Telefonas

(8 528) 29 290

Adresas

Lauko g. 20, Lentvaris, Trakų rajonas

El. paštas

info@lhsgimnazija.lt

2013 – 2014 mokslo metai

 GLOBĖJO DIENOS ŠVENTĖ

Garsaus lenkų rašytojo Henriko Senkevičiaus, kurio vardu pavadinta mokykla, gimimo mėnesį, t.y. gegužę, mokykloje yra tradiciškai švenčiama Globėjo diena.

Šiemet į Globėjo šventę pasveikinti mokyklos bendruomenės atvyko garbingi svečiai:  kompaktinių diskų grotuvą padovanojo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos Trakų skyriaus pirmininkė, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Marija Puč, sėkmės linkėjo Trakų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Alina Jakonis, šiltus sveikinimus skyrė Lietuvos edukologijos universiteto docentė, filologijos daktarė Halina Turkevič, kuri taip pat skaitė pranešimą ir išsamiai supažindino  mokinius su Henriko Senkevičiaus kūryba bei asmenybe.

Talentingi mokiniai parengė koncertą. Norbertas Kuisys (11 kl.) deklamavo eiles ir grojo kūrinį „Upė įteka į tave“, Tanita Iljina ir Edvardas Gornatkevičius (12 kl.) dainavo dainas „Quo vadis, Domine?“ ir „Dviejų širdžių dainą“ iš vaidybinių filmų „Quo vadis?“ bei „Ugnimi ir kalaviju“, sukurtų H.Senkevičiaus romanų motyvais, Robertas Rogoža (12 kl.) akordeonu atliko Bacho pjesę, Bogdanas Lukaševičius (5 kl.) saksofonu grojo klasikinį džiazo kūrinį, Jaromiras Davidas Šusterovas (5 kl.) ir Selina Kosovska (7 kl.) grojo pianinu, Karolina Mironiuk, Eva Liachovič (6 kl.) ir gitaristė Aleksandra Kanuševič (5 kl.) dainavo dainą „Mano draugai“, šokėjai šoko polonezą.

Renginio metu padėkomis buvo apdovanoti Mažosios lenkų kalbos olimpiados dalyviai.

Scenarijų Globėjo dienos šventei sukūrė lenkų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Beata Kosovska, šventę parengti jai talkino lenkų kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Lilija Kondratovič, muzikos vyresnysis mokytojas Edvardas Mogilnickis, choreografijos mokytoja Agnė Sinkevičiūtė.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

EUROPOS DIENA

Gegužės mėnesį mokiniai šventė Europos dieną – šventę, simbolizuojančią Europos taiką ir vienybę. Į renginį „susirinko“ visos 28-ios  Еuropos Sąjungos valstybės. Salės sienas puošė mokinių parengti plakatai apie kiekvieną valstybę.

Nuskambėjo himnas – Liudvigo van Bethoveno Devintoji simfonija „Odė džiaugsmui“, parašyta pagal Fridricho Šilerio eiles. Tuomet renginio vedėjai Eva Lukaševič ir Marek Tiševič papasakojo, kas tai yra Europos Sąjunga ir kaip Lietuvai naudinga būti Europos Sąjungos nare.

Trumpą pasakojimą apie Europos Sąjungos istoriją paruošė ir pristatė dešimtos klasės mokinė Viktorija Slaveckytė. Apie pagrindines Europos Sąjungos institucijas pasakojo dešimtos klasės mokinė Ernesta Macevič. Dešimtos klasės mokinys Robertas Matulevičius parinko  įdomybių apie Europos Sąjungą.

 Į šventę taip pat atvyko buvusi mokyklos mokinė, diplomatė  Lilijana Jaroslavska, kuri papasakojo apie Europos Parlamento darbą bei padovanojo mokiniams suvenyrų.

Mokyklos šokėjų kolektyvas ,,Prząsniczka“ pašoko lietuvišką polką. O renginio pabaigoje visi mokiniai kartu sudainavo M.Mikutavičiaus dainą ,,Aš tikrai myliu Lietuvą!“.

Šventę rengė 9-10 klasių mokiniai ir istorijos mokytoja metodininkė Alina Narkevič.

SONY DSC SONY DSC

 

 

LIETUVIŲ KALBOS ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ

Abėcėle, ačiū tau, kad lietuviškai rašau!“

Balandžio 29 dieną 2 klasėje vyko Abėcėlės šventei skirtas koncertas, kuriame mokiniai lietuviškai deklamavo eilėraščius, dainavo, vaidino. Šventę organizavo ir vedė  lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alė Matusevič. Koncerto pažiūrėti susirinko gausus būrys svečių:  vaikų tėvelių, senelių, mokytojų. Jo metu vyravo gera nuotaika, skambėjo nuoširdus juokas, veidus puošė malonios šypsenos. Mokiniai labai stengėsi tėvelius sužavėti savo vaidybiniais sugebėjimais. Koncertą vainikavo linksma daina „Jei patinka ši dainelė…“ bei susirinkusiųjų plojimai.

P1080492 P1080478 P1080476 P1080485

NAUJIENAS, VYKUSIAS IKI 2014 03 01 DIENOS, RASITE ČIA

Pamokų laikas:

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 10.00 - 10.45

4. 11.05 - 11.50

5. 12.00 - 12.45

6. 12.55 - 13.40

7. 13.50 - 14.35

8. 14.45 - 15:30

Steigėjas