių jie turėjo įdomią pamoką apie knygas, buvo paskatinti skaityti. Bibliotekininkės perskaitė vaikučiams kai kurių knygų fragmentus. Vėliau vaikai galėjo apžiūrėti naujausias knygas bei puikų edukacinių žaidimų kampelį.

 


MAŽIEJI PAMINĖJO TARPTAUTINĘ TAŠKO DIENĄ

Rugsėjo 15 d. ikimokyklinukai paminėjo tarptautinę Taško dieną. Ši diena pasaulyje švenčiama nuo 2008 m. Darželio dalyvavimas šiame renginyje buvo puiki galimybė atrasti talentus ir pažadinti kūrybiškumą. Ši šventė prasidėjo nuo animacinio filmo, sukurto knygos “Taškas” motyvais, peržiūros ir aptarimo. Vėliau vaikai kūrė taškų piešinius, kuriais papuošė gimnazijos koridorius.

 


RUGSĖJO 1-OJI – MOKSLO  IR ŽINIŲ DIENA

Visi sveiki, linksmi, gerai nusiteikę ir pasiilgę vieni kitų sugrįžome  į gimnaziją. Šiemet Rugsėjo 1-osios šventė, nors ir kukli  ir kiek kitokia, tačiau kaip ir kasmet visos gimnazijos bendruomenės buvo labai laukiama.

Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Evelina Solovjova bei garbingi svečiai, atvykę drauge su bendruomene pasitikti naujų mokslo metų: Seimo narys Jaroslav Narkevič, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova, Trakų r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, buvęs ilgametis gimnazijos direktorius Francišek Žeromskij, nusipelniusi gimnazijos mokytoja Alicja Podolska.

2020-2021 m. mokslo metus pradedame laikydamiesi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijų.

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas