Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2020 – 2021 m.m. II pusmetis

KEPAME ŠAKOČIUS

Baigiantis mokslo metams, birželio 18 d., gimnazijos 7 klasės mokiniai su klasės vadove Lilija Kondratovič išvyko į edukacinę išvyką į Druskininkus.
Jų kelionės tikslas buvo kepimo programa. Edukacinių užsiėmimų metu mokiniai ne tik daugiau sužinojo apie lietuvišką tautinį paveldą ir stebėjo visą šakočių gamybos procesą, bet ir patys galėjo kepti šiuos senovinius lietuviškus pyragus bei, žinoma, juos skanauti. Mokiniai taip pat aplankė pirmąjį ir vienintelį pasaulyje Šakočių muziejų.


PAVASARIO PRANAŠAI

Trakų rajono Lentvario  Henriko Senkevičiaus gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai pasitinka pavasarį ir dalijasi kūrybinių darbų virtualia paroda ,,Pavasario pranašai”.


MANO GYVENIMO MOTYVAS

Kovo 25 d. Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijoje vyko nuotolinis renginys – karjeros ugdymo mokymai ,,Mano gyvenimo motyvas“ II-IV klasių moksleiviams. Mokymų tikslas buvo orientuotas į mokinių gabumų pažinimą, vidinės motyvacijos skatinimą. Mokymai suteikė mokiniams pasitikėjimo savo jėgomis renkantis profesiją ir kuriant  gyvenimo ateities viziją.

Nuoširdžiai dėkojame lektoriui Valdemarui Chmielevskiui už įdomius ir naudingus mokymus.


SVEIKA, SAULYTE!

Trakų rajono Lentvario  Henriko Senkevičiaus gimnazijos  priešmokyklinio ugdymo grupė jungiasi prie socialinės gerumo akcijos ,,SVEIKA, SAULYTE!”


PAMINĖTA  ŽEMĖS DIENA

Žemės diena minima kovo 20 d., tai astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.
Pasaulinė žemės diena – tai galimybė dar kartą atkreipti dėmesį į būtinybę atkurti mūsų žemę. Dabar tai ypač aktualu visiems planetos gyventojams. Atkuriant Žemę turi prisidėti ir kiekvienas iš mūsų.

Mūsų gimnazijos mokiniai irgi paminėjo Žemės dieną. Fizikos ir biologijos pamokose (mokyt. J. Rainskaja) buvo kalbama apie klimato kaitą, rūšių nykimą, pandemijas ir didžiules stichines nelaimes. Mokiniai stebjo ,,žaliąją“ pamoką ,,Išsaugokime mūsų Žemę“. 5-6 kl. mokiniai piešė piešinius, skirtus Žemės dienai paminėti.

 


AŠ – RAŠYTOJAS!

Tarptautinės rašytojų dienos proga  priešmokyklnė grupė prisijungė prie virtualaus vaikų kūrybinio projekto „Aš – rašytojas!“.

Projekto tikslas – siekti kūrybinės vaikų raiškos kuriant savo pasakų, nuotykių ar kelionių knygos viršelį. Siekiama, jog šiuolaikiniam vaikui, nors ir turinčiam moderniausius informacijos šaltinius, knygų skaitymas suteiktų daug malonumo, padėtų ugdyti amžinąsias dvasines vertybes, ko padaryti negali jokie technikos stebuklai. 

Projekte dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikai, jų tėvai bei pedagogai iš Lietuvos, JAV, Albanijos, Vokietijos, Airijos, Norvegijos, Anglijos, Turkijos ir Austrijos.

Knygose – visas pasaulis: gražios ir pamokančios istorijos, nuostabūs piešiniai, erdvė  interpretacijai. Norime pasidžiaugti su visais, kad mūsų darželyje auga kūrybingos asmenybės.


VIRTUALUS KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS ,,ŠVĘSKIME LAISVĘ!”

1-4 klasių mokiniai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios – minėjimui ruošėsi per įvairias pamokas. Per pasaulio pažinimo, matematikos, lenkų kalbos pamokas mokiniai mokėsi eilėrasčių, dainų ir gilino žinias apie savo Tėvynę. Dailės ir technologijos pamokose vaikai sukūrė pavasario ir laisvės šauklius su mūsų valstybinės vėliavos spalvomis.


PRADINUKAI PAMINĖJO LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ

Siekdami paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pirmokai per lietuvių kalbos pamoką deklamavo eilėraščius apie gimtinę. Kiti pradinukai svarstė, kas yra laisvė, ką reiškia būti laisvam. Trečiokai atrinko ir vaizdingai parašė tris svarbiausius, anot jų, Lietuvos piliečiui žodžius.

   

 


DŽIAUGIUOSI LAISVE

Priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko Kovo 11-osios minėjimas. Grupės vaikai sužinojo, kuo svarbi ši data mūsų valstybei, žmonėms, aptarė, kodėl svarbu būti laisviems ir nepriklausomiems. Ugdytiniai pasigamino darbelius ,,Džiaugiuosiu laisvė”. Per lietuvių kalbos pamokėles jie piešė Lietuvos žemėlapį, širdeles, mokėsi eilėraštuką apie gimtinę, lietuviškai rašė žodį “Lietuva”.

             


KAZIUKO MUGĖ DARŽELYJE

Kovo 4 d. – šv. Kazimiero šventė. Ta proga gimnazijos darželyje vyko Kaziuko mugė. Ant stalų gulė vaikų rankų darbeliai ir skaniausi kepiniai. Čia vyko tikra mugė – su gera nuotaika, linksmybėmis, muzika ir skanėstais. Mugė vaikus praturtino naujomis žiniomis, supažindino su gražia tradicija ir padovanojo daug gerų įspūdžių.


MAŽIAUSIEJI MOKOSI LIETUVIŲ KALBOS

Gimnazijos priešmokyklinės ir ikimokyklinių grupių vaikučiai mokosi lietuvių kalbos. Kiekvieną savaitę jie turi trumpas pamokėles, kurių metu mokosi lietuviškai pavadinti įvairius daiktus, taisyklingai ištarti žodžius, lietuviškai atsakyti į klausimus. Pamokėlių temos – aktualios šio amžiaus vaikams: namuose esantys daiktai, sveikata ir švara, draugai, šeima, gyvūnai, spalvos, metų laikai, šventės, kūno dalių pavadinimai, drabužiai, Vaikučiai kiekvienoje pamokėlėje išmoksta naujų žodžių, lavina rankelę rašydami lietuviškas raides, piešdami ir spalvindami paveikslėlius. Jie jau moka lietuviškai pasekti trumpą pasakėlę, padeklamuoti eilėraštuką, padainuoti dainelę, pasakyti skaičiuotę, lietuviškai parašyti ne tik savo vardą, bet ir kai kuriuos svarbius ir gražius žodžius. 

       


IŠVARĖME ŽIEMĄ

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Darželinukai šiemet Užgavėnes atšventė ir žiemą ,,išvarė” nuotoliniu būdu, per Skype susitikimus. Vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Užgavėnių barškučiai” ir ,,Užgavėnių kaukė”. 


PAMINĖJOME VASARIO 16-ĄJĄ

Visa Lietuva minėjo 103-ąsias valstybės atkūrimo metines. Lietuvos taryba, vadovaujama Jono Basanavičiaus, 1918 m. vasario 16 d. , išreikšdama tautos valią, Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi ir šią valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis. Pasirašytame Akte Lietuvos Taryba pabrėžė, kad atkuriama valstybė – seno valstybingumo tąsa. Aktą pasirašė 20 Lietuvos tarybos narių, kurie pasiekė svarbią pergalę ir nutiesė kelią į šalies laisvę ir savarankiškumą.

Šią pasididžiavimo vertą datą paminėjo ir mūsų gimnazija. Mokiniai kartu su mokytojais, prisitaikydami prie nuotolinio mokymo, organizavo įvairius šventės paminėjimo renginius ir netradicines pamokas: pradinukai prisiminė Lietuvos simbolius bei jų reikšmę, piešė atvirukus Lietuvai jos gimtadienio proga, dalyvavo viktorinoje „Lietuvos Nepriklausomybės link“, atmintinai deklamavo “Tautišką giesmę”. Penktokai, pasitelkę vaizduotę ir išradingumą, iš įvairių medžiagų gamino Trispalves. Vyresnieji aiškinosi, kuo įdomi Lietuva, ir paruošė vienos dienos ekskursijos po Lietuvą planą, demonstravo savo žinias protų mūšyje „Po truputį apie Lietuvą“, dalyvavo gražiausių Justino Marcinkevičiaus eilėraščių skaitymuose „Tai uždaryk mane, Tėvyne, savyje“, gimnazistai parengė pranešimų apie Lietuvos himno autorių V. Kudirką ir susipažino su Lietuvos himno istorija. Netradicines pamokas vedė ir mokiniams pasiruošti padėjo mokytojos R. Lučiūnienė, A. Matusevič, A. Girdziušienė, A. Narkevič, D. Nausutienė.

  

 

 


SU GIMTADIENIU, LIETUVA! VASARIO 16-OJI – MOKINIŲ ŠIRDYSE IR DARBUOSE

Vasario 16-oji diena yra ypatinga ne tik Lietuvai, bet ir kiekvienam jos piliečiui. Švęskime, pažinkime bei šlovinkime Lietuvą ir kurkime šviesesnę, gražesnę mūsų Tėvynę, kurioje būtų visiems gera gyventi. Lietuvą savo išradingais darbais ir nuoširdžiais žodžiais sveikina mokiniai.

https://www.facebook.com/photo?fbid=10214326154427907&set=pcb.479911993370551https://www.facebook.com/photo?fbid=10214326154427907&set=pcb.479911993370551

***

https://www.facebook.com/100040552623294/videos/480248986670185

***

Darželio grupės ,,Saulutė” ir ,,Boružėlė” myli Lietuvą ir sveikina ją savo darbeliais Vasario 16-osios proga.

https://www.facebook.com/ana.makutunovic/videos/5065170876858100


PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBELIŲ PARODA „VASARIO 16-OSIOS GARBEI”

Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pradinių klasių mokiniai  kūrė paveikslėlius Lietuvos valstybės gimtadieniui. Prieš tai mokiniai prisiminė Lietuvai svarbius istorinius įvykius.

Kviečiame virtualiai apsilankyti kūrybinių darbelių parodoje „Vasario 16-osios garbei“.


SNIEGO ANGELŲ KALBA – APIE MEILĘ IR DRAUGYSTĘ

Priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai apie draugystę ir meilę kalbėjo ,,angelų kalba”. Vaikai atliko smagų sveikatinantį kūrybinį darbelį ,,Sniego angelai “, tokiu būdu išsakydami gražiausius jausmus draugams, artimiesiems, tėvynei, gamtai.

https://www.facebook.com/teresa.bozerodskaja/videos/3859070797464343


MAŽIEJI ,,SAULIUKAI” PATYS GAMINA SKANĖSTUS

Riebusis ketvirtadienis – tai vienintelė diena metuose, kai galima nesirūpinti suvartojamų skanėstų dydžiu ir kiekiu, todėl grupės ,,Saulutė” vaikučiai patys pasigamino skanėstų. Daug, didelių, įvairių ir tikrai labai skanių!


IMPROVIZUOJAME EILĖRAŠTĮ

Pradinių klasių mokiniai parengė trumpą improvizaciją. Jie inscenizavo lenkų poeto Julijano Tuvimo eilėraštį ,,Du vėjai”. Pasigrožėkime šiuo trumpu ,,lėlių spektakliuku”.

https://www.facebook.com/teresa.bozerodskaja/videos/3853897071315049

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas